VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

1.6.2016

Festival U Pramene: Na Uhlíře mají děti vstup zdarma

Konstantinovy Lázně – První červnový víkend znamená pro Konstantinovy Lázně zahájení letní festivalové sezony. Už dvanáct let. Festival U Pramene bývá v tomto období prvním z řady letních hudebních projektů.

30.5.2016

Křížovou cestu viděli na Vyšehradě

Stříbro – Křížová cesta na vrchu Ronšperk nad Stříbrem, kterou vzkřísila iniciativa sdružení Ronšperk, se veřejnosti představila díky informačním tabulím na celostátní přehlídce Má vlast – cestami proměn 2016 na pražském Vyšehradě.

18.5.2016

Ondřej Havelka míří s orchestrem do Tachova

Tachov – Swingovou nálož zažijí ti, kteří přijdou v úterý 24. května do společenského sálu Mže v Tachově. Koncertovat tam bude Ondřej Havelka s orchestrem Melody Makers.

24.4.2016

Oběti války nezapomenuty

Páteční večer nebyl pouze oslavou nastávajícího víkendu. Mnoho lidí se odebralo z tepla domovů aby uctilo památku obětí druhé světové války.

18.4.2016

Přehlídka orchestrů zpříjemnila odpoledne

Stříbro - V sobotu 16. dubna se ve stříbrském kulturním domě uskutečnila, v pořadí už 23. Mezinárodní přehlídka orchestrů. Tu pořádala stříbrská Základní umělecká škola pod vedením Františka Kratochvíla.

12.4.2016

SLZA - náctiletí byli v ráji

Stříbro - Východní předměstí ve Stříbře bylo v pondělí večer v obležení automobilů, domácí neměli kde parkovat. Přijela totiž popová skupina SLZA.

3.4.2016

Náměstí ozdobily desítky kultovních Trabantů

 Jako v nějakém retro seriálu vypadalo náměstí v Kladrubech během sobotního dne. Kam se člověk podíval, tam viděl klasická lidová vozítka z let minulých.

3.4.2016

Risk se vyplatil. Revizor si vysloužil nadšené ovace

Již začíná být zvykem, že každá premiéra nové hry v podání Komedyjantů z Tachova je vyprodaná. Ani páteční večer a inscenace slavné hry Revizor nebyla výjimkou.

29.3.2016

Fiala a spol roztančili Konstatinovy Lázně

Konstantinovy Lázně – Kdo se chtěl před Velikonoci uvolnit, měl možnost. V lázeňské obci se totiž představila klasika české hudební scény, kapela Mňága a Žďorp.

21.3.2016

Arakain s Dymytry ve Stříbře bodovali

Kolem tisícovky fanoušků znamenalo opět vyprodaný kulturní dům. Všichni příchozí si museli koncert užít do syta

14.3.2016

Tango připomnělo hity jako Co s tím sklem, Šepoty noci a jiné

Konstantinovy Lázně – Jako lavina vtrhl v polovině osmdesátých let na tehdy poněkud nudnou českou hudební scénu Miroslav Imrich se svým projektem Tango.

14.3.2016

Bavič Izer hledal masku zubního kazu

Stříbro - Šibřinky se konaly v pátek ve stříbrském kulturním domě. Na pódiu hrála skupina Jenny párty band, pod pódiem skřepčily masky, bylo tam čertí shromáždění, černí andělé, sestry Olsenovy, pepřenka a slánka, velkou pozornost strhla i bojovnice Xena, která byla od té pravé k nerozeznání.

6.3.2016

Užovky zatančily rybářům na bále ve Stříbře

Stříbro – Stříbrský kulturní dům se v sobotu večer zaplnil tanečníky. Konal se tam totiž Rybářský bál, na který se sjeli účastníci ze širokého okolí. Na pódiu hrála kapela Ozvěny.

28.2.2016

Stříbrské muzeum zaplnily působivé obrazy

Jan Rybecký svou další vernisáží zároveň oslavil své šedesáté narozeniny. Gratulanti se do stříbrského muzea jen hrnuli

22.2.2016

Důležitou částí je zvolit správný termín

Hudební koncerty jsou především o požitku. Přípravy, které jim předcházejí, jsou ale mnohdy velmi náročné

14.2.2016

Na plese v Černošíně padaly 
také valentýnské polibky

Černošín – Tradiční Městský ples se konal v sobotu v Černošíně. Na sále hrála skupina Triangl Music, o zpestření večera se postaraly také tanečnice z Dua Manticora a skupina Green Quatrefoil, která návštěvníkům plesu předvedla irské tance.

13.2.2016

OBRAZEM: Masky skotačily, tančily i soutěžily v Chodové Plané

Chodová Planá – Ve společenském sále kulturního domu se v sobotu konal dětský maškarní bál. Sešly se desítky dětí v maskách v doprovodu rodičů i příbuzných a zaplnily sál i přísálí.

13.2.2016

Zámecký sál v Boru ožil Městským bálem

Bor – Podruhé se konal bál v nově opraveném sálu v zámku v Boru. V programu se představili i tanečníci Jan Lípa a Klára Novotná z Prahy.

1.2.2016

Luboš Pospíšil zahájil turné, zastávkou budou i Konstantinky

Konstantinovy Lázně – Mezi žijící legendy české hudební scény můžeme zařadit zpěváka Luboše Pospíšila. Ten letos oslaví 66. narozeniny a přichystal k tomu turné nazvané příznačně Route 66. Jednou ze zastávek turné, které začalo minulý týden ve Zlíně, budou také Konstantinovy Lázně.

24.1.2016

Černošínští viděli jubilejní představení Majdalenky

Černošín - Majdalenka ze mlejna, tak se jmenuje pohádka, která zažila už desátou reprízu v podání divadelního spolku DIVOCH ze Stříbra, tentokráte ochotníci hráli v sále černošínského domu Vlčák na pozvání města a pohádka byla pro všechny zdarma.

19.1.2016

Skupina Skavare chystá oslavu svých desátých narozenin

Bezdružice – Stalo se tradicí, že počátkem roku pořádá hudební skupina Skavare v kulturním domě v Bezdružicích narozeninový koncert, příznačně nazvaný Skavare Birthday. A pravidelně si zve několik spřátelených kapel, které na pódiu v Bezdružicích také vystupují.

13.1.2016

Chystají se besedy a promítání dokumentu o hradě Krasíkově

Stříbro – „Neseďte v neděli 24. ledna doma, pojďte na Krasíkov do stříbrského kina." To je věta, kterou jsem slyšela a předávám dále od dokumentaristy Libora Marka, který všechen svůj volný čas věnuje hradům našeho regionu.

28.12.2015

Hudební dárek slavil patnácté narozeniny

Stříbro – Stříbrští hudebníci přinesli vánoční dárek v podobě koncertu.

21.12.2015

Bašta byla baštou pro fanoušky Šteflíčkové

Stříbro - Bašta na Plzeňské ulici ožila v sobotu hudbou. Konal se zde totiž koncert Jany Šteflíčkové, která si v tomto prostoru zazpívala i vloni. Pořadatelé, tedy Dolníci, byli překvapeni vysokou návštěvností, posluchačů přišlo tolik, že si ani neměli kam sednout.

12.12.2015

Ve Stříbře burácel Harlej

Stříbro – Pořádný rockový nářez zažil v pátek večer stříbrský kulturní dům. Tam hrála skupina Harlej a přivezla také Vláďu Šafránka.

10.12.2015

Nový rok ve Stříbře: více divadla a rocku

Stříbro – Zakončení roku ve velkém stylu. Přesně to si připravilo Stříbro. Již dnes se totiž v místním kulturním domě představí oblíbená kapela Harlej.

7.12.2015

Čerchovan opět přiveze do Jízdárny českou vánoční mši

Tachov – Hej mistře, vstaň bystře. Bez tohoto známého popěvku si snad ani nelze české Vánoce představit. Je součástí České mše vánoční, snad nejznámějšího díla skladatele Jakuba Jana Ryby. Do Tachova Českou mši vánoční přiveze opět pěvecký sbor Čerchovan s Komorním orchestrem Musica Tusta z Domažlic. Řídit bude dirigent Marek Vorlíček.

24.11.2015

Kohn rock to rozbalil ve Vlčáku

Černošín - Rocková kapela KOHN zavítala v sobotu do černošínského sálu Vlčáku. Většinou však přijeli přespolní, jako například Antonín Monzar z Třebele.

20.11.2015

Šmoldas přilákal přes dvě stě lidí

Stříbro – Kino Slavia mělo během čtvrtečního večera o zábavu postaráno. Vystoupil zde muž mnoha povolání, Ivo Šmoldas.

17.11.2015

Signatář Charty 77 rozezpíval posluchače

Konstantinovy Lázně – Během pondělního včera se v Malé scéně kulturního domu v Konstantinových Lázních opakovala historie. Přesně na den, tedy 16. listopadu před čtyřmi lety, zde vystoupil Jaroslav Hutka. A právě ve večerních pondělích hodinách se tento oblíbený písničkář v lázeňské obci ukázal znovu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení