Prvním závodem v hale, kterého se atleti Baníku Stříbro zúčastnili, byl společný oblastní přebor Plzeňského a Karlovarského kraje. Konal se jako otevřený pro dospělé, juniorské a dorostenecké kategorie. Starší žactvo startovalo zvlášť. Výprava Baníku na Strahově čítala deset lidí a byla úspěšná, i když možnost trénovat v hale Baníkovci nemají. Jako první startoval starší žák Miloslav Gengel, žijící v Bezdružicích. V rozběhu na 60 m si vedl dobře a dosáhl velmi dobrého času 8,07sec. Postoupil do finále, kde čas i pořadí ještě vylepšil. Časem 8,05sec. vybojoval bronzovou medaili. V běhu na 60m startovaly dvě žákyně Baníku.

Lenka Janoutová trochu zaostala za očekáváním, ale čas 8,83sec. ji zajistil postup do B finále. V něm se zlepšila na 8,73sec. a byla třetí. Jana Kalistová skončila v rozběhu, byla pátá v čase 10,12 sec. Posledním, kdo startoval v běhu na 60m byl Jan Kašpar. V kategorii dorostenců „nabité“ soupeři obsadil v rozběhu šesté místo a časem 8,24sec. do finále nepostoupil. Stříbrnou medaili však získal v dálce. Přivedl jej k ní skok dlouhý rovných 500cm. V dálce závodila i Veronika Matulková.

Prvním rokem startuje v kategorii starších žákyň a výkon 428cm stačil na šesté místo. Lépe se jí vedlo ve výšce, která je její hlavní disciplínou. Skočila nezvykle vysoký základ 136cm. Další výška byla už nad její síly a bylo poznat, že chybí tréninky v hale. Patřilo ji čtvrté místo, když od druhého dělilo stříbrskou závodnici pět centimetrů. Čtvrté místo vybojovala v závodě na 60m překážek. V něm osobním rekordem 11,95 sec. porazila Lenku Janoutovou, která byla pátá časem 11,00sec.

Určité zklamání si však vynahradila ve vrhu koulí ziskem stříbrné medaile za výkon 8,35 m. Svůj první start v kategorii dorostenek ve vrhu koulí absolvovala Veronika Sládková, a nemohla se vypořádat s technikou. S výkonem 8,94m a šestým místem spokojena nebyla. Ještě hůře však dopadla v běhu na 60m překážek. Odstartovala velmi dobře, ale na třetí překážce jí vběhla do dráhy po kolizi s překážkou soupeřka a pro obě závod předčasně skončil.

První zlatou medaili pro Baník získal Jan Kohut. Vyhrál 60m překážek juniorů ve velmi dobrém čase 9,04sec. Snad po období častých zranění zač〜ne letos naplňovat naděje, které měl. Potom se už na start postavili závodníci v běhu na 3 000m. I když se jednalo o společný závod mužů, juniorů a dorostenců patřil dorostenec baníku Tomáš Jaša k favoritům. Protože se mu tempo zdálo pomalé, vyrazil dopředu a dvě třetiny vedl s náskokem celé pole. Plnil mezičasy stanovené po dohodě s trenérem. Potom se však částečně projevila únava po maturitním plese z pátku a byl předběhnut Pavlem Procházkou, mužem ze Sokolova.

Doběhl tak sice celkově na druhém místě, ale kategorii dorostenců suverénně vyhrál v dobrém čase 9:18,73min. Byla z toho druhá zlatá medaile pro Baník Stříbro. Závod běžela i dorostenka Karolína Hrubá. Poprvé šla závod této délky a poprvé v kategorii dorostenek. I ona v první části závodu držela určené mezičasy.

Potom však přišla krize, kterou nedokázala překonat. Podařilo se jí však zaběhnout čas pod 12 minut (11:59,07min.) a získala stříbrnou medaili. Celkově lze hodnotit vystoupení atletů Baníku Stříbro jako zdařilé, pro trenéry je výkonnost svěřenců testem správně vedeného tréninku a nasměrováním dalšího. Tomáše Jašu čeká za čtrnáct dní mistrovství Česka.