VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Tachovsko

dnes 15:34

Bojovníci předvedli umění aikido a bujinkan

Tachov – Japonská bojová umění se mohou zájemci naučit také v Tachově. Veřejnost se o tom mohla přesvědčit nedávno při westernových závodech na Kříženci.

dnes 07:37

Kladruby v pátek představí tři autorky i originální uměleckou techniku

Kladruby – Malované obrazy, originální výtvarná technika a šperky ze soukromé sbírky.

včera 15:29

Kostel se sv. Anny v Částkově se letos dočká nových vstupních dveří

Částkov - Kostel sv. Anny v Částkové prochází postupnou rekonstrukcí. V letošní etapě restaurují dveře do původní podoby.

včera 13:01

Věřím, že na Tachovsku najdu nové přátele

Bor – Martin Maxa navštívil Tachovsko při Loretánských slavnostech v Boru. Už 20. října se sem chystá znovu, na koncert do Černošína. Tachovskému deníku odpověděl na několik otázek.

včera 10:49

Rybáři se sjeli na Zaječák, špatné počasí nevadilo

Bezdružice – Rybník Zaječí nedaleko Bezdružic byl o víkendu olemován rybáři, kteří se zde setkali při rybářských závodech.

včera 07:47

Silné americké vozy se opět setkají na Minerálce

Tachov – Rozloučení se sezonou se jmenuje již tradiční akce určená především pro příznivce amerických dlouhých kapot a silných motorů. Další ročník této oblíbené show se chystá na sobotu a opět nabídne desítky různých automobilových krasavců nejen americké výroby.

20.9.2017

Žáci Baníku měli soustředění na Chodsku

Stříbro – Do chodského letoviska Babylon se vydalo fotbalové mužstvo starších žáků TJ Baníku Stříbro na pravidelné soustředění. Ubytování bylo v kempu Srub Babylon, kluci byli rozděleni do dvou větších chatek, trenéři a vedoucí spali v chatkách menších.

20.9.2017

FOTO: Na Rapotíně by měly do budoucna vzniknout desítky parkovacích míst

Tachov – Otázka parkování na sídlišti Rapotín je nejspíše stále nekončící záležitostí. Oheň pod kotlem tentokrát zapálilo přesunutí betonových bloků do lokality u hřbitova.

20.9.2017

Den Českého lesa chystá ve Vesnickém muzeu ukázky tradičního zemědělství

Halže – Mlácení obilí cepem, naklepávání kosy nebo sečení uvidíte ve Vesnickém muzeu v Halži. To se totiž připravuje na tradiční Den českého lesa. Návštěvníky uvítá už tuto sobotu 23. září a akci zahájí v 10 hodin Trubači Kolowratových lesů.

19.9.2017

Razie na ubytovnách: Pět přestupků a jedno vyhoštění

Tachovsko – Čtyři stovky zkontrolovaných osob, dvacet kontrolovaných ubytovacích objektů a pět přestupků. Taková je ve zkratce bilance sobotní rozsáhlé bezpečnostní akce, která byla zaměřená na kontrolu vytipovaných ubytovacích a restauračních zařízení.

19.9.2017

Opustili nás...

Tachovsko - Opustili nás.

19.9.2017

FOTOGALERIE: Policisté převzali na zámku medaile za dlouholetou službu

Tachov - Třiatřicet policistů z Tachovska si převzalo v obřadní síni zámku ocenění za službu trvající minimálně deset let u Policie ČR.

18.9.2017

Z dětí se stali zedníci, pekaři, švadlenky nebo zvěrolékaři

Stráž – Vyzkoušet si různé druhy běžných ale dnes už i trošku opomíjených povolání dostaly možnost děti ze Stráže.

18.9.2017

Dny evropského dědictví naplnily kostely, zámek i jízdárnu

Tachov - Město Tachov se připojilo ke Dnům evropského dědictví. Návštěvníkům nabídlo prohlídku i jinak nepřístupných památek.

18.9.2017

Plánské padesátce počasí nepřálo

NEPŘÍZEŇ POČASÍ SE PROJEVILA na účasti legendárního turistického pochodu Plánské padesátky i v jeho podzimní části.

17.9.2017

Evžen Kůs v muzeu povypráví, jak zachraňovali koně Převalského v Mongolsku

Tachov – Divocí předkové našich domácích zvířat se udrželi ve volné přírodě jen velmi zřídka. Platí to i pro nejušlechtilejšího z živočišných přátel člověka, pro koně.

17.9.2017

Město Tachov získá úvěr na bezmála sto milionů

Tachov – Zastupitelstvo města Tachov schválilo smlouvu, která zajistí úvěr na sto milionů, za který chce Tachov především rekonstruovat a kompletně přestavět Kino Mže.

16.9.2017

Černošínské infocentrum získalo ocenění

Černošín – Město Černošín se může pyšnit vítězstvím v celostátní anketě s názvem Informační centrum roku 2017. Soutěž vyhlásila Asociace turistických informačních center ČR a zapojit se mohla infocentra působící ve všech čtrnácti krajích České republiky.

16.9.2017

Nalezené kamenné artefakty výstavbu nové školky nezastaví

Stříbro – Výstavba nové mateřské školky ve Stříbře rychle postupuje dopředu. V posledních dnech ale musely být práce přeci jen trochu pozastavaveny, jelikož pod nánosy zeminy byl objeven opravdu zajímavý nález.

15.9.2017

Sibyla Řezníčková se stala šachovou mistryní České republiky

Tachov – Mladá členka tachovského šachového oddílu Sibyla Řezníčková o víkendu vyhrála Mistrovství České republiky v rapid šachu v kategorii dívek do 10 let.

15.9.2017

Krizovky jsem míval i dvakrát denně

Tachov – Pamětní medaili města Tachova obdržel ve středu z rukou starosty Jiřího Stručka Jakub Mihál z Tachova. Toho přijali představitelé města za odvážný kousek, který se Jakubovi v létě podařil. Na koloběžce totiž za 31 dní objel celou Českou republiku. Sám, bez doprovodu.

15.9.2017

FOTO: Přístřešek na židovském hřbitově skýtá ochranu před deštěm

Tachov – Starý židovský hřbitov v okresním městě patří z hlediska historie k nejvýznamnějším tachovským památkám. Založen byl před více než čtyřmi sty lety.

15.9.2017

Plánská padesátka v barvách podzimu startuje již tento víkend

Tachovsko – Milovníci turistiky a cyklistiky by se měli do kalendáře rozhodně poznamenat datum 16 září. V tento den se totiž uskuteční podzimní část největšího turistického pochodu regionu, Plánské padesátky.

15.9.2017

Zdravotně postižení potřebují nové prostory

Stříbro – Stříbrská organizace zdravotně postižených se s lety své činnosti stále rozrůstá. Nyní je v organizaci celkem 92 členů, převažují ženy a jde převážně o lidi v seniorském věku.

14.9.2017

Zrakově postižení sbírají prostředky na výcvikové psy

Tachov – Oblastní tachovská odbočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých se v letošním roce zapojila co celostátního projektu veřejné finanční sbírky na výcvik vodicích psů.

14.9.2017

Pavlovický kotlík opět přilákal příznivce country do údolí Mže v Josef

Tachov – Mizerné počasí, chladno a nevlídno. Přesto téměř dvě stovky vyznavačů country, folku a bluegrassu, spolu s desítkami účinkujících muzikantů tísnících se pod slunečníky, sloužícími tentokrát jako ochrana před deštěm, neváhaly přijít do přírodního amfiteátru Bufetu Za řekou v Pavlovicích – Josefově Huti, aby již potřinácté v malebném prostředí řeky Mže, vzdali hold festivalu Pavlovický kotlík.

14.9.2017

Za pozdní žádost o občanku hrozí pokuta v řádech tisíců

Tachov – Je to již osm měsíců od doby, co v okresním městě došlo ke změně názvu částí několika ulic. U některých se ovšem nejednalo o zrovna malé zapadlé uličky. Desítky občanů Tachova tak čekala povinnost v podobě změny občanského průkazu a dalších dokladů. I přesto, že bylo na úřadě pro tuto výměnu otevřeno i ve speciální době, někteří stále nemají hotovo.

14.9.2017

FOTOGALERIE: Patnáctý ročník Dveří jízdárny dokořán zakončil soubor Ondráš

Tachov – Závěrečným pátým koncertem cyklu Dveře jízdárny dokořán byl zakončen již patnáctý ročník tohoto festivalu. O finální rozloučení se postaral vojenský umělecký soubor Ondráš, do jízdárny přilákal desítky návštěvníků.

13.9.2017

FOTOGALERIE: Nová třída žákům už slouží, přístavba škole pomohla

Rozvadov – Třiadvacet školáků Základní školy v Rozvadově čekalo začátkem září malé překvapení. Po návratu do školy se jim rozšířily vyučovací prostory a zázemí budovy. Stejně tak pedagogický sbor získal novou sborovnu.

13.9.2017

Modernizace pokračuje za provozu. Vybavují se ordinace i rehabilitace

Tachov – Vedení tachovské polikliniky pokračuje v její modernizaci. Kromě vybavení ordinací a čekáren kupují i nové přístroje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení