VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Tachovsko

2.7.2017

FOTO: Nejlepší tipéři si převzali ocenění za jarní Tip ligu

Tachov, Chodová Planá – Tradičně v pivovarské restauraci Ve skále si převzali nejlepší účastníci jarní Fortuna ligy čtenářů Tachovského deníku ocenění za umístění v první desítce.

2.7.2017

Příměstské tábory jsou vesměs obsazené

Tachov – S posledním školním zvoněním vyvstává pro většinu rodičů otázka, kam přes prázdniny s dětmi.

2.7.2017

Požár v Plané: Škody za miliony a jeden mrtvý

Planá – Již během pátku a soboty jsme informovali o ničivém požáru, který zachvátil sklad plynových lahví v Plané. Nyní ale záchranné složky znají přesnější škody.

2.7.2017

Hornická bude opět uzavřena

Tachov - Řidiči a chodci se během letních prázdnin a části podzimu budou muset opět obrnit klidem a počítat s komplikací při cestě na sídliště Západ.

1.7.2017

FOTOGALERIE: Úspěšné studenty ocenil starosta

Tachov – Už po deváté se před koncem školního roku sešli v kinosále kina Mže v Tachově nejlepší mladí reprezentanti města v předmětových, uměleckých a sportovních soutěžích.

1.7.2017

Mariánské Lázně opět zůstanou bez pohotovosti

Mariánské Lázně – S velkou slávou se v loňském roce otevírala lékařská pohotovost v Mariánských Lázních. Od soboty 1. července budou mít ale pacienti smůlu.Mariánskolázeňská nemocnice provoz pozastavuje.

1.7.2017

Žáci si užili archeologický workshop

Tachov – Poměrně netradiční závěr školního roku si užili žáci šestých tříd ze Základní školy Hornická. Místo sezení v lavicích se totiž vypravili do Muzea Českého lesa v Tachově na archeologické workshopy. „Jedná se o část projektu archeocentrum Čechy – Bavorsko.

30.6.2017

Kostel čeká renovace oken za německé peníze

Vysoké Sedliště - Planá Kostel svatého Václava ve Vysokém Sedlišti bude mít v nejbližší době nová renovovaná okna v kostelní věži.

30.6.2017

Radost ornitologů: Na Tachovsko se vrátil loni adoptovaný čáp

Tachovsko – Velikou radost dělají ornitologům adopce čápů bílých. Jedním z důkazů úspěšného odchovu cizími čapími rodiči je posel jara ze Starého Sedliště. Jako mládě ho ornitologové loni dovezli až ze Dvora Králové a umístili ho právě do hnízda u panelových domů ve Starém Sedlišti.

30.6.2017

Nová mateřská školka ve Stříbře bude, se stavbou se začne letos

Stříbro – Brzy to budou už dva roky, kdy se začal ve Stříbře více projednávat projekt nové mateřské školky. Od té doby již věci značně pokročily dopředu. A k přání všech k dobrému. Z Integrovaného regionálního operačního programu, který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, totiž byla pro účely výstavby uvolněna částka 45,7 milionu korun.

30.6.2017

Slovák pátrá po svých předcích z Tachovska

Tachov – Po svém strýci a případně dalších příbuzných pátrá František Švec ze slovenské Nitry. Se žádostí o pomoc se obrátil rovněž na Tachovský deník.

29.6.2017

Mariánské Lázně opět zůstanou bez pohotovosti

Mariánské Lázně – S velkou slávou se v loňském roce otevírala lékařská pohotovost v Mariánských Lázních. Od soboty 1. července budou mít ale pacienti smůlu.

29.6.2017

Luňáci na Tachovsku dostali vysílačky, měly by pomoci i k odhalování trávení

Tachovsko – Vzácní draví ptáci dostali od ornitologů kromě kroužků také miniaturní vysílačky.

29.6.2017

Dvůr Krasíkov se snaží obnovit nalezenou pec na chleba

Krasíkov – Oblíbený dvůr Krasíkov by mohl do budoucna rozšířit svůj sortiment výrobků.

29.6.2017

Diváci dostali možnost dopsat Mozartovu operu

Světce – Druhý hudební počin, který měli návštěvníci jízdárny možnost vidět v rámci projektu Dveře jízdárny dokořán 2017, byla méně známá nedokončená Mozartova opera Zaide.

28.6.2017

Stříbrská Zlatíčka spolu s německými kolegy zpívala v kostele

Rozvadov – V uplynulém týdnu měli obyvatelé i návštěvníci Rozvadova příležitost navštívit mimořádnou akci. V kostele sv. Václavase konal již třetím rokem koncert spojeného orchestru z Hudební školy z Waidhaus a Zlatíček ze Stříbra, ze Základní umělecké školy Stříbro.

28.6.2017

Žluté čáry nemají řidiče šikanovat, ale pomáhat ke zlepšení provozu

Tachov – Nejednoho řidiče projíždějícího ulicemi okresního města nejspíše upoutaly nově označené žluté čáry na několika místech tachovských silnic.

28.6.2017

Pramen Mže dostal tabulku od milovníků přírody

Tachovsko, Hermannsreuth – O pramenu řeky Mže opět informuje tabulka. Instalovala ji parta nadšenců z Tachovska a obnovili tak označení, které u pramene zanechal v roce 2004 průvodce pořadu Zpět k pramenům Luděk Munzar.

27.6.2017

Nové parkoviště v Kostelci

Kostelec – Obec Kostelec připravuje další novinku pro své občany a návštěvníky. Tentokrát se jedná o nové parkoviště, které se nachází za kulturním domem.

27.6.2017

FOTO: Mažoretky předvedly své celoroční úsilí. Roztleskaly společenský sál

Tachov – Společenský sál v areálu Mže rozezněla v pátek večer hudba. Už pošestnácté se zde konal Večer mažoretek.

27.6.2017

FOTOGALERIE: Děti i dospělí se bavili ve Starém Sedle

Staré Sedlo – Zábavu pro malé i velké přichystaly obce Staré Sedlo a Prostiboř, společně se Sportovním klubem Přimda ve Starém Sedle.

26.6.2017

V Chodové Plané kouleli sudy. Vítězství si odváží Ukrajina

Putovní pohár 20. MS v koulení pivních sudů se stěhuje na Ukrajinu. Domácímu týmu vítězství uniklo o jednu vteřinu.

25.6.2017

Netradiční plavidla zaplnila Mži

Deset netradičních plavidel zaplnilo v sobotu dopoledne řeku Mže. A opět se bylo na co dívat.

25.6.2017

FOTO: Absolventi učňovských oborů přebírali výuční listy

Planá – Vskutku velký den nastal pro studenty učňovských oborů Střední školy živnostenské v Plané. V kostele sv. Petra a Pavla zde za účasti rodinných příslušníků, kamarádů a známých přebírali z rukou ředitele školy Josefa Máry, dalších zástupců školy a vedení města své výuční listy.

25.6.2017

Nález v jehličí: kožená brašna plná válečných dokumentů z Tachova

Lesná – O tom, že ještě po více než sedmi desítkách let od války se dají najít zajímavé věci ukryté v zemi, se nedávno přesvědčili tachovští hledači. V jehličí zahrabanou koženou tašku plnou dokumentů našli kousek od obce Lesná v Českém lese.

24.6.2017

Děti ze Studánky si užily netradiční výlet do Bonětic

Studánka/ Bonětice – Mateřská školka ve Studánce si pro své děti přichystala tradiční výlet ke konci školního roku. Tentokrát se ale jednalo o poměrně netradiční záležitost.

23.6.2017

Mistrovství v koulení sudů míří do Chodové Plané

Chodová Planá – Již podvacáté se v prostorách rodinného pivovaru Chodovar utkají ti nejlepší v poměrně netradičním sportu. Na nadcházející víkend je totiž naplánováno dvacáté mistrovství světa v koulení pivních sudů.

23.6.2017

FOTO: Studánka oslavila výročí, 610 let od první zmínky

Studánka – Jak bývá už nespornou tradicí, společenské akce v obci Studánka bývají vskutku mimořádné. Také tento rok, pro obec minijubilejní, si místní občané opět přišli na své.

AKTUALIZOVÁNO
23.6.2017

FOTO: Takové kroupy jsme ještě neviděli, říkají v Černošíně

Černošín – Část Černošína se v noci na pátek ocitla bez proudu, zaparkované vozy mají poničené karoserie, zahrady jsou v katastrofálním stavu. Naštěstí se ale nikomu nic vážného nestalo, a tak noční řádění živlů nad Černošínem a v okolí odnesly hlavně domy, stromy a věci, případně drobná zvířata.

23.6.2017

Školáci z prvního stupně soutěžili v atletice

Stříbro – Třiadvacátý ročník atletických závodů žáků prvního stupně základních škol okresu Tachov se uskutečnil na stadionu TJ Baník Stříbro.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení