Atleti Baníku usilují o účast ve finále

Stříbro - Atletické zápolení

5.6.2009

Atleti bojovali ve sdruženém přeboru Plzeňského a Karlovarského kraje Foto: DENÍK/František Hlas

Druhé kolo krajského přeboru družstev mladšího žactva se konalo ve Stříbře. Pořadatelé z oddílu atletiky Baníku Stříbro se chtěli v soutěži chlapců i děvčat pokusit o posílení svých šancí na postup do finále.

Lépe jsou na tom zatím chlapci. Zejména výkon Daniela Geberta, který v minulém kole chyběl, měl vysoké parametry. Po suverénním postupu v běhu na 60m z rozběhu (8,2 sec.) se ve finále ještě zlepšil na 8,1 sec. a vyhrál. V běhu na 150 m běžel rovněž dobře, ale našel přemožitele. Přesto druhé místo a čas 19,9 sec. jsou také kvalitní. Poslední body pro družstvo získal v dálce třetím místem za skok dlouhý 404cm. Stal se nejúspěšnějším členem družstva. Další body získal Martin Folejtar v běhu na 60m překážek za slušný čas 11,6 sec. na čtvrtém místě.

Druhou nejúspěšnější disciplínou Baníku byl hod míčkem. Druhý byl Josef Bubeníček (46,00 m), čtvrtý Martin Folejtar (43,46 m) a bodoval také Václav Dedek na šestém místě (41,89 m). Nejúspěšnější však byl vrh koulí. První čtyři místa patří Stříbrským. Vyhrál Josef Bubeníček výkonem 8,12 m a byl jednou z opor týmu. Na druhém místě jen o 2 cm zpět byl Michal Horváth a třetí Martin Folejtar (7,57 m). Pátou příčku vybojoval Václav Dedek hodem dlouhým 7,16 m. Ve výšce bodovali dva závodníci. Tomáš Kadlec na třetím místě zdolal laťku ve výšce 126 cm a Josef Bubeníček skončil čtvrtý (121 cm). Poslední disciplínou byla štafeta 3x300 m. Štafeta A Baníku ve složení Kadlec, Mašín, Štrunc obsadila třetí místo v čase 2:49,30 min. a B štafeta (Dedek, Kašpar, Ondro) pátá v čase 2:53,50 min.

Po sečtení bodových zisků se stal vítězem kola AC Domažlice s 61 bodem před Baníkem Stříbro (60 bodů) a Sokolem Plzeň Petřín (51 bod.). Po druhém kole se vytvořila zajímavá situace. Na prvních třech místech jsou tři družstva se stejným počtem hlavních bodů (6). Vede Baník se 125 pomocnými body před Sokolem (117 bodů) a Domažlicemi (112).

O poznání jasnější je situace v kategorii děvčat. Tam se opakovalo umístění z prvního kola, takže družstvu Baníku se nepodařilo snížit náskok soupeřek. Po druhém kole je na prvním místě Sokol Plzeň Petřín před Atletclubem Nýřany a B. Stříbro.

I když ve druhém kole Baníku k druhému místu chyběly jen tři pomocné body. A jak si vedla děvčata Baníku? V běhu na 60 m do finále postoupily hned tři. Vítězkou se stala nejlepší závodnice Baníku v tomto kole Šárka Lukšová. Čas dobré úrovně 8,2 sec. Na třetí místo se prosadila Tereza Slabá v čase 8,6 sec. Šestá byla Tereza Rašínová (9,2 sec.). Šárka vyhrála také běh na 150 m ve výborném čase 20,5 sec. Přidala ještě třetí místo v běhu na 60 m překážek díky tomu, že se ještě neodvážila běžet tříkrokový rytmus. Čas 10,6 sec. je však velmi slušný. Jeden bod získala Barbora Chytilová za čas 12,1 sec. Sára Holečková si vytvořila osobní rekord v hodu míčkem dobrým výkonem 39,98 m a skončila druhá. Další body přidaly Michaela Matúšová (31,67 m) a Nikola Kratochvílová.

Velmi dobrou disciplínou Baníku byl vrh koulí. Tereza Slabá potvrdila dobrou formu a obsadila druhé místo výkonem 8,33 m. Hned za ní skončila Jana Kaprhálová, která vrhla kouli do vzdálenosti 6,66 m. Další body přidala pátá Sára Holečková (6,02 m). V dálce bodovaly dvě děvčata. Tereza Rašínová skočila 405 cm a byla třetí. Jeden bod za šesté místo přidala Veronika Golcová (355 cm). Neskutečně vyrovnaný byl skok do výšky. Prvních šest závodnic skočilo 131 cm a o pořadí rozhodoval počet pokusů. V něm měly stříbrské závodnice smůlu. Kateřina Blažková skončila na 4-5. místě a Tereza Slabá šestá. Po-slední disciplínou byl štafetový běh 3x300 m. „A“ štafeta Baníku ve složení Michalová, Poubová, Sujetová doběhla druhá v čase 2:40,40 min., zbylé dvě štafety nebodovaly.

Děvčatům ještě zbývají dvě kola, aby se pokusila soupeřky porazit a postoupit do finále. Šance žije!

Vladislav Moravec

5.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

V Plané se uskutečnil multižánrový festival Vyletnění
17

Stříbro – Již od odpoledních hodin začalo stříbrské náměstí ožívat proudícími lidmi. Na programu dne totiž byl v pořadí druhý koncert kapel z partnerských měst Stříbro a Vohenstrauss.