V neděli se běžel už 43. ročník tohoto podzimního běžeckého podniku a v sedmdesátých letech minulého století se ho účastnilo hodně přes sto závodníků.
Startuje se vždy na louce u památníku na Pístově a trať dlouhá 8300 metrů zavede závodníky přes louky, lesní cesty, strmá stoupání i klesání až na asfalt a nakonec do cíle ve sportovním areálu v Chodové Plané.
Na své loňské prvenství v závodě úspěšně navázal Radek Krummer a letos opět nechal všechny závodníky za sebou. „Trať byla hodně bahnitá, ale byl jsem po zkušenostech z loňska připraven. Vzal jsem si dobré boty do bahna,“ řekl Deníku v cíli běžec z Kolové na Karlovarsku, který nám prozradil, že letos běhá teprve třetím rokem, dříve se intenzivně věnoval cyklistice. „Počítám, že letos to je pro mne už takový třicátý start a čeká mne nějakých pět dalších závodů do konce roku,“ dodal vítěz.
Z žen si nejlépe vedla a jako první trať zdolala Lucie Davidová ze Stříbra. Na běhu z Pístova není nováčkem. „Tohle je můj oblíbený závod, mám podobné krosy ráda. Je to dobrodružné, člověk si musí hlídat, aby to někde nepodklouzlo,“ okomentovala v cíli s tím, že letos ještě jistě poběží všechny zbylé závody Běžce Tachovska.
Organizátorem závodu byl Sportklub Chodová planá a městys Chodová Planá
Výsledky
Ženy ( 1978 a více ) 8,38 km
1. 16. 52 Davidová Lucie 1994 TJ Baník Stříbro 39:21
2. 26. 82 Müllerová Soňa 1989 TJ Baník Stříbro 41:36
3. 31. 61 Bláhová Šérka 1978 Stříbro 43:25
4. 40. 46 Leitkepová Veronika 1984 Praha 45:52
5. 44. 77 Hanzálková Markéta 1979 ŠAK Chodov 48:03
6. 48. 74 Ščasnárová Kateřina 2005 AC Mariánské Lázně 50:10
7. 54. 19 Vynáhlovská Zuzana 1981 BK Babí Hora 55:02
8. 57. 75 Matysová Natálie 2004 Sportklub Chodová Planá 1:02:27
9. 76 Ščasnárová Marie 2002 AC Mariánské Lázně DNF
Veteránky I ( 1968 - 1977 ) 8,38 km
1. 23. 66 Vančurová Šárka 1972 BKV Holýšov 41:23
2. 30. 80 Kabilová Martina 1969 ACES Team Karlovy Vary 42:49
3. 41. 63 Siglová Jitka 1973 SKP Union Cheb 46:29
4. 42. 16 Petrovičová Romana 1977 Černošín 46:42
5. 50. 84 Pravcová Věra 1974 RUN Team Ostrov 50:55
6. 51. 45 Bečvářová Marcela 1971 SKP Union Cheb 50:58
7. 52. 59 Šrámková Petra 1975 SV Stříbro 51:26
Veteránky II ( 1967 a méně )
1. 56. 73 Mojzešová Milena 1965 Báječné ženy v běhu 1:01:00
Muži ( 1978 a více ) 8,38 km
1. 1. 42 Krummer Radek 1988 Triatlet Karlovy Vary 32:36
2. 2. 94 Oplt Michal 1983 New Roll Runners Nová Role 32:54
3. 4. 57 Šemotl Robin 1992 Mariánské Lázně 34:18
4. 7. 83 Kopča Lukáš 1990 TJ Baník Stříbro 36:14
5. 8. 50 Suda Josef 1978 SK Přimda 36:19
6. 9. 70 Stahl Jaroslav 1980 SV Stříbro 36:38
7. 17. 89 Matějovský Jan 1978 Planá 39:57
8. 24. 64 Poláček Tomáš 1991 Stříbro 41:25
9. 32. 92 Havlík Marek 1994 Vegrunners Stříbro 43:29
10. 35. 69 Andrle Radek 1978 TJ Baník Stříbro 43:47
11. 37. 67 Houška Petr 1985 SV Stříbro 44:21
12. 38. 81 Eret František 1989 ACES Team Karlovy Vary 44:36
Veteráni I ( 1968 - 1977 ) 8,38 km
1. 5. 78 Omrai Jan 1976 TJ Slavoj Bečov nad Teplou 35:25
2. 6. 56 Šrámek Stanislav 1969 Rockpiont Salewa Plzeň 35:57
3. 10. 87 Parihuzič Dušan 1977 Sokolov - Živé sokolovsko 36:57
4. 11. 71 Nejedlý Marek 1972 Sportklub Chodová Planá 37:10
5. 12. 60 Škarda Zdeněk 1968 SV Stříbro 37:31
6. 13. 43 Trávníček Jiří 1972 SV Stříbro 37:42
7. 14. 90 Lang Tomáš 1973 ŠAK Chodov 37:50
8. 18. 47 Rabada František 1974 SV Stříbro 40:12
9. 19. 98 Meller Petr 1973 Sportklub Chodová Planá 40:31
10. 20. 48 Rabada Dušan 1971 SV Stříbro 40:39
11. 29. 91 Novotný Jan 1973 Zliv - Boudy 42:27
12. 33. 100 Havlíček Michal 1971 ACES Team Karlovy Vary 43:30
13. 34. 62 Volena Radek 1969 SV Stříbro 43:34
14. 43. 95 Vynáhlovský Daniel 1976 BK Babí Hora 48:02
15. 53. 97 Šubert Pavel 1975 BK Babí Hora 51:51
16. 55. 65 Rabada Petr 1976 SV Stříbro 55:30
Veteráni II ( 1958 - 1967 ) 8,38 km
1. 3. 51 David Ivan 1964 SV Stříbro 33:57
2. 15. 72 Flaks Jan 1962 SV Stříbro 38:37
3. 21. 53 Kroupa Jaroslav 1964 Sportklub Chodová Planá 40:51
4. 22. 79 Dicá Vladimír 1960 TJ Slavoj Bečov 41:06
5. 25. 44 Macák Jan 1961 SV Stříbro 41:33
6. 27. 54 Kučík Štefan 1967 SV Stříbro 41:46
7. 28. 85 Zítka Miloslav 1963 ŠAK Chodov 42:12
8. 36. 49 Vlasák Jaroslav 1958 AVL Stříbro 43:57
9. 39. 58 Procházka Milan 1964 ACES Team Karlovy Vary 44:47
10. 45. 55 Pospíšil Vlastimil 1964 Černošín 48:10
11. 47. 88 Čekan Miroslav 1958 Ostrov 48:48
Veteráni III ( 1948 - 1957 ) 8,38 km
1. 46. 86 Barnáš Vladimír 1953 CKB Stříbro 48:43
2. 58. 99 Sýkora Vladimír 1956 SV Stříbro 1:14:40
Veteráni IV ( 1947 a méně ) 8,38 km
1. 49. 68 Šůcha Václav 1946 SV Stříbro 50:15