VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Baník se asi rozroste o další sportovní oddíl

STŘÍBRO - Ve Stříbře byl založen nový squashový klub, do jeho čela se postavil Aleš Tolar

27.11.2008
SDÍLEJ:

Aleš Tolar.Foto: DENÍK/František Hlas

Tělovýchovná jednota Baník Stříbro by se měla v příštím roce rozšířít o další oddíl. Před časem byl totiž založen squashový oddíl, v jeho čele stanul Aleš Tolar. Předseda ochotně odpověděl Deníku na několik otázek.

Kdy a jak oddíl vznikl? Ustavující schůze se uskutečnila 17. listopadu. Zúčastnilo se jí osm zakládajících členů a počítáme s tím, že se k nám brzy přidají i další a celkový počet členů oddílu bude kolem patnácti, maximálně dvaceti lidí.

S jakým záměrem jste oddíl založili? Chceme dát dohromady ty skutečně nejaktivnější hráče squashe ze Stříbra i z okolních měst a využít pro rozvoj squashe baníkovskou sportovní halu, která nabízí pro squashisty na Tachovsku nejlepší zázemí.

Co od jeho založeníočekáváte? Jak už jsem řekl, chceme se postupně stát členy tělovýchovné jednoty Baníku a vystupovat pod její hlavičkou. Nejzásadnější změnou pro členy oddílu bude to, že už nebudou dál jen komerčními zákazníky Baníku, kteří si platí za pronájem haly běžnou cenu, ale budou těžit z plnoprávného členství v tělovýchovné jednotě a budou mít pro své sportování stejné podmínky jako všichni ostatní baníkovci - atleti, fotbalisti, tenisti, volejbalistí atd. na svých sportovištích. Squashisti by měli Baník reprezentovat na různých turnajích a v regionální soutěži družstev. Časem, snad už od příští sezony, bychom rádi z nejlepších hráčů vytvořili také tým, který by startoval i v oficiální ligové soutěži organizované Českou asociací squashe.

Baník je známý výbornou prací s mládeží. Omezí se vaše činnost pouze na stávající členy z řad dospělých nebo máte v plánu pracovat i s mladými hráči? Samozřejmě, že s tím počítáme. Určitě se nechceme zaměřit jen na dospělé. Rádi bychom udělali nábor na školách a přivedli ke squashi mládež. Za tímto účelem si už dva ze zakládajících členů oddílu udělali kurz a získali trenérskou licenci čtvrté třídy. Bohužel squash je obecně co se týče nákladů na vybavení, rakety, míčky a hlavně pronájem kurtů poměrně drahým sportem a mladé zas až tak netáhne. Ale možná že právě výhody spojené s členstvím v oddíle by mohly studenty nebo školáky k tomuto sportu přilákat a začnou se mu věnovat intezivněji.

Jakou odezvu má nově založený oddíl v samotné tělovýchovné jednotě. Máte nějaké poznatky? Mám pocit, že předseda Baníku Stříbro Jan Hora je naší myšlence nakloněný. Přednesli jsme naše plány celému výkonnému výboru Baníku, který nyní posuzuje podmínky, za jakých bychom mohli vstoupit do tělovýchovné jednoty. Čekáme, jak se vyjádří k našemu návrhu organizačního řádu při využívání sportovní haly a kolik peněz by oddíl měl přispívat na správu haly a spotřebované energie. Jsme si vědomi, že Baník nemá bezednou pokladnu a založení oddílu bude pro jednotu představovat další finanční nároky, ale věříme, že se členové výboru při rozhodování o našem oddílu nebudou řídit jen financemi, ale zohlední i sportovní hledisko a vyjdou nám vstříc.

Kdy by tedy oddíl měl v ideálním případě začít fungovat? Pokud se dohodneme s vedením Baníku na schůdném řešení, oddíl by měl začít oficiálně existovat začátkem příštího roku, až jeho přijetí pod křídla Baníku posvětí valná hromada tělovýchovné jednoty.

Autor: František Hlas

27.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vuřty pro seniory griloval starosta
3

Vuřty seniorům griloval starosta

Ilustrační foto.

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Starají se židovský hřbitov i o kulturní dění v obci

Stráž – Pro svou organizaci používají historické názvy, které platily v českých obcích před rokem 1850.

Nechceme hrát na jedna nula, říká tachovský trenér Martin Knakal

Tachov – Na domácí půdě se v sobotu představí všichni tři zástupci tachovského okresu ve fotbalovém krajském přeboru. Stříbro a Rozvadov hrají od tří hodin odpoledne, Tachov nastoupí ke svému zápasu o dvě hodiny později.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Modelka Diana Kobzanová podpořila tachovský útulek

Tachov – Psí Útulek U Šmudliny v Tachově si vybrala modelka Diana Kobzanová pro svoji charitativní akci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení