VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TACHOV

Letošní sezona? Kempy si libují

Tachovsko – Jedním slovem – vynikající. Tak hovoří provozovatelé kempů na Tachovsku o letošní sezoně. Hlavní příčinou dobré návštěvnosti v kempech je samozřejmě počasí, které bylo prakticky po celé prázdniny příznivé.

Každý má na svůj Tachov mobilem úplně jiný pohled

Tachov – Lidé zakládají různé spolky a organizace, aby se zviditelnili, někomu pomáhali a nebo si společně něco užili. Víte, o co jde skupině Tachov mobilem? Vlastně jen o to, ukázat, jak to naše společné město vidí oni a možná v něm obyčejně najít neobyčejné.

Svatby na vesnici?
Je to čest

Tachovsko – Mít svatební obřad na malé vesnici, nebo na odlehlém místě v přírodě, to ještě donedávna bylo zcela výjimečné.

Třída se našla. Příště nebude

Tachov – Jestli bude za rok do prvních tříd v Tachově nastupovat tolik prvňáčků, jako v posledních třech letech, ředitelům základních škol přibude problém. Budou se totiž pro prvňáčky muset najít prostory.

Letos už mají pivo naraženo

Chodová Planá – V Chodové Plané v sobotu odpoledne narazili první letošní pivo a páni pivovarníci si připili za bouřlivého potlesku několika set lidí, kteří se na tuto událost přišli podívat.

Představila celoživotní ruční tvorbu

Světce – Kolem sto padesáti klobouků bylo k vidění a návštěvníci si je mohli vyzkoušet ve světecké jízdárně tento víkend.

FOTO: Nová miminka na Tachovsku se představují

Tachovsko - Seznamte se s nejmladšími občánky, kteří přišli právě na svět.

Muzejní zahradou zněla hudba tachovských muzikantů

Tachov – V prostorách Muzejní zahrady se již po třetí konal Muzikantský večer. Tento nový pořad Pavla Řepy fungující na principu talk show, má představit jednoho nebo více tachovských muzikantů formou rozhovoru a písní. Muzikantské večery volně navazují na pořad Sedmilháři, který Pavel Řepa dělal poslední dva roky.

Kultovní tachovský klub končí

Tachov – Několik let byl častým cílem nejen tachovské mládeže hudební klub Garáž Trojka, který našel své zázemí v areálu bývalých Plynáren na okraji města. Přes krátkou dobu své existence jej lze označit za kultovní. Dny Trojky jsou bohužel sečteny, provozovatelé klub zavírají. Poslední akce se v něm koná 26. září. Příčinou opatření je podle majitelů především finanční náročnost provozu.

Pozor. Vosy jsou letos agresivnější

Tachovsko – Za posledních deset dní ošetřovali lékaři na pohotovosti v Tachově dva až tři pacienty po napadení bodavým hmyzem – konkrétněji vosou. Oproti běžné praxi je to veliký nárůst. Přemnožení a větší agresivitu vos tedy potvrzují i lékaři, kteří výsledky vidí ve svých statistikách a na ošetřených pacientech.

Rozhledna bojuje o prvenství

Tachov – Rozhledna na Vysoké v Tachově má v celostátní soutěži úspěch a postupuje dál, konkuruje takovým stavbám jako je polyfunkční dům Quadrio v centru Prahy nebo prodloužení trasy metra A. O pět titulů v soutěži Stavba roku 2015 soutěží už jen třicet staveb – jak už bylo zmíněno, mezi ně patří i rozhledna v Tachově. Letos se dostala mezi tři nejlepší v republice, které byly otevřeny v roce 2014.

Tachov slavil, má 
i maskota

Tachov – Tradiční historické slavnosti se konaly v Tachově. Letos si navíc město připomíná devět set let od první písemné zmínky.

V bývalém koupališti čekají desítky pouťových atrakcí

Tachov – Na náměstí a v okolních ulicích bílou barvou nakreslené čáry a čísla pro stánkaře, parta montérů dávající dohromady hlavní pódium, řetězem přivázané konstrukce stojanů na odpad, pracovníci dokončující ve sluneční výhni montáž pouťových atrakcí. Poslední úklidové práce, rozložené desky pódiové podlahy, elektrikáři zapojující stojany se zdrojem energie.

Dekorace se v zahradách přímo vyjímaly

Svojšín – Tradiční Zahradní slavnosti – Květy baroka přilákaly na zámek do Svojšína a jeho zahrad několik stovek návštěvníků a obdivovatelů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení