Zlákat na Velikonoční desítku se ve Stříbře nechalo 53 běžci a 31 účastník v chodecké části. Akci společně uspořádali oddíl atletiky Baníku Stříbro a Dům dětí a mládeže Stříbro. Už po dvaadvacáté se vydali běžci a „pochodníci“ za nádherného počasí na trasu ze stadionu Baníku do Butova a zpět. Po společném startu se pole závodníků rychle roztrhalo.

Petr Kasl z pořádajícího oddílu dal brzy po startu najevo, že role favorita mu byla přisouzena po právu. Běžel v pohodě a v průběhu tratě neustále zvyšoval svůj náskok, Do cíle doběhl ve výborném čase 35:50 min.

Na druhém místě celkově skončil vítěz kategorie veteránů nad 40 let Zdeněk Dúbravčík z AC Mariánské Lázně.

Na druhém místě v hlavní kategorii doběhl se ztrátou rovných šest minut Miroslav Kadavý ze Zadního Chodova.

Na druhém místě v kategorii veteránů nad 40 let skončil tradiční účastník Velikonoční desítky Vlastimil Šroubek z SC Marathón Plzeň. Celkově byl třetí.

O kvalitě této kategorie svědčí skutečnost, že s výjimkou Kasla a Kadavého skončili v celkovém pořadí do sedmého místa. Nejpočetnější pole bylo v kategorii veteránů nad 50 let (18 běžců). Nejúspěšnější byl Vladimír Černý zHACPraha. „ Po dlouhé době se tak mezi první tři nedostal závodník ze Stříbra. Zřejmě také proto, že Miroslav Patočka poslední kilometr běžel s poraněným svalem a do cíle dokulhal,“ komentoval závod jeho ředitel Vladislav Moravec.

Při jindy problematické účasti žen byli tentokrát pořadatelé zaskočeni, protože přijelo pět žen věkem spadajících do kategorie veteránek. „Vypsali jsme tuto kategorii dodatečně,“ řekl ředitel. Za vítěznou Popovovou z AC Falkon Rokycany doběhla druhá, stále se zlepšující, Jana Hrubá ze SV B.

Stříbro. Kategorie žen do 35 let měla na startu tři závodnice. Dagmar Hůrková z SV B. Stříbro zaběhla čas 59:12 min. Na druhém a třetím místě společně doběhly mladé členky oddílu B. Stříbro, Karolína Hrubá a Veronika Sládková, které po dohodě s trenérem střídaly volný běh s chůzí do kopců.

V chodecké části se přihlásil 31 závodník. Ti si chtěli vychutnat pohyb v krásné přírodě a podle ohlasů v cíli se jim to plně splnilo. Tradičně byl vyhodnocen nejstarší účastník. I letos jím byla Hana Sýkorová. Nejmladší byla ještě ne pětiletá Ivanka Kvasničková. V cíli čekaly na všechny dárky. „Částečným sponzorem byla pekárna U Klimešů, která připravila výborné mazance. Každý obdržel také jogurty od mlékárny Ehrmann Stříbro. Pro dokreslení Velikonoční pohody malého čokoládového králíčka a diplom.

Pěkné pomlázky upletl Josef Koprna,“ pochvaloval si štědrost sponzorů ředitel závodu Vladislav Moravec. Kompletní výsledky najdete na jiném místě této strany.