VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hospodaření městyse halí tajemství

Stráž - Hospodaření Městyse Stráž na rekreačním středisku Sycherák je obchodním tajemstvím. Úřad se bojí zveřejnit výsledky hospodaření za rok 2007

12.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Dne 3. září 2008 jsem na veřejném jednání zastupitelstva Stráže požádal o informace výsledku hospodaření střediska Sycherák s.r.o. za rok 2007. Prostřed­nictvím starosty mi bylo sděleno, že je to neveřejné a abych si o informace požádal písemnou formou, že to musí schválit valná hromada.

Zároveň jsem zastupitele upozornil, že už v roce 2005 ve Zprávě o výsledku přezkoumání hospodaření obce Krajským úřadem Plzeňského kraje bylo u Sycheráku poukázáno na ztrátové hospodaření. Tato moje připomínka nebyla do zápisu z jednání uvedena.

Následně jsem tedy požádal písemnou formou. To mi ale také bylo odmítnuto s tím, že to valná hromada neschválila. Valná hromada jsou zastupitelé.

Podal jsem stížnost k nadřízenému orgánu, kterým jsem byl upozorněn, že moje žádost nesplňuje zákon o svobodném přístupu k informacím.

V prosinci roku 2008 jsem znovu požádal dle zákona s odůvodněním, že zveřejněná informace byla o celkovém hospodaření za obě střediska. To znamená Lesy a Sycherák. Načež mi bylo sděleno rozhodnutí o odmítnutí poskytnutí informací z důvodu, že by došlo k porušení obchodního tajemství zmíněné společnosti. Odvolání proti rozhodnutí jsem podal 22. ledna letošního roku s tím, že odepření informací považuji za protiprávní, neboť strážská obchodní společnost nakládá s majetkem Městyse Stráž, takže se nemůže jednat o porušení obchodního tajemství. Nadřízený orgán mé žádosti vyhověl a napadené rozhodnutí zrušil.

Co se tedy ukrývá za utajováním hospodaření? Zřejmě opět značná ztráta, která je od roku 2003 do 2007 už známá.

Někteří zastupitelé zřejmě neznají práva občanů. Vždyť jsou k dispozici výsledky hospodaření z minulosti. Co je k tomu vede? Zákon přece ukládá řádně hospodařit se svěřeným materiálem.

FRANTIŠEK HLAS st.

12.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

FOTO: Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Draci se vznášeli nad Borem

LOUČKA ZA VĚŽÁKEM V BORU PŘILÁKALA DESÍTKY DĚTÍ, kteří přišly ukázat své umění udržet létajícího draka co nejdelší dobu ve vzduchu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Stavitelé chrámů vystavovali v Paříži

Tachov – Už během loňského školního roku se žáci Základní školy Kostelní Tachov zapojili do projektu Hraví architekt – hraví stavitelé chrámů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení