VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

5.11.2015

Fanoušci přišli slavit s Turbem

Plzeň - Kapela Turbo se rozhodla oslavit své pětatřicáté narozeniny s fanoušky a při této příležitosti připravit nové DVD, které spatří světlo světa na jaře roku 2016. Tam bude sestřihaný záznam z tohoto koncertu, který se konal 30. října v plzeňské Besedě.

25.10.2015

Kečup na turné zavítal do Stříbra, skupina slaví třicítku

Stříbro – V rámci 30 let tour 2015 zahrála kapela Kečup i ve stříbrském kulturním domě. A fanoušci ze širokého okolí byli u toho.

24.10.2015

Publicista a historik Vlastimil Vondruška vyprávěl příběhy

Kladruby – Vzácná návštěva zavítala do muzea v Kladrubech, kde se v pátek konal letos poslední Klubový večer. Byl v podstatě také slavnostní, protože šlo zároveň o první v nově otevřeném muzeu. Příběhy historické i novější zaplněnému sálu vyprávěl Vlastimil Vondruška. Český historik, publicista, spisovatel a autor mnoha historických detektivních příběhů je také bravurním vypravěčem.

23.10.2015

Šíp s Náhlovským přivedli posluchače show k slzám smíchu

Tachov – Ve společenském sále kina Mže se ve čtvrteční večer netančilo. Místo společenské muziky se z tohoto místa linul smích. Do Tachova totiž zavítal známý moderátor a bavič Karel Šíp, v čele své Minipárty.

21.10.2015

Stříbrem zněly melodie Édith Piaf

Stříbro – Úterní večer v kině Slavia patřil vzpomínce na francouzskou šansoniérku, která ohromila celý svět. Stříbro se zařadilo mezi místa, která prožila koncert Édith Piaf – Mon Amour, tedy koncert ke stému výročí narození slavné zpěvačky.

14.10.2015

Tachovským kinem zněly francouzské šansony v podání šarmantní Chantal

Tachov – Prostory tachovského kina Mže se přidaly k dalším místům, kde se představila Chantal Poullain. Herečka známá především z filmových a divadelních pódií navštívila Tachov z naprosto jiného důvodu. Předvedla zde, v doprovodu jazzové kapely Štěpán Markovič Trio, sbírku francouzských šansonů.

11.10.2015

Kulturní dům se otřásal, přijela Doga

Stříbro - Hardrocková kapela, která obohacuje naši hudební scénu už od roku 1988, zavítala v pátek do stříbrského kulturního domu a přilákala necelé dvě stovky fanoušků a posluchačů.

9.10.2015

Tachované vyrazili na Nazareth

Plzeň, Tachov - Koncert skotské rockové skupiny Nazareth se konal v plzeňském Pekle 8. října a takovou šanci si nemohli nechat ujít ani posluchači z našeho regionu.

29.9.2015

Koncert Smokie: splněný sen

Tachovsko, Plzeň - Stále skvělá legendární kapela Smokie zavítala v pátek do Plzně. Nechyběli u toho ani Tachované.

21.9.2015

OBRAZEM: Areál v Boněticích se stal dějištěm jedinečné folkové události

Bonětice - Tahákem byl František Nedvěd a jeho kapela Tie Break. Vystoupili s pořadem, který je průřezem těch nejlepších písní z dosud vydaných alb.

21.9.2015

Atlas hrál hlavně pro přespolní

Stříbro – Kapela Atlas zavítala na parket stříbrského kulturního domu. Návštěvníci byli převážně přespolní, přijeli lidé z Tachova, Černošína, Záchlumí a dalších míst.

17.9.2015

Legenda české country František Nedvěd vystoupí v sobotu v Boněticích

Bonětice – Areál dětského tábora v Boněticích se v sobotu 19. září stane dějištěm jedinečné folkové události. Na pódiu uprostřed přírody vystoupí legenda české country hudby František Nedvěd se svou kapelou Tie Break.

14.9.2015

Pavlovický kotlík uvařil nejen pěknou muziku, ale i příjemná setkání

Pavlovice, Josefova Huť – Téměř dvě stovky vyznavačů country, folku a bluegrassu si daly dostaveníčko v malebném prostředí údolí řeky Mže, v Josefově Huti nedaleko Pavlovic.

12.9.2015

Dušan Kokaisl vystavuje v Plané výtvarné hříčky

Planá – Kostel sv. Petra a Pavla v Plané se v pátek stal dějištěm vernisáže výstavy Dušana Kokaisla. Tato vernisáž byla poslední ze série letošních vernisáží pořádaných městským kulturním střediskem a uzavřela tak letošní sezónu. Výstava v kostele potrvá do 
25. října a zájemci ji mohou vidět v otevírací dobu vždy od pátku do neděle mezi patnáctou a sedmnáctou hodinou.

10.9.2015

Šrapnel uzavře letošní sezonu festivalů v lázeňské obci

Konstantinovy Lázně – Jedna z nejúspěšnějších sezon v celé více než desetileté historii venkovních kulturních akcí v Konstantinových Lázních. Tak by se podle starosty Karla Týzla dala charakterizovat sezona letošní.

2.8.2015

Operu si užilo skoro tisíc diváků

Světce – Vrcholná hudební událost a historicky druhé provedení barokní slavnostní opery Costanza e Fortezza v podání souboru Musica Florea přilákala do světecké jízdárny přes devět set návštěvníků. Páteční a sobotní několikahodinové představení sehráli v rámci Devíti týdnů baroka.

20.7.2015

Hradní nádvoří se stalo dějištěm historického večera

Kokašice/Krasíkov – Filmoví amatérští nadšeni, kteří už mají na svém kontě dokumenty o hradech Roupov a Přimda si přidali další zářez. V sobotu slavnostně uvedli premiéru dokumentu o hradě Švamberku. Letní horký podvečer v kombinaci se zajímavým programem přilákal řadu zájemců.

17.7.2015

Inspirací jsou pro mne opadané listy i pupeny stromů

Planá - Výtvarník Václav Sika ke dvěma svým výstavám v Plané v rozhovoru pro Deník.

16.7.2015

V sobotu začíná hudební festival Kladrubské léto

Kladruby – Osmatřicátý ročník festivalu Kladrubské léto začne tento víkend v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech. V letošním roce je o něco bohatší, pořadatelé nabízejí šest koncertů a některé doslova s hvězdným obsazením.

15.7.2015

Tarock startuje v pátek

Tachov – Velké pódium už vyrůstá na letištní ploše nad Tachovem. Rockoví fanoušci se dočkali, největší rocková akce v okrese je za dveřmi. Festival Tarock odstartuje zítra úderem poledne, první kapela, Wait, hrábne do strun v půl jedné. A následovat bude v pátek a v sobotu dalších osmnáct kapel, včetně dvou zahraničních – a pěkně vostrých.

13.7.2015

Historický večer se chystá 
na zříceninu hradu Krasíkov

Kokašice, Krasíkov – Zájemci o historii a příjemné setkání u zříceniny jsou opět po roce zváni na Švamberk neboli Krasíkov. Organizátoři připravují na sobotu 18. července celou řadu zajímavostí s názvem Historický večer. Pod hradem v Kokašicích obec ožije celovíkendovou poutí sv. Máří Magdalény.

9.7.2015

Dům u moře sehrají divadelníci 
v Josefově Huti pod širým nebem

Josefova Huť – Premiéru inscenace a novinku v podobě norského dokumentu si pro nadcházející dny připravilo divadlo Podkova, které každoročně zavítá do Josefovy Hutě v údolí řeky Mže.

2.7.2015

Planá zve na pořad o mistru Husovi, zazní chrámová hudba i pověsti

Planá – Komponovaný pořad o mistru Janu Husovi zavítá také do Plané. Vzhledem k výročí 600 let od upálení kazatele organizátoři program pečlivě poskládali a návštěvníci se mají na co těšit. Autor přednášky Libor Marek nám sdělil, že jej zajímala cesta Plzeňským krajem. Kudy Jan Hus šel? Jak rychle se počátkem 15. století lidé pohybovali a čím platili?

22.6.2015

OBRAZEM: Muzikál obsadil zámek, 
herci zpívali na terase i z oken

Chodová Planá – Muzikál Noc na Karlštejně zavítal na zámek v Chodové Plané. Poberounský divadelní soubor hrál a zpíval na zámecké terase i před ní, na schodišti a také ze zámeckých oken.

15.6.2015

Publikum tleskalo Margitovi dlouze a ve stoje

Světce – První koncert letního hudebního festivalu Dveře jízdárny dokořán zahájil slovenský operní pěvec Štefan Margita v doprovodu komorního orchestru Quattro. Celkové odpoledne bylo hodnoceno slovy ohromující a ohromený.

7.6.2015

Devět kapel v Kladrubech hrálo pro tři stovky fandů

Kladruby – Klad-rock-fest, festival hudebních kapel, se konal v sobotu odpoledne na kladrubském hřišti.

4.6.2015

U Pramene zahraje Burma Jones i Ducháček s Garáží

Konstantinovy Lázně – Multižánrový festival U Pramene se v sobotu rozezní v Konstantinových Lázních. Už po jedenácté. A opět je připraven celodenní žánrově pestrý program plný hudebních lahůdek. Mezi účinkujícími jsou držitelé prestižních ocenění, Ceny Anděl.

11.5.2015

Sbor pošle vybrané peníze na pomoc Nepálu

Tachov – Tradiční koncert ke Dni matek uspořádal v neděli odpoledne Tachovský dětský sbor, který si přizval hosty, a to Dětský sbor ZUŠ J. Jindřicha z Chebu.

20.4.2015

Divoši měli už 20. bál

Stříbro - Dvacátý Pyžamový bál se konal v sobotu ve stříbrském kulturním domě. Pro dobrou náladu zahrála skupina Amati band a vystoupily také Tachovské mažoretky.

13.4.2015

Kapely se znovu po odmlce rozjely

Stříbro - Kapely Ragulin a Madmen zahrály ve stříbrském Hotelu U Branky. Pro hosty to bylo příjemné překvapení, Ragulin nehrál rok a Madmen prakticky zanikl v roce 2008.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení