Rodina Oktábců nedala svým soupeřům šanci

Tachov - M. Klauber napsal o tradičním nohejbalovém turnaji.

3.1.2013

Druhý vánoční svátek se sešli nohejbalisté na turnaji trojic. Vítězství z minulého ročníku obhájilo družstvo Kopyta v sestavě Petr, Pavel a Karel Oktábcovi.

V Tachovské sportovní hale se prezentovalo 16 týmů, které byly rozděleny do dvou kategorií. V té první byly hráči, kteří působí v organizovaných soutěžích, kategorie B pak byla  určena příchozím. Organizátoři turnaje Libor Větrovský a Karel Ulmon rozdělili obě kategorie do dvou kvalifikačních skupin. Do finálové skupiny postoupilo šest týmů v první kategorii a do druhé finálové skupiny  nejlepší čtyři týmy.

Tradice se musí o Vánocích ctít a tak tradiční turnaj měl tradičního vítěze. Opět jako v minulých ročnících zvítězil tým s názvem Kopyta, reprezentovaný rodinou Oktábců. A to se na jejich porážku chystalo hned několik týmů. M. Sušánka přivezl do Tachova dva týmy Čižic, posílené Vášou Hrubým. Z Plané přijeli brášulové Klimentů, kteří byli odhodláni znepříjemnit Kopytům jejich obhajobu a také Karel Ulmon posílil svůj tým ze Skalné Milanem Šichtancem ze Stříbra. Kopyta ale nikdo neporazil a tak jejich zkušený tým vyhrál s ještě větší převahou než v minulých ročnících. Na druhém místě skončily Čihule. O bronzu rozhodovaly vzájemné zápasy a v nich byl nejlepší tým ŠUS.

V druhé kategorii vyhrál tým K+U+B, tým s největším věkovým průměrem, ale zkušeností a technikou zdolal všechny své soupeře. Na druhém místě skončil rodinný klan Tolarů a třetí místo si do Stříbra odvezla Pískovna.

Skupina A: 1. Kopyta  (Pavel Oktábec, Petr  Oktábec, K. Oktábec); 2. Čihule (Sušanka, Hrubý, Mandík); 3. ŠUS (R. Ulmon, Steiner, Šichtanc); 4. Bocca (Kučera, Rožnaj, Bušina); 5. Čižice (Křepela, Jiravský, Štolle); 6. Klimenťáci (V., D., a L. Klimentovi); 7.- 8. SKP Tachov a Svojšín.
Příchozí: 1. K+U+B (M. Klauber, K. Ulmon, Budek); 2. Tolar VDS – Tolar děda, syn, vnuk); 3. Pískovna (Urban, J. Matějka, Kasal); 4. Svojšín B ( Linda, Suchý, Krcho); 5. Plzeňka (Truc, Beneš, Spievak); 6. Severní spojky (J. Klauber, P.  Matějka,  Petřina); 7. Holky (Solčanská, Mach, Machačová); 8. 2+1 Lesná (T. Mikuláš, M. Mikuláš, Holc).