Už patnáctý ročník Mikulášské dvacítky se uskutečnil ve Stříbře. Pořadatelé z oddílu atletiky Baníku Stříbro a Domu dětí a mládeže Stříbro přivítali na startu tohoto těžkého závodu rekordní počet účastníků. Osmaapadesát běžců a devět cyklistů neodradilo ani noční sněžení a dvoucentimetrová vrstva sněhu. Trať závodu vede po asfaltu a lesních cestách k železničnímu mostu za Malovicemi a zpět. Závodníky prověřily také poměrně velké a dlouhé kopce a stoupání. Proto také závodníci dobíhali ve větších odstupech.

Přesto se první tři závodníci vešli do jedné minuty. Nejrychlejší byl Jiří Wallenfleis Jiří ze Sokola Vinohrady v čase 1:12:09 hodin. Další dva závodníci svedli tuhý boj o prvenství v kategorii veteránů 40-50 let. Úspěšnější byl nakonec Miroslav Švehla z Triatletu Karlovy Vary (1:12:57 hod.) před Vlastimilem Šroubkem st. Z Marathonu Plzeň (1:12:58 hod.).

Třetí v této nejpočetnější kategorii doběhl Ervin Beshir z SK Zdice. Ze stříbrských běžců byl nejúspěšnější Ivan David z Cyklodraku Stříbro na čtvrtém místě. V kategorii mužů do 40 let obsadil druhé místo Jan Sokol z AK Sokolov (1:14:58 hod.) a třetí Pavel Slepička z MK Žebrák (1:16:45hod.). Na pátém místě v této kategorii doběhl dorostenec Tomáš Jaša z Baníku Stříbro.

Takto dlouhou trať běžel poprvé v životě a proto dostal od trenéra po-kyn běžet tak, aby jeho tepová frekvence nepřesáhla hodnotu 165 tepů/min. To se mu podařilo, doběhl v pohodě a v čase 1:18:24 hodin. Byl také nejlepším závodníkem ze Stříbra i Tachovska. Patnáct závodníků běželo v kategorii nad 50 let. První dvě místa obsadili členové AC Falkon Rokycany.

Úspěšnější byl Ján Korytár v čase 1:23:53 hodin před Miloslavem Fryčem, který byl o pět a půl minuty pomalejší. O další minutu zpět byl třetí Miloš Havlík z Kunžaku. Ze Stříbrských běžců byl pátý Jaroslav Pecher. Šest žen vyrazilo na náročnou trať a všechny závod dokončily, což je jistě obdivuhodné. Dle očekávání si nejlépe vedla Ivana Sekyrová z AK Sokolov, která patří k republikové špičce na delších tratích.

Zaběhla velmi dobrý čas 1:24:34 hodin, kterým byla celkově čtrnáctá. O kvalitě času svědčí skutečnost, že druhá závodnice Zlata Lukášková z AC Falkon Rokycany zaostala téměř o 12 minut. Třetí doběhla Pavlína Procházková z Hořovic. Těžkou trať cyklistů absolvovalo devět jezdců,kteří po absolvování vypadali jako cyklokrosaři po závodě. Závod je započítáván do soutěže o nejlepšího běžce Tachovska – Bodit cupu.