Velková vstřelila osm branek

České Budějovice - Házenkářky tachovského Slavoje překvapily na jihu Čech, kde dokázaly v utkání druhé ligy žen zvítězit nad místním týmem Dynama 19:18.

2.3.2012

PORADA. Hráčky Slavoje Tachov zvítězily v Českých Budějovicích 19:18. Tachovanky pozorně poslouchají pokyny trenéra Miloslava Moulise. Foto: František Mráz

Tachovanky nastoupily do zápasu proti třetímu celku tabulky bez respektu, s dobře organizovanou obranou a hned v úvodních minutách zápasu zaskočily domácí hráčky dvěma rychlými góly. Postupně přidávaly další a znervoznělé domácí hráčky prohrávaly v poločasu 9:13.

Do druhé poloviny šly hráčky Slavoje s odhodláním udržet si slibný náskok a nenechat soupeře chodit do rychlých protiútoků. „To se ale nepodařilo a domácí tým stáhl náskok na rozdíl dvou branek. Hra byla stále vyrovnaná a schylovalo se k dramatu,“ popsal dění na palubovce vedoucí Slavoje Tachov František Mráz. Ve 25. minutě dala gól tachovská Pelechová a bylo to 19:17. O minutu později už ale svítil na ukazateli stav 19:18. Z následného útoku byl proti domácím nařízena sedmička, ale Velková ho neproměnila. Běžela poslední minuta, domácí házenkářky měly míč v držení a šanci vyrovnat. „Holky nechtěly pustit dobře rozehraný zápas a nesmírnou bojovností nejtěsnější vedení ubránily,“ poznamenal k dramatickému utkání Mráz a dodal: „Výhra je za disciplinovaný a bojovný výkon zasloužená. Věřím, že v neděli doma proti J. Hradci body potvrdíme.“ Utkání se hraje ve sportovní hale od 10.00 hodin.

Č. Budějovice Sj. Tachov 18:19

Poločas: 9:13. Branky TC: Velková 8, Sedláčková 3, Plechová 2, Dlesková 2, Vl. Herlíková 1, Písařová 1, Popovová 1, Sluková 1.

Slavoj: Macáková, Sedláčková, Vl. Herlíková, E. Herlíková, Hendrichová, Krbcová, Písařová, Dlesková, Plechová, Velková, Popovová, Sluková. Trenér M. Moulis.

František Mráz

2.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

V Plané se uskutečnil multižánrový festival Vyletnění
17

Stříbro – Již od odpoledních hodin začalo stříbrské náměstí ožívat proudícími lidmi. Na programu dne totiž byl v pořadí druhý koncert kapel z partnerských měst Stříbro a Vohenstrauss.