VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: STŘÍBRO

Stříbrská lampa zná své vítěze

Stříbro - Úderem 16. hodiny byla ve čtvrtek 28. května zahájena výstava výtvarných a prostorových prací ve stříbrském muzeu.

Křtili školní hymnu a loučili se s deváťáky

Stříbro - Loučení deváťáků proběhlo ve středu odpoledne ve stříbrském kině Slavia a při této příležitosti bylo také pokřtěno CD s hymnou ZŠ v Gagarinově ulici. Na této hymně se podíleli všichni, jak žáci, tak učitelé.

Turbo hrálo pro nemocnou Elišku

Stříbro – Skupina Turbo zahrála v pátek ve stříbském DC klubu, aby podpořila benefiční akci pořádanou pro nemocnou pětiletou Elišku. Maminka Eva Zezulová potřebuje pro Elišku bazén, aby se holčička mohla pohybově rozvíjet.

Rozálie bude na sloupu kopií

Stříbro – Na Mariánský sloup ve Stříbře zbývá osadit poslední sochu – svatou Rozálii. Pak tedy bude dominanta náměstí ve Stříbře kompletní – trvalo to dlouhá léta. „Socha svaté Rozálie byla v tak špatném stavu, že jsme pořídili její kopii. V průběhu května bude tedy Mariánský sloup kompletní," uvedl pro Deník starosta města Stříbra Karel Lukeš.

Nejstarším vozem byla Tatra z roku 1931

Stříbro – Čtvrtá májová jízda historických vozidel nalákala návštěvníky ze širokého okolí, aby se za zvuku dobové hudby pokochali nad starou krásou s novým lakem.

Věnce kladly i dcery veteránů

Stříbro – Věnce a květiny položili účastníci pietních aktů k památníkům americkému vojsku, které před 70 roky osvobodilo město Planá a Stříbro. Nechyběly ani dcery válečných veteránů.

Uchrání ženy svoji jamku?

Tachovsko – Pomalu, ale jistě se blíží jeden z nejrozšířenějších zvyků – pálení čarodějnic, stavění májek, opékání buřtů a posedávání u ohně za zvuků kytary. Nicméně řada organizátorů tento lidový zvyk pojímá různými způsoby a klasickou májku s věncem a krepákem odkládá stranou.

Besedovali a pak sledovali horor

Stříbro – Režisér Petr Smazal přijel do stříbrského kina Slavia představit svůj hororový film Svatý Mikuláš.

Divoši měli už 20. bál

Stříbro - Dvacátý Pyžamový bál se konal v sobotu ve stříbrském kulturním domě. Pro dobrou náladu zahrála skupina Amati band a vystoupily také Tachovské mažoretky.

I Víchov uklízel Česko

Víchov - I Obec Víchov se zapojila do celorepublikové akce Ukliďme si Česko. Na plánovanou úklidovou akci se v sobotu dostavilo 15 dobrovolníků.

Kapely se znovu po odmlce rozjely

Stříbro - Kapely Ragulin a Madmen zahrály ve stříbrském Hotelu U Branky. Pro hosty to bylo příjemné překvapení, Ragulin nehrál rok a Madmen prakticky zanikl v roce 2008.

Ve Vrbicích se koňáci učili, jak vychovávat koně novou metodou

Vrbice u Stříbra - Sobotní odpoledne lákalo zájemce do Vrbice na ukázku nenásilného výcviku koní, který vedl zkušený Olda Novák z Prahy.

V Brodě pletli pomlázky s muzikanty

Brod U Stříbra - Velikonoční zpívaná spojená s výukou pletení pomlázek se konala v neděli v hospůdce v Brodu u Stříbra.

Stříbro hřiště nevyhrálo, přesto dostane nové

Stříbro – Stříbrští občané se v minulých týdnech zapojili do soutěže, ve které hlasovali pro nové dětské hřiště. Byli ale zklamaní, neumístili se na požadované pozici, investor dětského hřiště si nakonec vybral jiné město.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení