Baník získal stříbro a bronz

Plzeň - Atletika: V Plzni se konalo Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje mladšího žactva.

24.10.2013

Na stadionu Škody Plzeň se konalo finále mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje družstev mladšího žactva v atletice. Pro Baník Stříbro už byl velkým úspěchem postup chlapců i děvčat do finále a v něm stála obě družstva na stupních vítězů.

Přesto, že děvčata odjela silně oslabena, když těsně před závody se zranily opory Dominika Čečková a Kamila Všetičková, skončily závody pro oddíl Baníku velkým úspěchem. „Děvčata v oslabení vůbec na medaili nemyslela, přesto se ji podařilo vybojovat. Na bronz mohla být pyšná, tvrdě o něj bojovala a povedlo se. Chlapci obsadili jen těsně druhé místo, když o pořadí rozhodl větší počet prvních míst ve prospěch Chodova," neskrýval spokojenost předseda oddílu atletiky B. Stříbro Vladislav Moravec.

Nejlepším týmem děvčat byla Viktoria Plzeň, která vybojovala celkem 148 bodů, druhý Sokol SG Plzeň Petřín získal 127 bodů a třetí Baník 73 bodů. Nejúspěšnějším závodníkem B. Stříbra byl Aleš Janda před Markem Vyšínem a Adamem Horníkem. Z děvčat nejvíce bodů získala Aneta Bláhová, druhou nejúspěšnější byla Lucie Dedková a třetí Laura Gabčová. Nejúspěšnější disciplínou chlapců byl běh na 1500m, u děvčat pak vrh koulí.

„Trenéři Alexandr Matulka, Martin Nedbal a Václav Dedek byly z výkonů svých svěřenců mile překvapeni a s výsledky více než spokojeni. Spokojeni mohou být i zástupci města Stříbra, díky jejichž podpoře se mohou žáci a žákyně závodů zúčastňovat," dodal Moravec.

24.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Nejdelší vlasy
5

Kraj rekordní a kuriózní

O víkendu startuje okresní přebor

Tachovsko – Předehrávaným třináctým kolem soutěže odstartuje tento víkend okresní přebor druhé třídy. O první podzimní body bude bojovat čtrnáct týmů, včetně čtyř nováčků.

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Tachov – Skvrnu vyteklé nafty v délce několika stovek metrů museli ve středu dopoledne likvidovat hasiči ve spolupráci s silničáři v centru Tachova.