Slavoj vyhořel v útočné fázi

Tachov - Házená-2. liga žen: Tachovanky na domácí palubovce podlehli Astře Praha 14:16.

19.2.2015

TACHOV – KOBYLISY 21:22. Na snímku domácí Veronika Dlesková (číslo 68) brání při útoku soupeřek, za ní brankářka Eliška Macáková.Foto: Luděk Eidelpes

Házenkářky Slavoje Tachov vstoupily do druhé poloviny ligové soutěže prohrou. Na domácí palubovce překvapivě podlehly pražské Astře 14:16.

Sportovní hala v Tachově byla dějištěm zklamání domácích fanoušků. Při tom Slavoj nezačal špatně a držel si stále velkou šanci na vítězství. Je pravda, že v útočné fázi to tachovským hráčkám skřípalo, ale zásluhou výborné obrany stále držely příznivé skóre. Do přestávky šly ještě s vedením 8:7, ovšem to z přítomných ještě netušil, že v druhém poločasu se nepodaří Slavoji alespoň zopakovat svou střeleckou statistiku. z toho prvního Za celý poločas vstřelil jen šest branek a to i při dobré obraně na soupeře nestačilo. Pražanky si tak z Tachova odvezly cenné body.

„Co k tomu říct. Stručně řečeno, doslova jsme vyhořeli v útočné fázi. Nedokázali jsme zakončovat slibné protiútoky, neproměňovali příležitosti z volné ruky, nedařilo se nám skórovat z pozice spojek. Zatímco v obraně to nebylo špatné, v útoku pak ale katastrofa. Nedařilo se celkově spojkám, hráčky se nedokázaly prosadit kombinací. Neproměňovali jsme ani sedmičky. Astra nepředvedla žádný výjimečný výkon, ale na nás to tentokrát stačilo. Bylo to v hlavách holek, musíme si to rozebrat a v Kobylisích se pokusit tento výpadek napravit," řekl k utkání trenér Sj. Tachov Miloslav Moulis.

Sj. Tachov – Astra Praha 14:16
Poločas: 8:7. Branky ze 7 hodů: 2:2. Rozhodčí: Chmelíř. Diváci: 80.

Slavoj: Macáková, A. Mrázová, Mancellari (5), Vrbová (2), Herlíková, E. Herlíková, Pelechová (5), Písařová, Šindelářová (1), Smoláková, K. Mrázová, Sluková (1).

Další výsledky: TJ Sokol Bělá – SVŠ Plzeň 19:18, S.Vršovice B – Strakonice 22:28, Milevsko – Kobylisy B 25:30.

19.2.2015 VSTUP DO DISKUSE

V Plané se uskutečnil multižánrový festival Vyletnění
17

Stříbro – Již od odpoledních hodin začalo stříbrské náměstí ožívat proudícími lidmi. Na programu dne totiž byl v pořadí druhý koncert kapel z partnerských měst Stříbro a Vohenstrauss.