Běh z Pístova: Pro vítězství si přijeli z Karlových Varů

Chodová Planá – Při nedělním podzimním běhu z Pístova běželo 97 závodníků. Šlo o už čtyřicátý druhý ročník přespolního závodu a po loňské menší účasti se na letošním ročníku sešel počet závodníků podobný těm ze sedmdesátých let, kdy závod navštěvovalo hodně přes sto běžců.

10.10.2016

Běh z Pístova 2016. Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Tradičně se startuje u památníku na Pístově a trať dlouhá 8300 metrů zavede závodníky přes louky, lesní cesty, strmá stoupání i klesání až na asfalt a nakonec do cíle ve sportovním areálu v Chodové Plané.

Poprvé se běhu z Pístova účastnil Radek Krummer a v neděli závod vyhrál v čase 32:52 min. „Byly zde technické a náročné seběhy, jinak trať velice pěkná. Trochu mi to dalo zabrat, ale snažil jsem se i šetřit síly, když jsem měl náskok," řekl po doběhu do cíle závodník z Triatletu Karlovy Vary s tím, že dalším závodem bude běh v Chodově a pak vyrazí na závody do horního Slavkova.

Nejlépe z žen si vedla Romana Lubinová z klubu SC Start, také z Karlových Varů. Do cíle dorazila v čase 37:32 min. I ona si trať pochvalovala. „U nás se běhá Karlovarská liga a tento závod je tam zařazen. Běháme tak vlastně každý týden. Se zdejší tratí jsem spokojená, byla parádní," okomentovala.
Pořadatelem závodů byl Sportklub Chodová Planá.

10.10.2016

Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Draci se vznášeli nad Borem

LOUČKA ZA VĚŽÁKEM V BORU PŘILÁKALA DESÍTKY DĚTÍ, kteří přišly ukázat své umění udržet létajícího draka co nejdelší dobu ve vzduchu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Stavitelé chrámů vystavovali v Paříži

Tachov – Už během loňského školního roku se žáci Základní školy Kostelní Tachov zapojili do projektu Hraví architekt – hraví stavitelé chrámů.

Zlatá hlavička Koláře: Viktoria dobyla Letnou!

Praha – Dokázali to! Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili i v desátém kole první ligy. V Praze na Letné porazili Spartu 1:0 brankou Daniela Koláře. Zároveň desátým vítězstvím v řadě překonali rekord Sparty z podzimu 2011 v počtu vítězství od začátku sezony.