Nohejbalový pohár patří rezervě B. Stříbro

Tachovsko - Dohrál se Nohejbalový pohár Tachovska, družstva se postarala o drama až do posledního kola.

18.10.2012

V posledním kole Nohejbalového poháru Tachovska bojovali o přeborníka ještě tři celky. Ani jeden z nich nezaváhal a tak o vítězi rozhodovala vzájemná minitabulka, která hovořila pro rezervu B. Stříbro.

První tým B. Stříbro hostil v osmnáctém kole SKP Planá.  Aby si Baník udržel naději na titul, tak musel zvítězit. Proto do první dvojky i obou trojic nasadil Oktábce a Spievaka. Plánští hráli pohodový nohejbal a Baníku nic zadarmo nedarovali. Stříbrští byli trochu nervózní, ale oba hráči nasazeni do první dvojky nezklamali, vybojovali celkem čtyři body a vítězstvím 4:2 (8:5) si uchovali naději na první místo v soutěži. Vývoj utkání:  1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Baník:  M. Klauber, J. Klauber, Matějka, P. Oktábec, Dedek, Spievak.
SKP: Bušina, Rožnaj, Lazorka, Kliment.
Současně se měl hrát Baník Stříbro „B" zápas s SKP Tachov, ale tachovští do Stříbra nedorazily a tak byl „dohodnut" výsledek 4:2 ve prospěch Baníku.

Ve Studánce se očekával dramatický souboj místních týmů, ale M+M se nesešli v plné síle a nemožnost postavit spolu dva krajské hráče usnadnila Dynamu situaci a snadno vyhrálo 5:1 (10:2). Dynamo jako jediné včas sehrálo všechna svá utkání a zajistilo si medaili, jenom zatím nevědělo po utkání jakou. Medulky a Meduláci naopak ztratili i teoretickou šanci na vítězství. Vývoj utkání 0:1, 1:1, 5:1.
Dynamo: P. Oktábec, Marcínek, Kliment, Toman.
M+M: K. Oktábec, Černý, Košťál,  Martínková.
„Sešli jsme se pouze se čtyřmi hráči a na Dynamo v plné síle jsme neměli. Abychom měli šanci vyhrát, tak se musíme sejít všichni. Ale s tím máme kvůli odpoledním směnám problém po celou sezonu," posteskla si opora týmu M+M Studánka Karel Oktábec.

Slavoj Chodová Planá si dojel pro dva body do Lesné, kde vyhrál nad prvním družstvem Lesné 4:2 (8:6). Slavoj podzimní část hraje v dobré formě. Lesné většinou chybí oba Mikulášové a tak sám Petr Rohlík na vyrovnaný tým Slavoje nestačil.

Dohrávky: B. Stříbro A – B. Stříbro B 3:3 (9:9); B. Stříbro A – M+M Studánka 4:2; B. Stříbro B – SKP Planá 4:2 (9:5); SKP Tachov – TJ Lesná Junior 6:0 (12:1); SKP Planá – M+M Studánka 3:3 (6:7); SKP Tachov – TJ Lesná Junior 6:0 (12:1); Draci Svojšín – SKP Planá 4:2; B. Stříbro A – SKP Tachov 4:2 (10:4); Draci Svojšín –  TJ Lesná Junior  6:0; Sj. Ch. Planá – M+M Studánka 4:2.

18. kolo: TJ Lesná Junior – Draci Svojšín 0:6; TJ Lesná A – Slavoj Chodová Planá 2:4 (6:8);   B. Stříbro B – SKP Tachov 4:2;   D. Studánka – M+M Studánka 5:1 (10:2); B. Stříbro A – SKP Planá 4:2 (8:5).

Miroslav Klauber

18.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.