VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: STŘÍBRO

Pořadatelé Městských slavností ve Stříbře myslí na každého návštěvníka

Stříbro – Pořádná porce muziky všech různých stylů, zajímavé stánky, ale i program pro děti. To vše nabídnou Městské slavnosti ve Stříbře.

Požárníky vystřídá umění

Stříbro – Plán udělat galerii v prostorách jedné z garáží bývalé hasičárny byl v hlavách zástupců města již od minulého roku. Působení profesionálních a později i dobrovolných hasičů bylo delší dobu opuštěné a vzhledem k tomu, že se objekt nachází přímo na stříbrském náměstí, pro výstavní místnost by se hodil výborně.

David dostane potřebné pomůcky

Stříbro - Charitativní večer se konal v sobotu ve stříbrském DC klubu na náměstí. Výtěžek šel na pomoc handicapovanému muži z Stříbra. Celková vybraná částka činí 25.800 korun. Pořadatelky Jitka Malá a Lucie Rabadová děkují všem za pomoc.

Zpívali na ulici u Bašty pro radost všem

Stříbro – U stříbrské husitské bašty se v sobotu večer sešli muzikanti a hráli jen tak pro radost všem, kdo se zastavili. Kdo měl zájem, mohli si i opéci buřta či klobásu na podomácku vyrobeném ohništi.

Zahrady jsou otevřeny veřejnosti, přišly i školy

Stříbro – Školní zahrady SOŠ se koncem týdne otevřely veřejnosti. Děje se tak pravidelně každý rok, lidé se mohou přijít podívat na práci studentů, nakoupit si, 
i se pokochat pohledem na domácí zvířata.

Škola představila novou moderní učebnu a arboretum

Stříbro – Střední odborná škola ve Stříbře získala díky několika dotacím z evropských podpůrných programů pro své studenty vybavení nejen do učeben, ale také do skleníků.

Premiérové promítání se nevydařilo, zradila technika

Stříbro – Sto padesát natěšených diváků na novou českou filmovou komedii uváděnou pár dní po premiéře, chlebíčky a další občerstvení, slavnostní nálada. To vše ustalo během okamžiku, kdy najednou nic nefungovalo. Nově digitalizované Kino Slávia ve Stříbře tak musí první promítání odložit.

Pět medailí ze šesti možných zůstává na Tachovsku

Stříbro – Zástupci devíti včelařských kroužků z Plzeňského a Karlovarského kraje se utkali v soutěži mladých včelařů Zlatá včela.Bojovalo se o postup do celostátního finále, které se uskuteční v Nasavrkách.

Pyžamový bál narušila uklízecí četa

Stříbro - Letos už 21. ročník Pyžamového bálu se konal ve stříbrském kulturním domě. Akce se zrodila před lety " v porodnici" posádkového domu v kasárnách, který už neexistuje a bály bývaly beznadějně vyprodané. Nyní se akce koná ve větším sále.

Mají za sebou Majálples

Stříbro - /OBRAZEM/ V pátek večer se ve stříbrském kulturním domě konal Majálples. Na pódiu hrála skupina Ponorka Band, jako hosté vystoupili Martina Zušťáková a Jan Tejkal.

Stříbrem prošel majálesový průvod

Stříbro – Stříbrské školy se zapojili do majálesového veselí ve Stříbře. Akci pořádalo tamní gymnázium, odkud v 10.30 vyšel dlouhý průvod, který skončil na stříbrském náměstí.

Dolníci se také zapojili do úklidu

Stříbro - I sdružení Dolníci ze Stříbra se v sobotu zapojilo do celorepublikové akce Vyčistíme si naše město.

Za díry na náměstí může voda

Stříbro – Nejspíše žádnému kolemjdoucímu neunikly díry a výkopy, které se v těchto dnech objevily na Masarykově náměstí ve Stříbře. Ač je náměstí po nedávné celkové rekonstrukci a celkově vypadá dobře, tyto výkopy byly nutné.

Portrétové snímky uvidíte v knihovně

Stříbro – Stříbrská knihovna hostí novou výstavu fotografií. Tentokráte vystavuje Jan Picka a výstava nese název MYSTICs and PORTRETs. Snímky jsou převážné portréty a jsou v podstatě volným pokračováním loňské výstavy z muzea.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies