První závod bike seriálu Českým lesem – Bike maraton Českým lesem se jel v Maršových Chodech. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Bešta, Hoťková, Cifrová, Kalous, Kubíček, Barnáš a v kategorii dětí zvítězila Chadimová a Lukeš.

Pořadatel závodu TJ Hraničář Částkov, zaznamenal  na startu už sedmého ročníku závodu Bike maraton Českým lesem rekordní účast 120 závodníků. Pro cyklisty byly připraveny tři trasy – 20 km pro děti, 40 a 70 km.  Samotný závod se obešel bez větších karambolů.
„Radost nám udělala účast. Přálo nám i počasí, i když nám trochu „zatopili" a pro samotné závodníky bylo vedro nepříjemné. Bylo dost odřenin, ale obešli jsme se bez zásahu sanitek, vše zvládla naše zdravotnická služba," komentovala akci organizátorka Pavlína Novotná. „Bohužel jsme se opět setkali s vandalstvím co se týká značení. Šipky někdo záměrně otočil na druhou stranu a závodníci si trochu zajeli," posteskla si hlavní pořadatelka.

Nejmladším účastníkem na  40 km trase byla jedenáctiletá Kateřina Chadimová, která  se časem 2:22 celkově umístila v kategorii krátká trasa ženy na úžasném pátém místě," vyzvedla cyklistku Novotná.

Po závodech byla opět připravena tombola a vystoupila  hudební skupina Revolver.

Letošní novinkou je seriál závodů s názvem „BIKE SERIÁL ČESKÝ LES", který se skládá ze tří závodů z oblasti Českého lesa. Prvním byl právě Bike maraton Českým lesem v Maršových Chodech,  dalším je  „O krále a královnu Českého lesa" (Tachov 11.8.) a závěrečným podnikem je „Brnířovská šlapka" (Brnířov  25.8.). Do seriálu se započítávají výsledky 70 km trasy.

Krátká trasa 40 km:
Muži: 1. Martin Bešta – 1:33; 2. Václav Bláha – 1:40; 3. Martin Beber – 1:44. Ženy: 1. Petra Hoťková – 1:58; 2. Dagmar Havrdová – 2:11; 3. Alena Provazníková – 2:21.
Dlouhá trasa – 70 km:
Ženy do 40 let: 1. Barbora Cifrová –  3:16; 2. Alena Vozková – 3:17. Ženy nad 40 let: 1. Dája Ostrčilová – 3:30. Muži do 40 let: 1. Lukáš Kalous – 2:36; 2. Ruda Šturm – 2:41:44; 3. Pavel Svatoš 2:41:56. Muži nad 40 let: 1. Petr Kubíček – 2:33; 2. Milan Spurný – 2:39; 3. Pavel Strnad – 2:41. Veteráni ženy+muži nad 55 let: 1. Vladimír Barnáš – 3:07; 2. Miroslav Sazima – 3:15; 3. Jiří Lacina – 3:21.
Krátká trasa pro děti – 20 km:
1. Hana Chadimová – 1:06; 2. Markéta Balá – 1:23; 3. Jan Hábr – 1:26; 4. Lucie Uhlířová – 1:37; 5. Daniel Dvořák – 1:38:35; 6. Petr Zušťák – 1:38:36; 7. Adam Synek – 1:38:51; 8. Šimon Polívka – 1:42:27; 9. Vítek Polívka – 1:41:50; 10. Tomáš Konigsmark – 3:03; 11. Jan Váňa – 3:03.