Pro putovní pohár přiběhl Tomáš Veber z Chodova

Přimda – Sedmatřicet závodníků se v sobotu sešlo na trati 43. ročníku lyžařského běžeckého závodu Přimdská patnáctka, který se jede také jako Memoriál Josefa Petrlíka.

15.2.2010

Pro putovní pohár přiběhl Tomáš Veber z ChodovaFoto: DENÍK/Jiří Kohout

Běžci byli rozděleni do deseti věkových kategorií, a to na kategorie mladší žáci, mladší žákyně, starší žáci, starší žákyně, dorostenci, ženy do 45 let, ženy nad 45 let, muži do 45 let, muži od 46 do 59 let, to byla nejvíce obsazená kategorie, a muži nad 60 let.

Délka tratí byla odstupňována podle jednotlivých kategorií. Mladší žáci běželi tři okruhy dlouhé 250 metrů, starší žactvo běželo dva a půl kilometru, ženy pět kilometrů. Hlavní závod byl určen jen dorostencům a mužům, kteří běželi okruh dlouhý dva a půl kilometru pětkrát.

„Běželo se klasickým způsobem. Trať jsme připravili na louce mezi sjezdovkou a městem, start a cíl byl pod lyžařskou boudou na sjezdovce,“ informoval nás na startu jeden z organizátorů, Karel Halla.

Počasí podle vyjádření členů pořádajícího lyžařského oddílu Tatran Přimda přálo, dokonce i sluníčko vykouklo. Stopa byla trochu měkčí, každý se s ní musel poprat po svém.

Závod byl vyhodnocen půl hodiny po doběhu posledního běžce. Tři nejlepší soutěžící v každé kategorii si odnesli diplom a věcnou cenu. Tři nejlepší běžci hlavního závodu obdrželi navíc pohár, diplom a věcnou cenu.

Absolutní vítěz, kterým byl Tomáš Veber z TJ Tatran Chodov, získal také putovní pohár TJ Tatran Přimda. Trať zvládl za úctyhodných 37:28 minut. Zvláštní ocenění si odnesli dva z mužů – Antonín Kobes z TJ Tatran Chodov dostal diplom pro „věrného účastníka Přimdské 15“ a Ivo Moročkovskij z TJ Tatran Přimda obdržel diplom za svůj jubilejní desátý start v závodu.

Výsledky:

Mladší žáci: 1. David Kobes 5:58, 2. Jan Strnad (oba Tatran Chodov) 6:15.

Mladší žákyně: 1. Barbora Beroušková (T. Chodov) 7:01.

Starší žáci: 1. Ladislav Liška (Tatran Přimda) 15:56, 2. Adam Vaněk (Tatran Přimda) 16:35.

Starší žákyně: 1. Markéta Husáková (Tatran Přimda) 17:25.

Dorostenci: 1. Ondřej Váchal (Chodov) 51:08.

Ženy do 45 let: 1. Kateřina Beroušková (Chodov) 20:50, 2. Tereza Krausová (Hary Team Tachov) 22:04.

Ženy nad 45 let: 1. Hana Váchalová (Chodov) 22:51, 2. Jaroslava Krausová (Přimda) 26:01, 3. Jana Ledvinová (TJ Čerčany) 26:27.

Muži do 45 let: 1. Tomáš Veber (Chodov) 37:28, 2. Petr Höll (Chodov) 38:36, 3. Petr Šindelář (Velosport Domažlice) 41:07, 4. Tomáš Gryc (Ježek Team Jihlava) 45:87, 5. Marek Šrejma (Chodov) 46:31, 6. Josef Suda (SK Přimda) 47:16, 7. Martin Purkart (Adap Plus Nýřany) 51:95.

Muži 46–59 let: 1. Oldřich Kovařík (OaS Český les) 39:50, 2. Jiří Královec 42:09, 3. Pavel Beroušek 44:27, 4. Josef Záhoř (všichni Chodov) 49:25, 5. Karel Kupilík (Přimda) 52:56, 6. Jiří Ledvina (Chodov) 55:19, 7. Ivo Moročkovskij (Přimda) 56:49, 8. Tomáš Ledvina (Úterní hosté Ski FC) 57:33, 9. Antonín Lacina (SV Stříbro) 59:44, 10. Zdeněk Lang (Přimda) 64:48, 11. Michal Vaněk (Přimda) 68:28.

Muži nad 60 let: 1. Jiří Šrejma 46:51, 2. Jiří Sokol (oba Chodov) 47:25, 3. Petr Kraus (Přimda) 51:36, 4. Jiří Lacina 55:17, 5. Jiří Čeček (oba SV Stříbro) 59:91.

Mimo hlavní závod – titul věrného účastníka Přimdské 15: Antonín Kobes (Chodov) 37:05.

Pořadí účastníků v hlavním závodě: 1. Veber, 2. Höll (oba Chodov), 3. Kovařík (Český les), 4. Šindelář (Domažlice), 5. Královec, 6. Beroušek (oba Chodov), 7. Gryc (Jihlava), 8. M. Šrejma, 9. J. Šrejma (oba Chodov), 10. Suda (Přimda), 11. Sokol, 12. Záhoř, 13. Váchal (všichni Chodov), 14. Kraus (Přimda), 15. Purkart (Nýřany), 16. Kupilík (Přimda), 17. J. Lacina (Stříbro), 18. J. Ledvina (Chodov), 19. Moročkovskij (Přimda), 20. T. Ledvina (Úterní hosté), 21. A. Lacina (Stříbro), 22. Čeček (Stříbro), 23. Lang, 24. Vaněk (oba Přimda).