Florbalová přípravka Slavoje získala stříbro

Liberec - Tachovské naděje bojovaly v silně obsazeném turnaji v Liberci.

9.6.2015

STŘÍBRNÍ. Družstvo „modrých“ FLK Slavoj Tachov vybojovalo na florbalovém turnaji v Liberci druhé místo. Foto: Slavoj

Florbalové naděje FLK Slavoj Tachov se zúčastnily v Liberci na mládežnický turnaj „Nisaopen 2015" a přivezly z něho pohár za druhé místo a stříbrné medaile.
„Tento tradiční turnaj je největším mládežnickým turnajem u nás. Jen v kategorii přípravka MU-9 startovalo 24 týmů. My na něj vyslali 20 hráčů rozdělených do dvou týmů, žlutí a modří," řekl k turnaji předseda a trenér FLK Slavoj Tachov Vladimír Balý.

Obě družstva si zahrála ve skupinách pět zápasů a bojovala o účast v osmi finále. „Nás velice potěšilo, že do vyzařovacích bojů postoupily oba týmy a i když žlutí v osmi finále nestačili na Benešov, tak se za svůj výkon stydět nemusely," pravil na adresu jednoho z týmů Slavoje trenér.

Modrý tachovský tým v osmi finále vyřadil domácí FBC Liberec 3:1 a ve čtvrtfinále narazil na silného soupeře z Prahy, celek Black Angels 2006. Po výborném výkonu ho dokázal porazit 3:2 a tím se dostal až do bojů o medaile. Soupeřem pro semifinále se stal tým AC Sparta Praha. „Bylo jasné, že se bude na co koukat. Po velkých bojích byl konečný výsledek zápasu 4:4 a následovaly nájezdy. Kluci udržely nervozitu a hlavně výbornými zákroky gólmana Vojtěcha Ansla nájezdy vyhrály 2:1. Následovala obrovská radost – jsme ve finále!," popsal šťastné chvíle tachovský kouč.

Finálovým soupeřem Slavoje byl tým Florbal Ústí. Neporažený tachovský tým modrých ve finále poznal co je prohra a musel sportovně pogratulovat soupeři z Ústí nad Labem k výhře 4:1. „I tak vypukla velká oslava s našim prvním velkým pohárem za druhé místo," řekl Balý.

Žlutí: Jakub Vlček, Ondřej Polák, Patrik Ráž, Fabián Čížek, Petr Dvořák, Jan Čepička, David Lácha, Pavel Šťástka, Matěj Vanický, Michal Ježdík.

9.6.2015 VSTUP DO DISKUSE

Táborníci se seznámili s prací policistů, některé úkony si mohli i sami vyzkoušet.
2

Táborníci se stali svědky únosu. Pod dohledem policistů stříleli i ze samopalu

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Na nájezdu i výjezdu D5 u Nové Hospody pokračují stavební práce

Nová Hospoda/Bor – Z důvodu právě probíhající rekonstrukce, která potrvá do středy 30. srpna, upozorňujeme řidiče na úplnou uzavírku výjezdní i nájezdové větve dálnice u Nové Hospody.

Tachov – Fotbalisté FK Tachova po výhře v Mýtě se poprvé v KPM představili domácím fandům. V cestě za výhrou jim měla být Okula Nýrsko.

Planá - Město Planá během uplynulého víkendu ožilo multižánrovým festivalem Vyletnění.

Stříbro – Již od odpoledních hodin začalo stříbrské náměstí ožívat proudícími lidmi. Na programu dne totiž byl v pořadí druhý koncert kapel z partnerských měst Stříbro a Vohenstrauss.