VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TACHOV

Dětská burza? Byl to pořádný nával kupujících i prodávajících

Tachov – Dvakrát do roka pořádá Lída Prchalová burzu dětského oblečení. Vždycky to bylo v Lidovém domě, v sobotu se burza poprvé uskutečnila ve společenském sále Mže v Tachově. A zájem byl obrovský – jak mezi zákazníky, tak prodávajícími. Těch se sešlo přes sedmdesát.

Helena Vondráčková zpívala
v pátek tachovskému publiku

Tachov – Stálice české hudební scény, zpěvačka Helena Vondráčková, koncertovala v pátek večer ve společenském sále Mže v Tachově. Koncert sledovaly zhruba čtyři stovky diváků.

Lidé keře pravidelně hnojili, a to doslova

Tachov – Po dlouhých letech mizí drobná zeleň kolem hradeb v Tachově. Drobná jen druhově, na objem a počet však toho bylo dost, a protože se pravidelně neprořezávaly, nekontrolovatelně se rozrostly.

Strom padl. Bylo to nezbytné

Tachov – Lidem, kteří projíždějí či procházejí kolem hypermarketu Tesco v Tachově, se od pondělí naskýtá nový pohled. Průčelí obchodního centra je nyní zcela zřetelně vidět. Do pondělí totiž ve výhledu na hypermarket bránil vzrostlý statný smrk. Ten byl na začátku tohoto týdne odbornou firmou pokácen.

Střelbou oslavili pětadvacáté výročí

Tachov – Pětadvacáté výročí spolupráce oslavili zástupci Sportovně střeleckého klubu Arnika Tachov společně se spřáteleným Sportovním klubem Enzian Frankenreut na střelnici Rychta v Tachově, kam přišlo pětatřicet lidí, kteří si společně nejen zastříleli, ale popřáli si do další let spoustu zdraví a nadšení.

Krakonoš hlídal muchomůrky

Chodský Újezd – Dva maškarní plesy si užili obyvatelé Chodského Újezdu.

Nad Rapotínem se bude stavět. Ale ubytovny a holobyty to nebudou

Tachov – Osmdesát nových malometrážních bytů a více než stovka rodinných domků vyroste v příštích letech na louce nad sídlištěm Rapotín v Tachově.

Lidé už nemají zájem

Tachovsko – Závěr jarních prázdnin se kvapem blíží a před sebou máte jen prázdninový víkend, který můžete strávit s dětmi nebo vnoučaty. Na Tachovsku k této příležitosti volna nenaplánovali speciální program nebo mimořádné akce, ze strany veřejnosti prý není moc zájem.

Požár kiosku způsobil statisícové škody

Chodová Planá – Profesionální hasiči z Tachova, dobrovolní hasiči z Plané a dobrovolní hasiči z Chodové Plané zasahovali u požáru kiosku za obcí Chodová Planá u Mýtného rybníka.

Výtěžek putuje na péči o postižené

Tachovsko – Sbírání vypotřebovaných tonerů z tiskáren na dobrou věc? Ano, přesně tak. Jde o projekt, který napomůže jak životnímu prostředí, tak lidem s postižením.

Děti se učí, jak si najít kamaráda

Lom u Tachova – Děti z mateřinky z Chodského Újezdu a Lomu u Tachova se sešly, aby si společně užily karnevalové dopoledne plné her a tance.

Železa mu amputovala jednu nohu

Chodová Planá – Čelisťová past amputovala nohu bezbrannému káněti. To našli kolemjdoucí lidé. Ohrožovat na zdraví mohla past i je.

Fotografie Českého lesa uvidíte v komunitním centru

Tachov - Tachovské komunitní centrum (KAT) hostí výstavu fotografií pod trochu provokujícím názvem Zabij bobra, zachráníš strom.

Začala Tachovská akademie, po celý rok bude nabízet poznávání Tachova

Tachov – Naši živočišní podnájemníci je název přednášky, která v úterý otevřela cyklus s názvem Tachovská akademie. Následovat budou témata Vývoj a osídlení města, Tachov jako královské město a řada dalších.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies