Čtvrtý závod z desetidílného seriálu Carbonia Cup se jel za účasti čtyř západočechů. Na start se postavili Vladimír Šnajdr z AMK Mariánské Lázně, Milan Uxa z Roxy Teamu, Petr Joselevič z Motorsport Joselevič Tachov a Petr Bělohlávek z Bělohlávek Motorsportu Planá. Trať vedla z obce Žalany směrem na Kostomlaty pod Milešovkou (6,5km). Obě tréninkové jízdy a první závodní jízda se jela na řádně schválené a povolené trati. V první závodní jízdě byl absolutně nejrychlejší Vladimír Šnajdr (záv-1400) 2:43.72, druhý Petr Bělohlávek (záv-2000) 2:45.22 a třetí Petr Joselevič (záv-1600) 2:47.69.

„Během první závodní jízdy se dostavila na „občanský podnět“ do prostoru startu zástupkyně Správy chráněné krajinné oblasti a nařídila okamžité zastavení jízdy a zrušení závodu. Po předložení všech povolovacích listin ředitelem závodu Ludvíkem Andrlem byla dojeta 1. závodní jízda, ale bez oprav a střídačů,“ popsal neobvyklou příhodu Josef Bělohlávek. Při hodinovém přerušení závodu, kdy byla přemístěna cílová část časomíry mimo CHKO, mohl závod pokračovat. Jelo se o 1,5 km zkrácené trati. Bylo rozhodnuto, že se neúplně odjetá první závodní jízda zruší a začne se na zkrácené trati znovu. Při první jízdě havaroval Petr Bělohlávek, který útočil na absolutní prvenství. „Poškození auta bylo takové, že nezbylo než odstoupit ze závodu,“ byl zklamán Josef Bělohlávek.

Při první „krátké“ jízdě byl absolutně nejrychlejší Vladimír Šnajdr časem 1:47.07, druhý Vlastimil Suk ml. (třída JUNIOR) 1:49.00 a třetí Petr Joselevič 1:50.88. Ve druhé jízdě zvítězil Vlastimil Suk ml. časem 1:49.23, druhý byl Petr Joselevič 1:49.96 a Vladimír Šnajdr zajel až šestý čas 1:53.25. Ve třetí jízdě Vladimír Šnajdr „zatáhl“ a časem 1:48.07 byl nejrychlejší. Suk ml. a Joselevič již nestartovali. Ve skupině závodních vozů ve třídě JUNIOR zvítězil Vlastimil Suk, ve třídě do1400 Vladimír Šnajdr, do 1600 Petr Joselevič, do 2000 Petr Šplíchal, nad 2000 Josef Horyna. V seriových vozech ve třídě do1600 Radek Chamola, do 2000 Jiří Novotný, nad 2000 Václav Sýkora. Ve volné třídě byl nejrychlejší Jiří Mutl.

V absolutním pořadí zvítězil Vladimír Šnajdr časem 3:35.14, Suzuki Swift, AMK Mariánské Lázně. Druhý Vlastimil Suk 2:38.23, Suzuki Swift, Sukovo kluci Praha a 3. Petr Joselevič, čas 3:40,84, Škoda Felicia, Motosport Joselevič Tachov. Milan Uxa skončil ve třídě záv. do 1600 s vozem Honda Civic na 3. místě a v absolutním pořadí s časem 4:04.16 byl sedmnáctý. Závodu se zúčastnilo celkem 42 jezdců v devíti třídách. Během závodukterý sledovalo tři stovky diváků, odstoupilo osm jezdců.