VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: STŘÍBRO

Stříbrská sběratelka vystavuje historické flakony v Plzni

Stříbro/Plzeň – Sběratelka flakónů Hana Štollová ze Stříbra zahájila velkou výstavu v plzeňské studijní a vědecké knihovně. Slavnostní vernisáže se účastnilo více než sto návštěvníků.

Hasiči mají nové zásahové vozidlo a zbrojnici

Stříbro - Necelé dva miliony korun stála rekonstrukce cisternového auta, hasičům a městu pomohla krajská dotace.

Stříbrští Dolníci: Poslouchala snad celá Plzeň

Stříbro - Muzikanti několika stříbrských kapel se zúčastnili zahajovacího průvodu projektu Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015.

Ve Stříbře se pil před radnicí punč

Stříbro - Už tradičně několik let za sebou se scházejí lidé ve Stříbře vždy 1. ledna v centru města na přípitek s novoročním punčem.

Děti šly s lampióny za Divochy, ti jim zahráli pověst o Betlemě

Stříbro - Středeční podvečer patřil dětem, které se sešly u stříbrského stadiónu s lampióny a ve velkém průvodu se vydaly do města na náměstí.

Vytvořili fiktivní staročeský vánoční jarmark

Stříbro - Stříbrské muzeum ožilo v úterý podvečer staročeským vánočním jarmarkem. Ten byl ovšem uspořádán jako, pro oči dětí z mateřské školy, kdy jarmark ve skutečnosti nabízel výrobky dětí a jejich učitelek.

Na náměstí ve Stříbře se konaly stříbrné trhy

Stříbro - Ani Stříbro nezůstalo pozadu a na náměstí se o stříbrné neděli konaly trhy. Tentokráte převládalo vánoční zboží, dárky i teplé tekutiny.

Voskové figuríny budou odpočívat

Stříbro - Výstava anomálií, které kdy postihly člověka, je v podobě voskových figurín k vidění ve stříbrském kině Slavia.

Taneční kurz ve Stříbře skončil

Stříbro - Základní taneční kurz ve Stříbře, který začínal v září, skončil v sobotu 6. prosince závěrečným plesem.

Vydělávali peníze pro dívku z Keni

Kladruby – Různé vánoční dekorace a výzdoby prodávaly děti ze základní školy v Kladrubech, aby za vydělané finance mohly podpořit svoji vzdálenou spolužačku z Keni a zaplatit jí tak školné, na které její rodina nemá dostatek peněz.

Stříbro září novou výzdobou

Stříbro – Centrum města Stříbra se letos pyšní úplně novou výzdobou. Navíc náměstí zdobí vánoční strom a další menší, který si ozdobily děti, bude pak po přenesení ve vestibulu radnice.

Do dražby Pavel Horváth věnoval dres i lahev vína

Stříbro - Ve Stříbře pokřtili charitativní kalendář Na křídlech snů, konala se dražba, dres se prodal za více než deset tisíc korun.

Archeologové zrekonstruovali u Stříbra pravěkou mohylu

Stříbro - Pravěkou mohylu zrekonstruovali archeologové Západočeského muzea v Plzni s kolegy ze Západočeské univerzity. Hrob ze střední doby bronzové je na ploše zhruba 13 krát 13 metrů u Stříbra, v lese nad Butovem.

Ve Stříbře bylo třetí letošní vítání

Stříbro - Tradiční vítání nových občánků proběhlo ve středu ve Stříbře v obřadní síni tamní radnice. Slavnostní akt připravil Sbor por občanské záležitosti a rodiče s batolaty přivítal osobně nově zvolený starosta města Karel Lukeš.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies