Hattrick Dvořáka pomohl k překvapivé výhře

TACHOV - Starší žáci FK Tachov porazili v divizi FK Teplice B 4:0

20.5.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/František Hlas

Divize starších žáků pokračovala 21. kolem a FK Tachov přivítal FK Teplice B. Hosté ještě před tímto zápasem figurovali na třetí příčce tabulky a asi si nikdo ze Severočechů nepřipouštěl, že by v Tachově mohli ztratit byť jediný bod. Opak byl pravdou a Tepličtí se vraceli domů z prohrou 4:1.

Z Tachovanů od úvodu zápasu vyzařovala chuť hrát kombinační fotbal. V 11. minutě tachovský Šácha vystřelil a brankář hostí jeho střelu s námahou vyrazil. O dvě minuty později Dvořák zacentroval a středopolař Ruda hlavou poslal FK Tachov do vedení – 1:0. Spolupráci si oba hráči zopakovali v obráceném gardu, ale Dvořák minul branku. V 17. minutě Dvořák vybídl kolmým pasem k sólu Jedličku, ale ten šanci neproměnil. Zablýskalo se i na druhé straně, kdy ve 25. minutě hostující Benda nastřelil břevno. Tachov odpověděl tím nejlepším způsobem a dvě minuty před odchodem do kabin si ještě na své polovině převzal míč Földeši a fantastickým sólem vyzval Dvořáka ke skórování – 2:0. V druhém poločasu pokračovali domácí v kombinační hře s řadou šancí. Ve 36. minutě Nevařil prověřil levačkou z 20 metrů brankáře hostí. Vzápětí měli domácí štěstí, když střela Altmana skončila na břevně. Ve 40. minutě, ale Tachov opět udeřil. Nevařil se zbavil kličkou bránícího hráče a přesnou přihrávkou mezi dva stopery Teplic poslal Dvořáka na osamoceného brankáře – 3:0. To byla pro hosty ledová sprcha. Tachovští nadále bavili svými fotbalovými kousky vděčné domácí diváky. Také Teplice chtěly ukázat svoji fotbalovost. Ve 45. minutě Chotěborský přízemní střelou prověřil brankáře Landrgotta. V 51. minutě tachovský Dvořák dovršil svůj hattrick – 4:0. Další gól měl na kopačce Jedlička, ovšem z těžkého úhlu minul branku hostí. Teplice v samotném závěru utkání po jedné ze standardních situací ze skrumáže přece jen Altmanem snížili na konečných 4:1. V závěru utkání zahrozil střelou z 20 metrů ještě tachovský R. Schweiner, ale brankář jeho střelu vyrazil na roh. Konec utkání se již nesl na vlně bouřlivých ovací tachovské tribuny, která děkovala tentokrát za velmi podařenou fotbalovou podívanou.

FK Tachov – FK Teplice B 4:1.

TACHOV: Landrgott – Veselý, Tkáč, Földeši, Pšenák – Nevařil, Ruda, Šácha, Šindelář – Dvořák, Jedlička. Střídali R. Schweiner a V. Zušťák.

20.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Chodské Svatojánské zámecké slavnosti a Mistrovství světa v koulení pivních sudů.

Mistrovství v koulení sudů míří do Chodové Plané

Jakub Davidík po doběhu závodu v Regensburgu.

Jakub Davidík překonal další český atletický rekord

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Školáci z prvního stupně soutěžili v atletice

Stříbro – Třiadvacátý ročník atletických závodů žáků prvního stupně základních škol okresu Tachov se uskutečnil na stadionu TJ Baník Stříbro.

Karlovarský kraj – Bouřka, která zasáhla v noci ze čtvrtka na pátek převážně Karlovarsko, za sebou nechala desítky popadaných stromů. Většina událostí se stala během osmé hodiny večerní a půlnocí, bylo tak nutné záchranné práce řešit postupně.