Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje mladšího a staršího žactva v atletice se konalo v Praze na Strahově. Mezi 350 startujícími o sobě dali na závodech stříbrští atleti vědět a vybojovali na nich cenné medaile.

Jednou z vůbec nejúspěšnějších a asi i nejvytíženějších v rámci celého mistrovství byla starší žákyně Denisa Vávrová. Vybojovala mistrovský titul ve skoku do dálky a v běhu na 60m překážek. V obou disciplinách navíc přidala hodnotné výkony 502 cm a 9,52 s, kterými si rázně řekla o nominaci na Mistrovsvství republiky. Stříbrnou medaili pak přidala ještě ve skoku vysokém za výkon 143 cm.

„Denisa startovala ještě ve vrhu koulí, kde se jí tolik nedařilo. Naopak slušným výkonem se prezentovala v závodě na 150 m, kde zaběhla čas 21,06 s.“, chválil svou svěřenkyni trenér Baníku Jan Matulka. Další mistrovský titul do stříbrské pokladnice přidala ve vrhu koulí mladších žákyň Michaela Matúšová za výkon 7,72 m. „Míša se statečně prala i s tratí 60m překážek. Výkon 12,90 s stačil na osmé místo,“ poznamenal stříbrský trenér.

Mezi medailisty se zařadil i mladší žák Lukáš Zezula, který bral stříbro ve skoku vysokém za výkon 135 cm. Úspěšný byl i ve skoku dalekém, kde se prosadil do finálové osmičky. Přestože ho od bronzu dělilo pouhých sedm centimetrů, osobní rekord 405 cm nestačil na lepší, než osmé místo. Velkou radost si osobním rekordem a také třetím místem v běhu na 800m starších žákyň udělala časem 2:35,60 min Veronika Šrámková. Tři nejlepší závodnice se vešly do jedné desetiny sekundy. Pro páté místo finišoval v běhu na 800m starších žáků Martin Gesl v čase 2:42,74 min. Jana Kaprhálová startovala ve vrhu koulí starších žákyň. Prezentovala se vrhem 8,35 m, který stačil na osmé místo.

Starší žákyně Barbora Chytilová se poslední dobou potýkala s bolestí kolene, což se podepsalo na výsledcích, které sice určitě nejsou špatné, ale mohly být lepší. Startovala v běhu na 60m (8,84 s) a 150m (21,10 s). „Hlavně na zkušenou jeli do Prahy stříbrští nejmladší, mladší žáci a žákyně. Přesto i oni se prezentovali kvalitními výsledky, které jsou příslibem do budoucna. Třeba Nele Švagrové chyběly ve vrhu koulí jen 4 cm k bronzové medaili (6,46 m), Radek Anderle obsadil osmé místo v běhu na 60 m (10,25 s) a 600m (2:17,61 min),“ komentoval vystoupení nejmladších atletů z výpravy baníku jejich kouč. Osmá doběhla na 600m Hana Vargová (2:24,84 min).

Vyrovnaný souboj svedly v běhu na 60m Kateřina Benešová a Laura Gabčová. Úspěšnější byla prvně jmenovaná (9.63 a 9,68 s). Jen těsně horší čas, ale v jiném rozběhu pak Dominika Čečková (9,71 s). Ve skoku dalekém byla z trojice nejlepší Laura (378 cm). Katka skočila 364 cm a Dominka 336 cm,“ dodal Matulka.