VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Tachovsko

9.4.2017

Někteří senioři jsou doma nešťastní a trpí nezájmem rodiny

Stříbro – /ROZHOVOR/ Domov pro seniory ve Stříbře nedávno oslavil pět let od svého založení, respektive přeměny. Do té doby sloužil jako denní stacionář. Pak se ale začal stav klientů horšit a vznikla potřeba podobného zařízení.

8.4.2017

Plzeňský kraj zamořují štěnice. Objevují se hlavně na ubytovnách

Plzeňský kraj – Na ubytovnách i v bytovkách, kde cizinci přespávají, se množí štěnice. Deratizační firmy je hubí prakticky každý den.

8.4.2017

FOTO: Prvňáků bude v Tachově i letos dostatek

Tachov – Zápisy do základních škol se v minulých dnech konaly po celém Tachovsku. Před velkými školami opět rodiče čekali už od rána.

8.4.2017

Obrazy Ladislava Kobylky budou měsíc zdobit černošínské muzeum

Černošín - Až do desátého května se mohou zájemci přijít podívat do černošínského muzea, kde mimo dalších expozic je nyní i výstava obrazů pedagoga a malíře Ladislava Kobylky.

7.4.2017

Noc v knihovně ukázala dětem komiks a loutky

Tachov – V tachovské knihovně prožili noc s nejslavnějším pohádkářem a současně si připomněli Mezinárodní den dětské knihy.

7.4.2017

Motokrosová legenda Miloslav Souček se podělila o vzpomínky v Srdcovém Esu

Stříbro – Na pulty obchodů doslova před několika dny dorazila knižní novinka od naprosto nečekaného autora. Spisovatelem totiž není profesionál. Vlastně je, ale ve zcela jiném oboru – v terénní jízdě na motocyklu.

7.4.2017

Klášter Kladruby u Stříbra chystá rekonstrukci za 120 mil. Kč

Kladruby - Kompletní rekonstrukce části staré prelatury a starého a nového konventu a příprava nových návštěvnických tras čeká v příštích letech Klášter Kladruby u Stříbra. Národní kulturní památka uspěla s žádostí o dotaci na projekt nazvaný Život v řádu. Z EU dostane 100,34 milionů korun a dalších 17,7 milionu bude hrazeno ze státního rozpočtu.

6.4.2017

Stříbro poskytne bezplatnou wifi pro návštěvníky města

Stříbro – Ve Stříbře by se během nadcházejících měsíců měla objevit jedna zajímavá vychytávka, veřejná wifi.

AKTUALIZOVÁNO
6.4.2017

Cizinec obviněný z vraždy spolubydlícího na ubytovně putuje do vazby

Plzeň - Ve čtvrtek o tom rozhodl Okresní soud Plzeň-město.

6.4.2017

Zámek v Tachově se chystá na novou sezonu, kastelán shání dobová zavazadla

Tachov – Tachovský zámek se chystá na zahájení nové turistické sezóny. Stejně jako každý rok zavítá do Tachova také hrabě Windischgrätz se svoji rodinou. Knížecí rodina opět přijede v dobovém oblečení, které návštěvníky nenechá na pochybách, že její členové patří do vyšší společenské třídy.

6.4.2017

Výpočetka je minulostí, ze zchátralé budovy zbyla jen konstrukce

Stříbro - Občané Stříbra si po dlouhé době mohou oddechnout od jednoho z největších městských strašáků. Řeč je o bývalé výpočetní budově, která se nacházela v blízkosti silnice na Těchlovice.

5.4.2017

Sycherák je bez vody

Stráž - Již delší dobu se v oblíbené rekreační oblasti u rybníka Sycherák naskýtá poměrně zajímavý pohled. Samotný rybník je totiž vypuštěn.

5.4.2017

Místo lávky musí turisté překonávat brod

Konstantinovy Lázně – Krásná procházka po Naučné stezce Šipín nedaleko Konstantinových Lázní pro vás může skončit nenadále u Úterského potoka. Ten je možné totiž překonat jen brodem, lávka zde chybí, jak se o tom o víkendu přesvědčili senioři, kteří si vyšli na výlet.

5.4.2017

Vůně perníčků se linula Planou

Planá – Vlastnoručně napečené perníčky a podomácku připravené barevné polevy na jejich ozdobení. To vše čekalo studenty středních odborných učilišť, kteří se opět po roce sjeli do Plané. Konal se zde už šestý ročník tradiční soutěže ve zdobení perníčků a prostírání velikonoční tabule.

5.4.2017

S uzavřením hranic zmizela i kaplička. Teď už zase stojí na svém místě.

Milíře - Nedaleko obce Milíře potkáte při svých toulkách novou kapličku. Ta je schovaná v lese za Zadními Milíři u cesty, směrem k hájovně Němeček. Vystavěná je na místě původní kaple sv. Anny, která byla po roce 1948 zahrnuta do nepřístupného pohraničního pásma a během dalších šedesáti let rozebrána.

5.4.2017

Řidiči ČSAD stávkovat nebudou

Plzeň – Na linkových autobusech budou k vidění jen letáky.

4.4.2017

Anglicky se učí hrou s rodilými mluvčími

Konstantinovy Lázně – Školáci navštěvující první stupeň Základní školy v Konstantinových Lázních si mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je mluvit cizím jazykem s rodilým mluvčím.

4.4.2017

Koťata dala zimě sbohem

Kladruby - Ve třídě Koťat v Mateřské škole v Kladrubech se s velkou slávou rozloučili se Zimou a přivítali jaro.

4.4.2017

Čtvrtý nejlepší student je z Tachova

Tachov – Student třetího ročníku tachovského gymnázia Jan Jirmus opět zvýšil prestiž školy.

4.4.2017

Heidi Janků: značkové kabelky nepotřebuji, ale botky si ráda dopřeji

Stříbro - Ples Úněšovského statku, který se konal ve stříbrském kulturním domě, obohatilo vystoupení zpěvačky Heidi Janků. Na ples ji doprovodil i manžel Ivo Pavlík. Před vystoupením v šatně ochotně odpovídala na otázky.

3.4.2017

Zaměstnance chtějí lákat na bydlení

Kostelec - Ostrov u Stříbra spolu s Kostelcem patří k nejvíce se rozvíjejícím obcím na Tachovsku. Vliv na to má mimo jiné i jejich poloha v sousedství průmyslové zóny, která stále řeší nedostatek zaměstnanců. Reálný se proto zdá být záměr několika firem, postavit zde nové rodinné domy a byty pro zaměstnance.

3.4.2017

FOTO: Morana skončila ve Mži

Tachov – První dubnovou neděli nabídlo Muzeum Českého lesa v Tachově ukázku tradičního lidového zvyku, Smrtné neděle.

3.4.2017

Skatepark bude otevřen již tento pátek

Tachov – Práce na kompletní rekonstrukci tachovského skateparku jsou již opravdu téměř ve finiši. Na pátek je totiž naplánováno jeho slavnostní otevření. Uskuteční se od třetí hodiny odpolední.

2.4.2017

Porota doporučila v Tachově pět filmů

Tachov – Tachovské kino Mže patřilo v sobotu neprofesionální filmové tvorbě. Konal se tam totiž už šestnáctý ročník soutěže Český videosalon.

2.4.2017

FOTO: Pod Vysokou startovaly skoro tři stovky závodníků

Tachov – Už osmnáctkrát se sešli příznivci běžeckého krosu pod vrchem Vysoká v Tachově při závodu nazvaném Memoriál Josefa Machta.

2.4.2017

FOTO: Zámky přivítaly novou sezónu

Tachovsko - Hned dva zámky na Tachovsku přivítaly během víkendu novou turistickou sezónu. Řeč je o zámcích v Boru a Svojšíně.

1.4.2017

Na Tachovsko opět zavítala Expediční kamera

Tachovsko - Zajímavé příběhy, neobyčejný dobrodružství a krásy daleké přírody. To a ještě mnohem více bylo k vidění na dalším ročníku filmového festivalu Expediční kamera, který opět zavítal do Tachova a do Plané.

1.4.2017

FOTO: Vozíčkáři se rádi schází, v pátek hráli bowling

Tachov – Přátelé, kteří mají společného jmenovatele, jímž je tělesné postižení, se pravidelně schází po celý rok.

31.3.2017

Nová ředitelka přimdského bazénu změny neplánuje

Přimda - Po měsících provizorního řešení mají Přimdská sportoviště novou ředitelku. Stala se jí Lucie Šperková a na post ředitelky usedla teprve nedávno, od začátku března.

31.3.2017

Hrady a zámky zvou na novinky. Zámek Kladruby začne s opravami až za rok

Plzeňský kraj – Startuje návštěvnická sezona. Jaká bude v Plzeňském kraji?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies