VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TACHOV

Místostarostka nadále pracuje pro školu, může používat školní služební automobil

Tachov – Nový služební automobil má k dispozici Střední průmyslová škola Tachov Světce. Vůz je v provozu několik měsíců. Používá jej také místostarostka Tachova Jana Hrčková. Někteří čtenáři se prostřednictvím Deníku dotázali, zda jako uvolněná místostarostka může služební automobil střední školy používat.

Minerálka patřila americkým bourákům

Tachov – Kdo měl v sobotu odpoledne štěstí, že se ocitl na silnicích v Tachově a okolí, mohl si připadat jako v Americe. Desítky kilometrů po tachovském okrese totiž najezdila kolona pravých amerických bouráků, především ze šedesátých a sedmdesátých let. Nechyběly mezi nimi ani skutečné legendy amerických silnic.

Tachov: za postup bude milion

Tachov – Fotbalový svátek, tak by se dalo nazvat středeční utkání MOL Cupu ve kterém domácí FK Tachov nepřivítá na městském stadionu nikoho jiného, než úřadujícího mistra Synot ligy FC Viktoria Plzeň. Utkání má výkop v 16.30 hodin.

Sadovka je po roce dokončena

Tachov – Prakticky přesně rok byla pro dopravu uzavřena Sadová ulice v Tachově. Přístup byl jen ke garážím v dolní části ulice, zbytek byl uzavřen. Teď už je komunikace po rekonstrukci a opět slouží veřejnosti. Tento týden se provádějí poslední úpravy. Ulice ale měla být uvedena do provozu už v červenci.

Děti z dětských domovů běhaly pro radost

Tachov – Letní biatlon Běháme pro radost, odstartoval tradiční, již třetí ročník Dne s námi, který pro děti z Dětského domova Petra Jilemnického v Tachově, uspořádalo jeho vedení spolu s dalšími partnery, sponzory a nadšenci.

Nebezpečné prvky jsou pryč

Lom u Tachova – Půl milionu stálo pořízení nového dětského hřiště v Lomu u Tachova – konkrétněji pěti herních prvků, které jsou každou volnou chvilku plně dětmi obsazeny.

Mateřinka v Lomu se může rovnat městským školkám

Lom u Tachova – Mateřinka jako nová! Tak komentují návštěvníci a rodiče, kteří přišli po prázdninách do místní mateřské školy. Ta rok od roku jen vzkvétá.

Je začátek září a čerstvý burčák je tady

Tachovsko – Velmi kvalitní by měl být podle prodejců letošní burčák, který se tento týden objevil ve většině míst, kde se na Tachovsku obvykle tento oblíbený nízkoalkoholický nápoj přelomu léta a podzimu prodává.

Lidická hrušeň má letos první plody

Tachov – Od května 2012 roste v Genovém sadu v Tachově vzácný ovocný strom.

Černá skládka stále více roste

Kurojedy – O černé skládce obřích rozměrů, která se rozprostírá v sousedství vodojemu pro Kurojedy, informoval Deník už v únoru. Od té doby uplynulo téměř sedm měsíců a v lokalitě se mnohé změnilo. Především ale to, že skládka se ještě zvětšila.

Nikdy neví, kolik žáků přijde

Staré Sedliště – Vedení Základní školy ve Starém Sedlišti do poslední chvíle neví, kolik žáků do jejich tříd bude vlastně docházet.

Ještě jeden fest navštívil 
letos rekordní počet diváků

Tachov – V sobotu Tachovem opět zněly zvuky kytar a silných strojů. Již po čtvrté se v areálu bývalého koupaliště konal Ještě Jeden Fest, který je spojen v pořadí se třetí Jízdou Garážových Jezdců.

Fenomén Merkur: výstava 
v muzeu byla prodloužena

Tachov – Výstava výrobků a modelů z legendární stavebnice Merkur, která je momentálně k vidění v tachovském Muzeu Českého lesa, měla sice už končit, ale pro velký zájem veřejnosti je prodloužena do 20. září.

Letošní sezona? Kempy si libují

Tachovsko – Jedním slovem – vynikající. Tak hovoří provozovatelé kempů na Tachovsku o letošní sezoně. Hlavní příčinou dobré návštěvnosti v kempech je samozřejmě počasí, které bylo prakticky po celé prázdniny příznivé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení