VYBERTE SI REGION

Přeborníky oblasti se stali Tyrpák a Duda

Plzeň - Tachovan Josef Tyrpák slaví titul

13.1.2010

Dva oblastní přebory mladých tenistů uspořádal TK Škoda Plzeň a tituly si vybojovali Tyrpák a Duda. V prvním se utkalo deset „babytenistů“ (tj. dětí do 9 let). Zápasy se hrály na jeden set a vítězem se stal osmiletý Tachovan Josef Tyrpák, jenž hájí barvy pořádajícího oddílu. Na kurtu si vedl suveréně a v semifinále i finále „nadělil“ svým soupeřům „kanáry“.

Výsledky – semifinále: Tyrpák (Škoda Plzeň) – Nováková (Lokomotiva Plzeň) 6:0, Bouda (Škoda Plzeň) – Klír (Lokomotiva Plzeň) 6:2. Finále: Tyrpák – Bouda 6:0. Druhým turnajem byl oblastní přebor mladších žáků, kde se ve dvouhře i čtyřhře představilo šestnáct mladých tenistů. Ve dvouhře byl nejlepší Filip Duda z Lokomotivy Plzeň, který ve finále zdolal Adama Patrocha z TCG Karlovy Vary. Duda se poté radoval také z vítězství ve čtyřhře, kterou vyhrál společně se svým oddílovým kolegou Dominikem Langmajerem.

Výsledky, dvouhra – semifinále: Patroch (TCG K. Vary) – Petrásek (Lokomotiva Plzeň) 4:2 skreč., Duda (Lokomotiva Plzeň) – Černoch (Slavia Plzeň) 6:3, 6:3. Finále: Duda – Patroch 4:6, 6:3, (10:4). Čtyřhra – finále: Duda, Langmajer (Lokomotiva Plzeň) – Jílek, Černoch (Slavia Plzeň) 6:2, 6:1.⋌

13.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Odstřelená katedrála a další zločiny rudého ateismu

Měl to být nejviditelnější triumf komunistického ateismu nad náboženstvím. Přesně před 85 lety – 2. prosince 1931 – zbořil Stalinův sovětský režim pravoslavnou katedrálu Krista Spasitele v Moskvě.

Potlesk byl odměnou za celoroční práci

Milíře – V Domově pro osoby se zdravotním postižením v Milířích žije přes šest desítek obyvatel. Ačkoliv jich počet mnohonásobně převyšuje běžný počet členů v domácnosti, vedení i personál se snaží v zařízení vytvářet prostředí co nejvíce podobné běžné rodině.