VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TACHOV

Alej neničí, pečují o ni odborníci

Tachov – Profesionální práce byla provedena celkově na jedenácti stromech, které se v Knížecí aleji nachází.

Vítkov si kapli zaslouží, míní autoři nápadu

Tachov, Vítkov – Vítkovští chtějí navázat na dlouholetou tradici, kdy v obci stával kostelík. Snahou občanského spolku Vítkov je vybudování kapličky. Dílo podpořili uspořádáním akce nazvané Den pro kapličku, která se konala v sobotu v klášterní zahradě Muzea Českého lesa v Tachově.

OBRAZEM: Děti šesti mateřinek soutěžily na hřišti

Tachov - Už potřinácté se sešly děti na Sportovním dni mateřských škol. Celkem se na hřišti školy Hornická v Tachově v úterý sešlo šest mateřinek z různých koutů Tachovska a to z Halže, Lomu u Tachova, Chodové Plané, a mateřských škol z okresního města.

V Knížecí aleji vítali lidé ptačí zpěv

Tachov – Vítání ptačího zpěvu je mezinárodní akce, která má kořeny v tradici založené v roce 1983 v Birminghamu pod názvem Dawn Chorus Da.

Protidrogový vlak žáky zaujal

Tachov – Uplynulé dva dny zdobila tachovské vlakové nádraží několik desítek metrů dlouhá stříbrná vlaková souprava. Projekt Revolution Train doputoval i do okresního města.

Kamiony už nezaparkují

Tachov – Na značkách je uveden zákaz stání pro nákladní vozidla a autobusy. „Začínalo se stávat čím dál častěji, že parkovací místa pro osobní vozidla zabíraly různé kamiony. To se samozřejmě nelíbilo ani jedné straně," řekl starosta Tachova Jiří Struček.

V Tachově se jezdí nejbezpečněji

Tachov – Okresní město patří spolu s dalšími čtyřmi městy z České republiky mezi pět, kde loni jezdili řidiči bezpečněji. Vyplývá to z tzv. ČP Indexu bezpečnosti, který každý rok sestavuje Česká pojišťovna na základě statistik dopravních nehod, při nichž by byl usmrcen, nebo těžce zraněn člověk.

Mostu hrozí zřícení

Tachovsko – Přes most, který je hlavní cestou z Tachova ve směru na Plzeň denně projedou stovky automobilů. Zátěž plus další vlivy v podobě stáří a opotřebení materiálu se samozřejmě projevují. Ač při přejezdu nelze nic vidět, při pohledu právě ze směru od Malého Rapotína nelze poškození přehlédnout.

Začal další vzdělávací cyklus, věnovat 
se bude Karlu IV. a také městu Tachovu

Tachov – Academia Carolina je název nového ročního vzdělávacího cyklu, který započal v úterý úvodní přednáškou. Určen je široké veřejnosti.

Feťácký lesík ustoupil bytům

Tachov – Jedním z největších stavebních projektů, které se letos v Tachově uskuteční, bude vybudování dvou nových bytovek na sídlišti západ.

Zámecké komnaty opět ožily

Tachov – Zástupci knížecího rodu Windischgrätzů, ale i uklízečka nebo kuchtička se vrátili do komnat zámku v Tachově. Skutečné historické postavy ztvárnili v dobových kostýmech žákyně a žáci Základní školy v Hornické pod vedením učitelky Marie Klečatské a několik dospělých.

V Tachově se letos začne stavět padesát nových bytů

Tachovsko – Celkem devadesát nových bytů bylo dokončeno v uplynulém roce v okrese Tachov. Je to zhruba o devatenáct procent méně než v roce předcházejícím, když většina bytů vznikla v rodinných domech.

AKTUALIZOVÁNO

Vražda! Cizinka po porodu své dítě zabila

Tachovsko – Dva otřesné zážitky si z minulých dnů odnášejí záchranáři a policisté. Vyjížděli k vážně zraněným dětem, v jednom případu dokonce k zavražděnému novorozenci. V obou případech byly pachatelkami matky, obě události se staly v ubytovnách na Tachovsku.

Dlaždice od zámku zmizí

Tachov – S přípravami žádosti o dotaci na výměnu dlažby na zámeckém nádvoří finišují na radnici v Tachově. Žádost odesílají příští týden a pokud bude schválena, začne v srpnu výměna posledního úseku dlažby na zámeckém nádvoří. Konkrétně kolem kašny a před vstupní částí do zámku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení