Eliška pomohla štafetě k šestému místu

TACHOVSKO - Orientační běžci absolvovali další závody

10.10.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Hana Pospíšilová

Tři republikové šampionáty v orientačním běhu během tří dní zažila Opava. Tam se vypravilo i několik tachovských závodníků. Začínalo se v pátek odpoledne orientačním sprintem, jenž se konal v městském sadu u koupaliště.

Tuto nejrychlejší orientační disciplínu absolvovalo trio běžců z Tachova v barvách mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK. Nejlepšího výsledku dosáhla Eliška Kuncová v kategorii D 18, která doběhla na desátém místě, když na vítězku ztrácela pouze půldruhé minuty. Jedenáctý byl Petr Kunc starší v kategorii H 40 a dvacátou příčku obsadil Petr Kunc mladší v kategorii H 20.

O den později se nedaleko Opavy ve Vetřkovicích odehrálo Mistrovství ČR ve štafetách. Skvěle si vedla na třetím úseku šumperské štafety Eliška Kuncová v kategorii starších dorostenek. Tachovská závodnice, která za severomoravský oddíl hostuje, zaběhla čtvrtý nejlepší čas na svém úseku a v konkurenci 31 týmů dotáhla Šumperk na konečnou šestou příčku.

Nečekaně zaperlilo ve 27členné kategorii veteránů H 140 (číslo znamená minimální součet věků všech členů, přičemž každému musí být nejméně 35 let) trio Jan Michalec, Petr Kunc starší (oba Tachov) a Karel Pilař (Aš). Jejich páté místo s necelou sedmiminutovou ztrátou na první tým je skvělé. Škoda jen, že tato sestava nemohla být hodnocena oficiálně, neboť se nejednalo o klubovou štafetu.

V neděli se na stejném místě konal mistrovský závod v družstvech. Sedmičlenný kolektiv Severky Šumperk s Eliškou Kuncovou v kategorii DH 18 skončil na patnácté příčce. Ostatní závodníci (Petr Kunc starší, Jan Michalec, Petr Kunc mladší, Karel Pilař, Karel Rambousek – Sokolov, Oldřich Kodeda – Plzeň a Jakub Ostřanský) nastoupili v 51členné kategorii DH 21 hlavně proto, aby se popasovali s republikovou elitou. Kromě toho, že byli z různých oddílů, neměli navíc ve svém kádru ani žádnou ženu (měly by tam být tři), a proto nebyli hodnoceni. Mimo soutěž dosáhli 24. nejlepšího času.

Nejvíce však byli všichni Západočeši v čele se šéftrenérem mládeže Michalcem zvědavi na výkon výběru oblasti. Ten musel být ze dvou dvanáctiletých chlapců a dívek a stejného počtu čtrnáctiletých. Kromě čtyřech kralovických závodníků (Vištejn, Salfická, Šlajs a Březinová) v něm byli ještě Kuberková z Plzně, Vaško ze Sokolova, Sklenářová z Mariánských Lázní a Wimmer z Aše. Tato sestava doběhla nakonec na třináctém místě z dvaceti družstev.

10.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

V Plané se uskutečnil multižánrový festival Vyletnění
17

Stříbro – Již od odpoledních hodin začalo stříbrské náměstí ožívat proudícími lidmi. Na programu dne totiž byl v pořadí druhý koncert kapel z partnerských měst Stříbro a Vohenstrauss.