VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TACHOV

Operu si užilo skoro tisíc diváků

Světce – Vrcholná hudební událost a historicky druhé provedení barokní slavnostní opery Costanza e Fortezza v podání souboru Musica Florea přilákala do světecké jízdárny přes devět set návštěvníků. Páteční a sobotní několikahodinové představení sehráli v rámci Devíti týdnů baroka.

Čtyřletá holčička běhala po městě a nevěděla, kde bydlí. Otec spal

Tachov – Malé, žíznivé dítě se ztratilo ve městě a domů už netrefilo – tak vypadal případ, kterým se zabývali strážníci městské policie v Tachově v úterý, krátce po sedmnácté hodině večer.

Na tradiční slavnosti zavítali rytíři i šermíři

Bor – Na zámku v Boru byli v sobotu odpoledne k vidění šermíři a šenkýřky, tanečnice a trhovci, malíři a písaři – v Boru se o víkendu konaly dvanácté Zámecké historické slavnosti.

Výběr kapel byl tutovkou

Tachov – „Tak letos naprosto super!" Takovými slovy hodnotili návštěvníci další ročník letního hudebního festivalu Tarock, který připravil na letišti v Tachově skvělou porci kvalitního rocku na pátek i sobotu.

Na hřbitově chystají novinky

Tachov – Tachovské pohřebiště má nového správce, nyní se o místní hřbitov stará samo město Tachov – tedy o evidenci, nabízí hrobová místa, zajišťují obřady ve smuteční síni, která je součástí hřbitova, a další a další povinnosti.

V kostele přednášeli o Husovi

Planá – Vzpomínkový večer na mistra Jana Husa uspořádal historik, průvodce a autor filmů o hradech – Libor Marek. Mezi diváky zasedlo asi padesát lidí z okolí a tím pádem byl kostel svatého Petra a Pavla zcela naplněn. Připomněli si, že před 600 lety byl v Kostnici upálen náš největší kazatel.

Nemusel se zbavit psa přivázáním

Tachov – Vyděšeného, hladového a žíznivého psa přivázal zatím neznámý muž k bráně psího útulku U Šmudliny v Tachově. Co ho k tomu vedlo, už nikdo asi nezjistíme. Tomuto zoufalému činu však mohl předcházet.

Víte, ve které ulici bydlíte? 
Ve městě chybí na 400 cedulí

Tachov – Město Tachov nechalo udělat v minulém roce revizi značení ulic – výsledek byl naprosto šokující – v celém městě chybí na čtyři stovky cedulí s označením. Toto číslo je tři čtvrtě z celkového počtu značek. Tato situace může značně komplikovat orientaci turistů, záchranářů, požárníků a dalších, kteří se bez značek těžko nasměrují.

Opět připravili pořádnou moto podívanou

Kříženec – Letiště v Kříženci opět patřilo tradiční Auto Moto Párty a bylo se na co dívat, Akci už několik let pořádá plánský motocyklový kaskadér Marek Černý se svými přáteli.

Po řece pluli i přistěhovalci

Tachov – Skutečně promyšlená a vyladěná plavidla sestavili lidé na sobotní dopoledne, aby spluli řeku Mži a představili tak letošní netradiční plavidla.

Výročí devíti set let vesnice oslavili lidé i v Borovanech

Borovany – V Borovanech se o víkendu slavilo, a to při příležitosti 900. výročí od první písemné zmínky, kdy byla vesnice Borovany přidružena ke kladrubskému klášteru. A nejen Borovany, ale také Boječnice, Čečkovice, Hlupenov, Málkovice, Malovice a Skviřín.

Tachov slavil. Nejen novou turistickou atrakci, ale i kulaté výročí

Tachov – Město má svůj den za sebou. Den, který patřil právě Tachovu a jeho obyvatelům. Místní spolky, organizace a sdružení spojily své síly a připravily na celé odpoledne pestrý program, ve kterém si to své našel snad každý návštěvník.

Více kamer? Rozhodnou obyvatelé

Tachov – Pod dohledem kamerového systému se obyvatelé Tachova cítí bezpečněji. To vyplynulo z ankety, kterou formou dotazníků zadalo lidem město na svých webových stránkách před třemi lety. Tento týden se na webu Tachova dotazník o kamerovém systému objevil znovu.

Je to rok, co si Ještěrky adoptovaly Yetiho

Tachov – Není tak úplně zvykem, aby si děti ze základní školy adoptovaly zvíře na dálku. Ještěrky z družiny Základní školy Zárečná si před rokem adoptovaly psa z Psího útulku U Šmudliny v Tachově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení