Družstva Baníku postoupila do finále

Domažlice - Mladí atleti B. Stříbra bojovali o postup.

16.9.2012

Po výborných individuálních výkonech Karolíny Hrubé, Veroniky Šrámkové, Denisy Vávrové a  Tomáše Jaši se prosadili atleti TJ Baník Stříbro také v soutěži družstev, jmenovitě mladší žáci a mladší žákyně. Ve čtvrtek odjížděla družstva společně na poslední kolo soutěže do Domažlic. Zatímco děvčata měla postup do mezikrajského finále téměř jistý, chlapci měli těžkou pozici. Potřebovali buď zvítězit nebo alespoň porazit družstvo Škody Plzeň.

Nálada v autobuse však byla smíšená. Pro zranění nemohl nastoupit Ill, více však mrzela neúčast Lukáše Zezuly, který bez omluvy nechal kamarády na holičkách. Zbytek družstva však chtěl bojovat o šanci účasti do poslední disciplíny.

Žáci se do boje pustili od první disciplíny. Do finále běhu na 60 m postoupili dva závodníci Baníku. Velmi dobře zaběhl Ondřej Sláma, který tuto disciplínu vyhrál v čase 8,0 sec. Dva body získal za páté místo Jaroslav Semerád (8,9 sec.).  Ten bodoval také v běhu na 150 m pátým místem (23,3 sec.). O příčku lepší byl Martin Všetička (22,8 sec.). Další vítězství vybojoval ve výšce Jakub Svoboda zdoláním laťky ve výšce 140 cm. Plně tak nahradil Zezulu. Dobře mu sekundoval Karel Rohm, překonal laťku ve výšce 130 cm.

Nejúspěšnějším závodníkem byl Ondřej Sláma, kterému se podařilo vyhrát dálku. Dolétl na značku 4,39 m. Nečekané bylo druhé místo mladíčka Marka Vyšína, který v této kategorii bude závodit ještě tři  roky. Doskočil na 3,87 m. Úspěch v této disciplíně dovršili pátý Michael Rohm a šestý Martin Všetička.
Disciplínou bratří Rohmů by se dal nazvat vrh koulí. Michael tuto disciplínu vyhrál výkonem 9,26 m, Karel byl čtvrtý za vrh dlouhý 7,97 m.  Ondřej Sláma završil svůj excelentní výkon vítězstvím v hodu kriketovým míčkem hodem dlouhým 62,03 m. Michael Rohm zvýšil bodový zisk v této disciplíně druhým místem ( 51,0 m). Jeden bod přidal  šestý Marek Vyšín (40,70 m).

Velmi dobře si vedla štafeta 4x60 m ve složení Andrle, K. Rohm, Rolinek, Svoboda, která tuto disciplínu vyhrála v čase 36,9 sec. Čtvrtá doběhla další štafeta Baníku ve složení Matulka, Kertis, Mundil, Sůva (39,1 sec.) a bodovala ještě pátá štafeta v sestavě Čechora, Krejčí, Davidík, T. Všetička, která měla čas 43,3 sec.

Po součtu bodů bylo zřejmé, že mladší žáci zvítězil, porazili Škodu Plzeň a postoupili do mezikrajského finále. Mladší žákyně měly situaci trochu jednodušší, ale ne jasnou. Největším soupeřem jim bylo družstvo domácích AC Domažlice. V běhu na 60 m Kamila Všetičková ve finále obsadila druhé místo  v dobrém čase 8,6 sec. O další druhé místo se dělila v běhu na 150 m za čas 21,9 sec. Dvě závodnice běžely 1000m. Lepší byla Daniela Fürstová (3:57,1 min.) na osmém místě, desátá skončila Adéla Krabcová (4:01,2 min.).

V běhu na 60 m překážek patá Kateřina Benešová zaběhl čas 12,0 sec. a osmá Michaela Matúšová 12,4 sec. Výška se stala doménou Ireny Pešulové, jako jediná zdolala výšku 135 cm. Hana Štefanisková skočila 125 cm a byla čtvrtá. Kateřina Benešová ve své druhé disciplíně skočila 120 cm a patřila ji šestá příčka.

V dálce startovalo 23 závodnic. Z Baníku byla nejúspěšnější Karolína Poubová na třetím místě, její nejdelší pokus naměřili rozhodčí na značce 411 cm. Pátá byla Laura Gabčová( 399 cm), šestá Kateřina Benešová (396 cm). Úspěšné vystoupení děvčat završily ještě osmá Dominika Čečková, devátá Natálie Křevláková a desátá Kamila Všetičková.

Parádní disciplínou Baníku byl vrh koulí. Jeho zástupkyně obsadily první tři místa. Nejdále vrhla Michaela Matúšová – 8,49 m, druhá byla poměrně těsně Karolína Poubová (8,25 m) a slušný je také výkon třetí Nely  Švagrové (7,47 m). Sedmá skončila Dominika Čečková (6,25 m) a devátá Lucie Dedková (6,07 m).
Karolína Poubová si vše vynahradila v hodu kriketovým míčkem, který vyhrála, i když se tentokrát přes hranici 50 m nedostala (48,16 m). Druhá byla Irena Pešulová (45,88 m). Baníku patřilo také 5.-7.místo v pořadí Lucie Dedková, Adéla Krabcová a Nela Švagrová.
Ve štafetě 4x60 m štafeta ve složení Křevláková, Vacatová, Kertisová, Bláhová získala časem 37,0 sec. třetí místo.

Děvčata v tomto kole obsadila druhé místo, ale stala se celkovým vítězem skupiny a také postoupila do mezikrajského finále.

Už dlouho se nestalo, pokud vůbec někdy, aby do mezikrajského finále postoupila družstva děvčat i chlapců Baníku Stříbro. Trenéři, Alexandr Matulka, Roman Mužík, Martin Nedbal, Jan Krabec mají tak do 23. září, kdy se uskuteční finále v Chodově, dost času přemýšlet o sestavě. Už postup je však velkým úspěchem.

Vladislav Moravec

16.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Na nájezdu i výjezdu D5 u Nové Hospody pokračují stavební práce

Tachov – Fotbalisté FK Tachova po výhře v Mýtě se poprvé v KPM představili domácím fandům. V cestě za výhrou jim měla být Okula Nýrsko.

Planá - Město Planá během uplynulého víkendu ožilo multižánrovým festivalem Vyletnění.

Stříbro – Již od odpoledních hodin začalo stříbrské náměstí ožívat proudícími lidmi. Na programu dne totiž byl v pořadí druhý koncert kapel z partnerských měst Stříbro a Vohenstrauss.