VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Králům ve Stříbře požehnal biskup

Stříbro – Farní charita Stříbro se každoročně zapojuje do dobročinné akce Tříkrálová sbírka, kterou pořádá Charita Česká republika.

6.1.2012
SDÍLEJ:

Farní charita Stříbro se každoročně zapojuje do dobročinné akce Tříkrálová sbírka, kterou pořádá Charita Česká republika.Foto: Martina Sihelská

Letos se konal 12. ročník sbírky. Více o sbírce řekla Lucie Zichová, pracovnice stříbrského stacionáře. „Výtěžek ze sbírky je převážně určen na provoz Domova pro seniory Jana Pavla II. ve Stříbře a pomoc dětem ze sociálně slabých rodin. Sbírce požehnal sám plzeňský biskup František Radkovský,“ uvedla Zichová.

Oficiální zahájení se uskutečnilo v pátek dopoledne na radnici, kde všechny přivítal starosta města Bohuslav Červený. „Je to něco velmi vzácného, kdy se lidé zapojí do něčeho, co jim vlastně nepřinese prospěch, ale pomůže to jiným lidem, kteří to potřebují. Přeji nejen koledníkům, ale i ostatním, co se do sbírky zapojí, aby jim přinesla radost,“ řekl starosta Stříbra. K přivítání koledníků se přidaly i děti z Mateřské školy ze Soběslavovy ulice ve Stříbře, které zahrály scénky o narození Ježíše a zazpívaly. Poté, co biskup František Radkovský koledníkům požehnal, vyšly tři desítky králů, za které se převlékly děti ze stříbrských základních škol, do ulic města. Jednoho krále dělala i Veronika Jansová z páté třídy. „Budeme chodit po městě, zpívat koledu a lidé nám přispějí do kasičky. Každý, kdo přispěje, dostane malý kalendář a cukr. Peníze pak půjdou na charitu,“ řekla Jansová.

Vloni byli koledníci úspěšní. „V minulém roce se nám podařilo získat kolem osmatřiceti tisíc korun. Z toho jsme čtyři dali do Základní školy v Mánesově ulici ve Stříbře pro sociálně slabé žáky, zbytek jsem pak použili na opravu staršího nábytku a zakoupili i nábytek nový,“ připomněla ředitelka stříbrské Farní charity Teresa Kupcová, která všem děkuje za pomoc. Tříkrálová sbírka potrvá až do 14. ledna.

Martina Sihelská

6.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zahradník a organizátor výstavy ovoce a zeleniny  Herbert Hacker.

Chystají výstavu výpěstků

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení