Český pohár má za sebou čtyři závody. Všechny vyhrála Karolína Šperlová

Bernartice – Na rozdíl od Dolní Moravy, kde se jelo o dva týdny dříve, všechny závodníky přivítalo sice mrazivé, ale krásné slunečné počasí.

12.2.2017

Karolina Šperlová (uprostřed) po vítězném závodě v Lipnu. Foto: Petra Šperlová

Závodilo se opět oba dva dny ve stejných kategoriích. V kategorii Kids se přihlásilo osm závodníků – pět chlapců a tři děvčata. Vyřazovací jízdy jezdili všichni dohromady. Mezi děvčaty se oba dva dny na prvním místě umístila Karolína Šperlová z Bernartic.

Té se dařilo výborně také v areálu Dolní Morava při prvním dvojzávodu Českého poháru. Tam se i přes nepříliš příznivé počasí, kdy chumelilo po oba dva dny, sjelo přibližně 180 závodníků ze 16 zemí.

Mezinárodní konkurence byla převážně v dospělých kategoriích. Závod se jede podle vyřazovacích pavouků. Závodníci jsou rozděleni podle věku do čtyř skupin – dospělí, junioři, rookies, kids. V kategorii Kids si oba dva dny zlatou medaili vybojovala právě žákyně Základní školy Stráž Karolína Šperlová.

Od 20. února čeká velkou část malých závodníků tréninkový kemp na Božím Daru, kde se budou připravovat na blížící se Mistrovství České republiky, které proběhne o víkendu 25. a 26. února ve stejném resortu.

Kraj pošle peníze na památky. Dotace vrátí hlas varhanám a pokryjí střechy

Plzeňský kraj – Podívejte se, kterým památkám posílá letos kraj nejvíce peněz.

OBRAZEM: Na Sycheráku létaly sekery vzduchem

Sycherák – Vyhlášené rekreační středisko na Tachovsku se o víkendu stalo dějištěm poměrně neobvyklé sportovní soutěže, při níž dvoustranné sekery doslova létaly vzduchem. Šlo o třetí ročník hodu sekyrou na dřevěný terč.

Letošní účast na Plánské 50 byla nižší. Počasí se nevyvedlo

Pláná – Nepříznivé počasí letos ovlivnilo účast na tradičním jarním pochodu Plánské 50. Sešlo se pouze 660 účastníků.

Tachov zdolal béčko Táborska, Dvořák dal hattrick

Tachov – Jako favorité vstupovali tachovští fotbalisté do sobotního utkání s rezervou Táborska. Svoji úlohu potvrdili, když vyhráli o čtyři góly a zejména ve druhé půli předváděli fotbal, díky kterému už mají na jaře ze sedmi zápasů šest vítězství.