VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportovní veteráni podpořili tachovský hospic

Tachov - Na Městském stadionu v Tachově se konal atletický sedmiboj. 

25.8.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Míla Pour

Na Městském stadionu v Tachově se v uplynulých dnech uskutečnil druhý ročník veteránského sedmiboje s názvem „VETAS".
Sešlo se na něm několik desítek závodníků včetně žen a dětí. Mezi disciplínami mužského sedmiboje byl běh na 100 metrů překážek, běh na 200 metrů, hod granátem, skok do výšky, skok daleký, vrh koulí a 800 metrů. Ženy a děti ve vložených disciplínách vrhaly koulí, děti běhaly 60 metrů, skákaly do dálky, házely míčkem a běžely běh radosti na 400 metrů. Nejmladšímu účastníkovi byli tři roky a nejstaršímu je bezmála 70 let. Akci moderoval Jiří Fiala.

Z výsledků zaujal výkon v hodu granátem. Jaroslav Kop hodem 59,20 m získal 1020 bodů. V soutěži žen zvítězila v kouli Petra Rousová výkonem 10,44 m. Celkovým vítězem VETAS 15 se stal Martin Minich 4569 b., druhý skončil Jaroslav Kop 4248b.,třetí byl Luboš Kasl 4193 bodů. Nejlepší výkon, 4938 bodů, patřil Josefu Rousovi, který dosáhl 4938 bodu. Pořadatel závodů startoval mimo soutěž. Putovní pohár „Sportovní rodina" získala rodina Rousova.

V rámci akce prezentoval Hospic Sv. Jiří vznikající pobočku v Tachově a na závěr se křtila kniha s názvem „Seniorské elegie", kterou napsal prezident akce Karel Johana. Hlavním mottem knížečky je hláška „Sportem k endoprotéze" a „Staroba není choroba". Hospic Sv. Jiří nad touto knihou převzal patronát. Kmotrou knihy se stala ředitelka hospice Sv. Jiří Alena Votavová a organizátor závodu Josef Rous jr. Knihu si můžete objednat na stránkách http://kareljohana.cz/. Podpoříte tím i vznik mobilního hospice, protože 20 korun z každé knihy půjde na konto hospice na Tachovsku.

„Výtěžek z prezentace hospice na sportovní akci Vetas byl 1750 korun. Velice děkujeme všem zúčastněným za jejich dary. Zvláště pak za pozvání, skvělou organizaci a zejména dary generálnímu prezidentovi akce Karlovi Johanovi a generálnímu tajemníkovi Josefovi Rousovi jr. Vážíme si vaší podpory vznikajícímu mobilnímu hospici pro tachovský region," řekla na adresu pořadatelů akce ředitelka hospice Alena Votavová.⋌

Autor: Redakce

25.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení