Atletky Baníku vybojovaly druhé místo

NÝŘANY - Stříbrské naděje uspěly

24.5.2008

Část závodnic z družstva mladších žákyň oddílu atletiky Baníku Stříbro se zúčastnila soustředění ve Fanu. Průběžný stav trénovanosti sliboval možnost bojovat o druhé místo ve skupině oblastního přeboru družstev a tím o postup do krajského finále, společného s Karlovar-ským krajem. První kolo ze čtyř kvalifikačních se konalo v Nýřanech. Favoritem bylo jednoznačně družstvo Nýřan, za které startoval po neshodách v Plzni téměř kompletní tým Škody Plzeň. O druhé místo se ucházel tým Baníku Stříbro a boj o postup zvládl v prvním kole dobře. Nejlepší závodnicí byla Šárka Lukšová. V běhu na 60 m překážek statečně bojovala, závod jí vyšel na čtyři kroky a doběhla druhá v čase 11,7 vteřiny. Stejný čas zaběhla i Veronika Matulková, každá získala čtyři body pro družstvo. Další bod přidala Lenka Janotová za 6. místo. Šárka si vše vynahradila v běhu na 60 m. Po vítězství v rozběhu nenašla přemožitelku ani ve finále a zvítězila suverénně časem 8,7, vt. Body získaly také třetí Lucie Krejčová a čtvrtá Tereza Slabá. Ještě jednou bylo jméno Šárky Lukšové na místě nejlepším. K vítězství v běhu na 300 m potřebovala čas 48,0 vt.. Také bod za 6. místo Lucie Jarolímové byl cenný. Škoda jen, že Stříbro neobsadilo běh na 800 m, dříve to byla dobrá disciplína Baníku. Najde se závodnice pro tuto trať? Vrhačské disciplíny zahájil vrh koulí. Tam Baník zabodoval zásluhou sestrám Paškovým. Lepší byla Marie, která výkonem 7,60 m získala 2. místo. Anna byl čtvrtá, jen o 53 cm za sestrou. Technicky nejhůře zvládnutou disciplínou byl hod míčkem. Závodnice zůstaly za očekáváním, přesto zabodovaly. Lenka Janoutová dle předpokladů zvítězila výkonem 42,11 m. Třetí byla Veronika Matulková (38,57 m) a čtvrtá Sára Holečková v dobrém osobním rekordu 38,09 m . Skokanské disciplíny zahájil skok do dálky. Za Stříbro startovaly dvě závodnice. Pátá skončila Lucie Krejčová (3,61 m) a šestá Nikol Marzová. Velkou naději vkládaly atletky Baníku do skoku vysokého. Velké očekávání a z něj plynoucí nervozita však závodnice rozhodily natolik, že neskočily to, na co měly. Spokojena mohla být jen Sára Holečková, která skočila 116 cm a za šesté místo získala bod. Lenka Janoutová byla pátá se 121 cm a Veronika Matulková na 4. místě (126 cm). Poslední disciplínou byl závod štafet na 4x60 m. Pět bodů za 2. místo a čas 37,5 vteřiny vybojovala štafeta ve složení Jarolímová, Slabá, Holečková, Krejčová. Po sečtení bodů vyhrálo dle předpokladů družstvo Atletclub Nýřany s 78 body, na druhém místě s 67 body skončil Baník Stříbro. Plánovaný cíl byl splněn, potvrdí jej další kola?

Vladislav Moravec

24.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Hasiči se u vyhořelého domu v Chodové Plané domlouvali a připravovali na prohledávání uvnitř objektu.

Na místě shořelehého domu se mrtvola nenašla

Chyťte doktora! Nemocnice kupují studenty i za 100 000 korun

Ve Stříbře přivítali nové občánky

Stříbro - Obřadní síň stříbrské radnice hostila jednu z nejvýznamnějších událostí v roce. Slavnostně tady vítali nové občánky.

Zmatení řezníci či pekaři. Nevědí, zda mají povinně dávat účtenky

Příští týden už to nebude možné – odejít z prodejny bez toho, aniž by prodavač vytiskl účtenku s unikátním kódem.

Muzeum zachránilo malovanou skříň, kterou někdo vyhodil

Přimda – Muzeum v Přimdě je muzeem vysloveně regionálním a zaměřuje se na exponáty, které dříve byly věcmi mnohdy všedními, na předměty každodenní potřeby. Muzeum se po loňské premiéře a slavnostním otevření pro veřejnost nyní připravuje na letošní sezónu.

Do křesla místostarosty Chodové Plané nově usedl Luboš Hlačík

Chodová Planá – Jednomyslná volba přítomných zastupitelů vynesla Luboše Hlačíka na post místostarosty Chodové Plané. Stejný počet hlasů před tím odvolal dosavadní místostarostku Zdeňku Štěchovou.