Tachovská závodnice skončila opět na bedně

Tachovsko – Na domažlické trati se před několika dny konal čtvrtý závod Rallycross Cupu a šestý závod Chodského čakanu. Obou podniků se zúčastnila dvanáctiletá tachovská naděje Jana Míková.

20.8.2016

Jana Míková s vítěznými poháry.Foto: Michal Vostárek

„Důležitá byla pro nás sobota, kde Jana získala první místo v kategorii N1300. V neděli bohužel nedokončila finále, kdy po kolizi se soupeřem došlo ve vozidle ke zkratu a Jana už nemohla pokračovat," sdělil Deníku otec a trenér mladé závodnice Josef Míka.

Jako další významný krok v začínající závodní kariéře Jany je podle něj vstup do plzeňského klubu WOGO Motosport Team. „Tam máme další nemalou podporu. O víkendu se závodů v Domažlicích zúčastnila tři vozidla tohoto týmu a velice se nám jako týmu dařilo. V sobotním Rallycross Cupu skončila Jana Míková první v kategorii N1300, Marek Straka měl v kategorii do 1600 ccm velice silnou konkurenci a umístil se na pěkném třetím místě a dalším zúčastněním byl Václav Karnolt který obsadil první místo v kategorii Škoda Cup. Byl to pro nás všechny velký úspěch," dodal Míka.

Následující den se konal Chodský čakan, kde nakonec tachovská závodnice obsadila 12. místo. Opět se ale dařilo Marku Strakovi, který v kategorii Junior obsadil druhé místo a Václav Karnolt byl v kategorii do 1600 ccm třetí.

Další závod se jede tuto neděli, opět na trati v Domažlicích.

20.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Draci se vznášeli nad Borem

LOUČKA ZA VĚŽÁKEM V BORU PŘILÁKALA DESÍTKY DĚTÍ, kteří přišly ukázat své umění udržet létajícího draka co nejdelší dobu ve vzduchu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Stavitelé chrámů vystavovali v Paříži

Tachov – Už během loňského školního roku se žáci Základní školy Kostelní Tachov zapojili do projektu Hraví architekt – hraví stavitelé chrámů.