Čtvrtý turnaj z pětidílného seriálu mladých šachistů ´Klatovská věž´ se hrál v Plzni a mezi 47 účastníky nechyběli ani hráči z Tachovska. Dům dětí a mládeže Planá měl největší zastoupení, když se turnaje zúčastnilo 13 plánských šachistů. Při neúčasti Martina Bruny se v kategorii 5.-9. třídy umístil na třetím místě Jiří Kovařík. O konečném pořadí bude rozhodovat až poslední kolo, které se hraje v Klatovech. B Bruna, který je v průběžném pořadí druhý, i pátý Kovařík mají šanci seriál vyhrát.

V kategorii 1.-4.tříd vyhrál klatovský Adam Hosnedl bez ztráty bodu a zajistil si už před posledním turnajem první místo v celkové klasifikaci. Zato o druhé místo se v Klatovech svede velký boj, kde šanci má ještě jedenáct hráčů. Nejlepší výchozí pozici má plánská Kristýna Zítková. Ta se zásluhou třetího místa v turnaji vyhoupla na druhé místo celkové klasifikace mezi kluky. Mezi dívkami vede, ale i tam rozhodne poslední kolo, protože její největší soupeřka Milena Nová z Hartmanic na ní ztrácí pouhé tři body. Skvěle se ukázal i Roman Miklas, který po výhře v posledním kole s oddílovým kolegou Janem Fárou a se ziskem 4,5 bodu obsadil vynikající a bodované 10. místo.

V turnaji o sobě dal vědět nový plánský objev. Sedmiletý Matěj Slavík začal do plánského kroužku docházet až v únoru a byl to jeho první turnaj v životě. „Jeho umístění neodpovídá předvedené hře, protože nezkušenost a neznalost některých základů, se kterými se ještě nestačil seznámit, zahodil několik vyhraných partií. Ale do dubnového Mistrovství ČR v Mostě v kategorii H8 tyto mezery lehko doplní a jsem si jist, že tam ostudu neudělá,“ řekl na adresu plánské naděje trenér Svatoslav Zítek.

Jak si plánští vedli: Zítková (3. místo), Miklas (10.), Fára (23.), Al Saleh (26.), Kovářík (27.), Pelc (30.), Kubát (34.), Nádaský (36.), Slavík (37.), Sýkora (38.), Petříková (39.), Šulcová (41.), Kopl (43.).