VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TACHOV

Je to rok, co si Ještěrky adoptovaly Yetiho

Tachov – Není tak úplně zvykem, aby si děti ze základní školy adoptovaly zvíře na dálku. Ještěrky z družiny Základní školy Zárečná si před rokem adoptovaly psa z Psího útulku U Šmudliny v Tachově.

Tečka oslav: válečné zbraně

Planá – Rozsáhlou výstavu k válečné době připravili pracovníci Městského kulturního střediska v Plané. Z klasické výstavy se však stal koutek plný připomínek kruté doby, kterou si my v současné době nedokážeme ani představit.

Minerálka je plná krás 
i nepořádku od kolemjdoucích

Tachov – Příkopy plné papírků, plastových lahví, kapesníčků, nedojedených svačin, pneumatik a mnoho dalšího. To jsou scenérie zákoutí mnoha měst a obcí. Nevychovaní vandalové jsou totiž všude.

Sbor úspěšně koncertoval na Šumavě

Tachov – Několikadenní zájezd na Šumavu absolvoval Tachovský dětský sbor pod vedením Josefa Brabence.

Nad obcí zasadili několik set stromů a keřů

Dlouhý Újezd – Dvě stě stromů a tři sta keřů zasadili obyvatelé obce Dlouhý Újezd za jedno sobotní dopoledne.

Sud kouleli z Bavorska až do Chodové Plané

Tachovsko – V pivovaru v Chodové Plané narazili první sudy a zahájili tak letošní pivní sezónu. Přímo v Rodinném pivovaru Chodovar v Chodové Plané se soutěžilo také v Chodovar Cupu, což je naprosto mimořádná záležitost.

Jedenáctku šli lidé nejčastěji

Planá – Čtyřicátý třetí ročník Plánské padesátky přilákal do Plané 1661 účastníků – 842 žen a 819 mužů. Nejvyhledávanějším stanovištěm se stala jedenáctikilo­metrová trasa, tu vyšláplo 644 lidí.

Hořela sláma. Je to dílo žháře?

Málkov – Koncem prosince v Lesné, tento týden ve čtvrtek v Málkově zasahovali hasiči u požáru zemědělské ocelokolny. V obou případech hořely balíky sena a slámy, v obou případech se jednalo o cizí zavinění.

Potkan dokáže při útoku na člověka vyskočit dost vysoko

Tachov – Oproti předešlým rokům je na tom město Tachov velice dobře – alespoň co se výskytu potkanů týče. Před lety to totiž bylo jako z hororu a lidi na ranní směnu do zaměstnání podél chodníků doprovázeli potkani.

Opravy budou pokračovat, pokud město dostane dotace

Tachov - Město Tachov má přislíbeno 600 tisíc korun na rekonstrukci a opravu jízdárny.

Ve škole už nemusí chytat vodu do lavorů

Staré Sedliště – Poslední etapa zastřešení školy ve Starém Sedlišti je v plném proudu. Děti ze školy ve Starém Sedlišti se konečně dočkají střechy nad učebním pavilonem, která byla v havarijním stavu.

Skruž se může stát hrobem

Tachovsko – Hluboké skruže nebo veliké betonové nádoby, zakopané v zemi čekají, až do nich někdo spadne.

Objížďka nevadí, ať se opravuje

Chodský Újezd – Diana Grünerová z Chodského Újezdu jezdí za prací do sousedního Zadního Chodova. Tři kilometry. Poté, co naplno začala oprava silnice z Tachova přes Chodský Újezd do Zadního Chodova, najezdí paní Diana denně o dvacet kilometrů více, než dosud. Silnice je totiž kvůli opravě od začátku tohoto týdne úplně uzavřena.

Diváci odcházeli
 s nadšením

Tachov – Tachov hostil již 37. ročník Mezinárodního festivalu podvodní fotografie, filmu a dětské výtvarné tvorby PAF Tachov 2015.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies