VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hospodaření městyse halí tajemství

Stráž - Hospodaření Městyse Stráž na rekreačním středisku Sycherák je obchodním tajemstvím. Úřad se bojí zveřejnit výsledky hospodaření za rok 2007

12.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Dne 3. září 2008 jsem na veřejném jednání zastupitelstva Stráže požádal o informace výsledku hospodaření střediska Sycherák s.r.o. za rok 2007. Prostřed­nictvím starosty mi bylo sděleno, že je to neveřejné a abych si o informace požádal písemnou formou, že to musí schválit valná hromada.

Zároveň jsem zastupitele upozornil, že už v roce 2005 ve Zprávě o výsledku přezkoumání hospodaření obce Krajským úřadem Plzeňského kraje bylo u Sycheráku poukázáno na ztrátové hospodaření. Tato moje připomínka nebyla do zápisu z jednání uvedena.

Následně jsem tedy požádal písemnou formou. To mi ale také bylo odmítnuto s tím, že to valná hromada neschválila. Valná hromada jsou zastupitelé.

Podal jsem stížnost k nadřízenému orgánu, kterým jsem byl upozorněn, že moje žádost nesplňuje zákon o svobodném přístupu k informacím.

V prosinci roku 2008 jsem znovu požádal dle zákona s odůvodněním, že zveřejněná informace byla o celkovém hospodaření za obě střediska. To znamená Lesy a Sycherák. Načež mi bylo sděleno rozhodnutí o odmítnutí poskytnutí informací z důvodu, že by došlo k porušení obchodního tajemství zmíněné společnosti. Odvolání proti rozhodnutí jsem podal 22. ledna letošního roku s tím, že odepření informací považuji za protiprávní, neboť strážská obchodní společnost nakládá s majetkem Městyse Stráž, takže se nemůže jednat o porušení obchodního tajemství. Nadřízený orgán mé žádosti vyhověl a napadené rozhodnutí zrušil.

Co se tedy ukrývá za utajováním hospodaření? Zřejmě opět značná ztráta, která je od roku 2003 do 2007 už známá.

Někteří zastupitelé zřejmě neznají práva občanů. Vždyť jsou k dispozici výsledky hospodaření z minulosti. Co je k tomu vede? Zákon přece ukládá řádně hospodařit se svěřeným materiálem.

FRANTIŠEK HLAS st.

12.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení