Po úspěchu na loňském Mistrovství České republiky se plánská šachistka Blanka Brunová dostala na listinu talentů České republiky a od září loňského roku se připravuje pod vedením trenéra šachových nadějí Plzeňského kraje Jana Bílka. Na letošním republikovém šampionátu zúročila svoji poctivou přípravu a získala republikový titul v kategorii dívek do deseti let.

Mistrovství České republiky se konalo od 6. do 13. března, stejně jako vloni, v Koutech nad Desnou v Jeseníkách. V kategorii D10 startovalo patnáct šachistek a hrálo se na devět kol švýcarským systémem. Plánská Blanka Brunová prohrála jen jedinou partii a osm vyhraných bodů jí s náskokem půldruhého bodu zajistilo titul Mistryně České republiky. Planou na tomto mistrovství reprezentovaly dále v kategorii D12 Kristýna Zítková, která skončila na 14. místě a Lenka Šulcová sedmnáctá.

„Jsem ráda, že se mně podařilo titul obhájit. Hrálo se mně docela dobře a nebyla jsem ani moc nervozní,“ řekla po úspěchu Blanka Brunová, která připomněla, že na jejím úspěchu mají podíl další lidé. „Chtěla bych poděkovat trenéru Janu Bílkovi a svým rodičům,“ dodala mistryně republiky. „Samozřejmě máme radost z úspěchu. Blanka si za píli s jakou se šachu věnuje úspěch zasloužila,“ neskrývala radost za oba rodiče maminka Monika.

Současně s tímto mistrovstvím se konal v Koutech otevřený turnaj šachistů, kde výborně zahrál Václav Truksa z Tachova, který vybojoval 4,5 bodu, Martin Bruna z Plané skončil se 3,5 body.

V květnu čeká mladé šachisty poslední turnaj z šestidílného seriálu AMPÉR ve Stodu a krajský přebor v Nýřanech.