Domácí premiéru ve třetí squashové lize si v sobotu odbylo družstvo Baníku Stříbro. A nechybělo příliš, a stříbrský oddíl mohl oslavit tento historický okamžik své krátké existence i premiérovou výhrou. Bohužel, hosté z Plzně i z Příbrami byli proti.

Nebyli to totiž soupeři ledajací. Zvlášť první z nich SK Squash Plzeň (tým složený převážně z plzeňských vysokoškoláků v čele se 103. hráčem národního žebříčku Jakubem Jarošem) přijel do Stříbra potvrdit své postavení v čele tabulky a udělat další krok k vytýčenému postupu o soutěž výš. A také se mu to podařilo, nad Příbramí i stříbrským Baníkem si připsal hladká vítězství 4:0. Za domácí vydřel čestný set Jaroslav Pašek v zápase s Vojtěchem Kolomičenkem.

Druhé sobotní utkání Baníku proti Příbrami bylo daleko vyrovnanější a napínavější bitvou. Stříbrští do něj vstoupili lépe, když Jiří Krušina porazil příbramského Matějku jednoznačně 3:0. V dalším utkání nastoupil za Stříbro Martin Zeman, svým pojetím hry a maximální bojovností vysoce favorizovaného soupeře Daniela Ditricha dokonale zaskočil. Z očekávané „rychlovky“ se stal nejdelší a nejvyrovnanější zápas dne, ve kterém šel příbramský hráč dvakrát do vedení, ale Zeman pokaždé vyrovnal a nakonec rozhodoval až pátý set. Vybojoval ho Ditrich, ale Zeman dosaženým výsledkem mnohokrát předčil očekávání a pro zbytek celého utkání připravil pro domácí tým lepší výchozí pozici. Průběžné skóre velelo Baníku jeden ze dvou posledních zápasů jakýmkoliv rozdílem vyhrát a ve druhém získat aspoň jeden set. A mohlo by se slavit celkové vítězství. Jenže…

Na kurt nastoupil nejprve Aleš Tolar. Utkání proti Tomáši Ricovi sice začal slibně, vyhrál první set a i když soupeř vzápětí vyrovnal, ve třetím sadě si stříbrský hráč opět vypracoval výhodu dvou setbolů. Trestuhodně je však promarnil, do vedení šel soupeř a ve čtvrtém setu už nabídnutou příležitost nepromarnil. Úkol zachránit Baník tak zůstal v posledním utkání na bedrech stříbrského kapitána Jaroslava Paška. Byl to však přetěžký úkol. Pašek se sice bil statečně. První i druhý set dotáhl až do napínavé koncovky, oba však nejtěsnějším možným rozdílem 9:11 prohrál. A když se podobně vyvíjel i třetí set, Stříbrští se museli pomalu smiřovat, že vysněné vítězství, ke kterému chyběl poslední krůček, jim nakonec uteklo mezi prsty. A to ještě netušili, že druhý den je čeká něco podobného.

Baník cestoval do Benešova k utkání s místním Squashklubem a Zvonárnou České Budějovice. Oběma soupeřům podlehl 1:3, když zejména zápas s domácími rozhodovalo doslova jen několik míčů. Dobrou formu opět potvrdil Martin Zeman a poslal Stříbrské do vedení. Daniel Kroutil vzápětí ve třech setech svému soupeři podlehl, ale k druhému bodu pak měl blizoučko Jaroslav Pašek. Sehrál s benešovskou jedničkou Filipem Škvorem úmornou pětisetovou bitvu. Ale i tentokrát se radovali domácí. V posledním zápase pak bojoval o všechno Aleš Tolar, jenže ani on na svého soupeře nestačil. V utkání s Budějovickými se o bod Baníku postaral Daniel Kroutil, když v dramatickém zápase s pravidelným účastníkem stříbrských turnajů Pavlem Trefným dokázal zvrátit nepříznivý vývoj a přestože prohrával už 0:2 na sety, nakonec zvítězil 3:2. Bohužel v ostatních zápasech byli Jihočeši na síly baníkovců.

„S výjimkou sobotního utkání s jasně lepšími Plzeňáky byla ostatní tři utkání velmi vyrovnaná a měli jsme na vítězství. Mrzí mě hlavně sobotní porážka s Příbramí. V tomto zápase jsme na úspěch moc nemysleli, ale paradoxně jsme k němu nakonec byli nejblíže. Škoda, že já nebo Jarda Pašek jsme ten potřebný druhý bod neudělali,“ ohlédl se za víkendem předseda stříbrského oddílu Aleš Tolar. „V neděli do Benešova jsme už nejeli v nejsilnější sestavě. Náš nejlepší hráč Jirka Krušina bohužel z pracovních důvodů nastoupit nemohl. Ale snad budeme kompletní při odvetách v domácím prostředí a soupeřům porážky oplatíme,“ přeje si Tolar.

Výsledky:5. kolo: Baník Stříbro – SK Squash Plzeň 0:4 (sety 1:12). (Kroutil – Jaroš 0:3, Pašek – Kolomičenko 1:3, Tolar – Brož 0:3, Krušina – Dobrý 0:3).

6. kolo: Baník Stříbro – Oxygen Příbram 1:3 (sety 6:9). (Zeman – Ditrich 2:3, Pašek – Jareš 0:3, Tolar – Ric 1:3, Krušina – Matějka 3:0).

7. kolo: Zvonárna Č. Budějovice – Baník Stříbro 3:1 (sety 11:4). (Metelka – Pašek 3:0, Trefný – Kroutil 2:3, Palíšek – Tolar 3:1, Mitka – Zeman 3:0).

8. kolo: SK Squash Benešov – Baník Stříbro 3:1 (sety 10:6). (Škvor – Pašek 3:2, Zemek – Kroutil 3:0, Absolon – Tolar 3:1, Vitouš – Zeman 1:3).