Podle výzkumu tvoří unikátní bronzový soubor 18 předmětů. Jsou to náramky, spony, faléry, nápažníky a prsten. Zjištění archeologů potvrdilo pravdivost tvrzení nálezce o způsobu uložení předmětů i to, že nebyl objev učiněn za použití detektoru. „Počet předmětů z mladší doby bronzové v tomto jediném hromadném nálezů několikanásobně převyšuje doposud známé obdobné objevy předmětů na území Karlovarského kraje," řekl Filip Prekop, archeolog z pracoviště Národního památkového ústavu v Lokti. „Za celou svoji archeologickou praxi nepamatuji významnější nález z této doby na území kraje," uvedl náměstek karlovarského primátora Jiří Klsák.

"Vedení kraje bude řešit odměnu pro nálezce jedinečného souboru bronzových předmětů. V jaké výši bude, to záleží na odborném posouzení a na vyčíslení hodnoty depotu," dodal náměstek hejtmana Petr Zahradníček.

„Nález těchto předmětů jsem učinil naprostou náhodou. Danou lokalitou projíždím poměrně často a šel jsem si na skalku nasbírat pár kamenů na výzdobu zahrady. Pod posledním z kamenů, které jsem měl v plánu ještě vzít, jsem pak spatřil nějaký předmět. Nejprve jsem si myslel, že jde o plotýnku z kamen, až potom jsme si všiml, že tam je těch předmětů více," informoval Deník nálezce, který si nepřál být jmenován.

V Karlovarském kraji se už podařilo v minulosti poklady najít. Bylo to například v roce 1994, kdy nalezli dělníci při zemních pracích na dvoře Panské myslivny u sokolovského zámku zlaté šperky. Kolekce těchto šperků podává ucelený přehled o majetku sudetoněmecké měšťanské rodiny od poloviny 19. do poloviny 20. století. Ačkoli byl poklad ukryt zhruba v období druhé světové války, skutečného vlastníka se již muzeu nalézt nepodařilo.

Nejvýznamnějším nálezem se světovým významem bylo ale bezesporu objevení unikátního relikviáře svatého Maura v Bečově nad Teplou v objektu hradu a zámku. Relikviář byl nalezen 5. listopadu 1985 pod podlahou bečovské hradní kaple. Tam ho zřejmě na konci druhé světové války ukryl šlechtický rod Beaufortů, než musel opustit republiku kvůli spolupráci s fašisty. Po nálezu byl silně poškozený relikviář odvezen ze západních Čech do Prahy. Tam byl uložen až do roku 1991, kdy začaly přípravy na jeho obnovu. Restaurátorské práce začaly v roce 1993 a byly dokončeny v roce 2002. V témže roce byla otevřena na Bečově stálá expozice románského skvostu, jenž je jedním z největších pokladů Evropy.