Velikonoční neděle se stala už tradičně příležitostí k měření sil šachistů z Plzeňského a Karlovarského kraje. Roli favorita v plné míře potvrdil Jan Turner a stal se vítězem turnaje.

Na start se sjelo rekordních osmačtyřicet šachistů z dvanácti oddílů. O hladký průběh turnaje, hraného švýcarským systémem na devět kol, při tempu hry 20 minut na partii, se postarala zkušená dvojice pořadatelů Radek Milota jako ředitel turnaje a hrající rozhodčí Hynek Šperl. Pro všechny účastníky byly zajištěny hodnotné ceny.

„Věhlas šachových turnajů v Kšicích stále roste. A to nejen co do počtu účastníků, ale i do kvality. Vždyť deset účastníků mělo Elo vyšší než 2000 bodů. Největším favoritem byl tachovský Jan Turner, v současné době hájící barvy ligových Kozolup. Ten také stoprocentně splnil roli favorita a zvítězil ve všech svých partiích s dvoubodovým náskokem před ostatními,“ pravil jeden z účastníků Svatoslav Zítek.

O další místa se však urputně bojovalo a odstupy hráčů byly minimální. Druhé místo nakonec vybojoval J. Vojtěch z Brandýsa nad Labem se ziskem 7 bodů. Třetí příčku překvapivě obsadil S. Zítek z Tachova před domácím H. Šperlem. Oba dosáhli 6,5 bodu.

Další pořadí: 5. Kříž (Heřnýř – 6b.), 6. Muk (Přeštice – 6b.),7. Hubka (Kšice – 6b.), 8. Háva (Líně), 9. Pech (Červené Poříčí), 10. Jakl (Tachov), 11. Chaluš (Plzeň-Letná – všichni 5,5b.). Mezi žáky, kteří hráli spolu s dospělými, byl nejúspěšnější Adam Hemr z Tachova, který dosáhl 3,5 bodu a obsadil celkové čtyřicáté místo. O půl bodu méně měl Václav Truksa mladší.