VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TACHOV

Kynologický klub letos slaví dvacet let

Tachov - Pejskaři cvičí pravidelně vždy v sobotu na louce u Minerálky a uvítají mezi sebou nové přátele a majitele čtyřnohých chlupáčů.

Poplatek za odpad se nezvýší

Tachov – Některým pozorným lidem neunikly nové samolepky, postupně se objevující na popelnicích po celém Tachově. Toto označení znamená jedinou věc, a to přejmenování dosavadního zprostředkovatele vývozu odpadů A.S.A. na FCC Environment.

Hospic už začíná pomáhat

Tachov – Více než rok uplynul od chvíle, kdy se Iva Csanálosi a Lucie Davidová rozhodly, že zkusí zařídit, aby v Tachově působil mobilní hospic pro dlouhodobě nevyléčitelně nemocné lidi. Ten by pomáhal ulehčit poslední chvíle života nejen nemocným, ale také jejich rodinám.

Odkládaný ohňostroj ozářil na Nový rok nebe nad Tachovem

Tachov – Veliké sucho nebo silný vítr byly klimatické důvody, které vedly ke zrušení ohňostroje v Tachově. Proto město přesunulo ohnivou šou a lidé tak mohli v okresním městě první den roku 2016 zažít nebývalou atrakci – Novoroční ohňostroj.

Generála i kněžnu viděli návštěvníci zámku v Tachově

Tachov – Zámek v Tachově připravil pro víkendové návštěvníky nevšední podívanou. První ročník Adventních prohlídek, při kterých organizátoři nechali nahlédnout do soukromí členů knížecího rodu i služebnictva.

Soutěž o salát slaví letos dvacáté výročí

Tachov – Soutěž o nejlepší bramborový salát, kterého se nedotkla ženská ruka, se večer před Štědrým dnem opět uskuteční v pivnici Na koupališti v Tachově.

Žáci z Hornické se dozvěděli více o pohnuté části historie

Tachov – Události srpna roku 1968 byly pro československý stát zlomové. Bohužel, dnešní generace bere vpád vojsk Varšavské smlouvy jako dávnou minulost. Dozvědět se více o tomto tématu jinak, než v hodinách dějepisu, mohli žáci Základní školy Hornická v Tachově. Uskutečnila se zde totiž zastávka projektu Příběhy bezpráví.

Ze školy se stane depozitář

Tachov – Prostory bývalé zemědělské školy, která se nacházela v Tachově u mostu přes Mži, postupně upadají v zapomnění. To se ovšem chystá Muzeum Českého lesa změnit. Do budoucna má s tímto objektem plány.

Výkopy zadělají jen provizorně

Tachov - Tachov vyzval majitele inženýrských sítí. Ti nyní pracují v centru. Město chce tak předejít kopání zrekonstruovaného náměstí

Rok čekání se vyplatil, venkovní posilovna je hotová

Tachov – Sportovní nadšenci se po roce čekání dočkali street workoutové posilovny. Zázemí pro tento pro většinu veřejnosti neznámý sport vzniklo na rapotínském sídlišti.

Chybné názvy ulice Stadtrodská musely pryč, na nepřesnost upozornili občané

Tachov – Cedule s novým označením dostávají v těchto týdnech všechny ulice okresního města. A nejen cedule, nová jsou také směrová označení ulic. Tachov tak bude mít všechna označení typizovaná a v jednom společném stylu.

Skauti uctili společně se vznikem republiky i svou lípu

Tachov – K uctění památky založení samostatného československého státu se přidali i tachovští skauti, kteří se sešli na nádvoří za tachovským zámkem. Kromě státního svátku zde bylo připomenuto i další výročí.

Ulice dostanou nové tabule

Tachov – Již několik let chybělo v Tachově názornější označení ulic. Tento nedostatek se rozhodlo město změnit. Jak se někteří obyvatelé často shodují, i přesto, že ví kam jdou, vlastně netuší, jak se daná ulice jmenuje.

Rozhledna se ve finále neztratila

Tachov – V září tomu byl rok, co se nad Tachovem vztyčila rozhledna. Během poměrně krátkého časového úseku na sebe již stihla upozornit, a to hned v nejprestižnější architektonické soutěži Stavba roku 2015.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení