L. Janoutová sbírala zkušenosti

Praha - Víceboj v atletice

9.3.2010

Žačky B. Stříbro bojovaly o postup.Foto: DENÍK/František Hlas

Halové Mistrovství Česka ve vícebojích žactva v atletice se konalo v pražské Stromovce. Oddíl atletiky Baníku Stříbro přihlásil dvě starší žákyně. Lenku Janoutovou a Veroniku Matulkovou, vybrána byla jen první jmenovaná.

Lenka Janoutová tak absolvovala dvě premiéry. Byl to její první start na mistrovství republiky, navíc to byl její první víceboj v hale. První disciplínou byl běh na 60 m překážek. Lence se závod povedl, ve třetím rozběhu byla čtvrtá a co bylo hlavní, v novém osobním rekordu 10,32 sec. Získala za tento výkon 653 body. Další osobní rekord si vytvořila ve skoku vysokém, kde pokořila laťku na výšce 145 cm. Třetí disciplínou byl vrh koulí. Lenka konečně využila svých výbušných schopností a prvním pokusem si vytvořila další osobní rekord v délce 9,08 m. Tento výkon ještě dalším pokusem vylepšila na 9,09 m.

Po třech disciplínách figurovala na 11. místě. Následovala však dálka, ve které podává stříbrská závodnice nevyrovnané výkony a nevyvarovala se jich ani tentokrát. První pokus byl krátký, 436 cm. Potom jí jedna ze soupeřek posunula značku rozběhu a Stříbrská závodnice nenašla vyměřené místo. Další dva pokusy byly špatné a do výsledku si tak zapsala 436 cm. Následovala disciplína, kterou vícebojařky vůbec nemilují, běh na 800 m. Lenka ve snaze vylepšit své umístění vyrazila na trať druhého slabšího rozběhu na druhém místě, kde vydržela tři kola. Potom jí však docházely síly a předběhly ji tři závodnice.

Po započítání bodů za čas 2:56,10 min. činil celkový součet 2484 body a konečné 14. místo z 21 závodnic. Účast na tomto mistrovství byla cennou zkušeností mladé závodnice Baníku Stříbro.