VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Tachovsko

31.3.2017

Policie se zaměřila na cizince. Ze 150 jich bude 26 vyhoštěno

Plzeňský kraj - Velká policejní akce s výstižným názvem Cizinec se odehrála od 27. do 29. března na Plzeňsku a Tachovsku. Policie zkontrolovala jednu ubytovnu a 14 provozoven v průmyslových zónách.

31.3.2017

Z náměstí v Plané zmizely stromy. Kvůli revitalizaci

Planá – V dubnu začnou opravy náměstí.

31.3.2017

Ve Stříbře se oceňovalo za práci s mládeží

Stříbro - Více než dvacítka učitelů, vedoucích kroužků a trenérů si přišla na městský úřad ve Stříbře pro ocenění za práci s mládeží.

31.3.2017

Střelnice v Lomu uvidí první kolo republikového seriálu

Lom u Tachova – Celorepublikové střelecké závody bude v sobotu 1. dubna hostit myslivecká střelnice u Lomu u Tachova.

30.3.2017

Bolavá místa škol v kraji: děravé střechy i špatné zateplení budov

Plzeňský kraj - Špatné zateplení budov, děravá střecha nebo havarijní stav domova mládeže. Taková jsou nejbolavější místa některých středních škol.

30.3.2017

Žáci byli přivítáni na radnici

Stříbro - Pondělím dnem začala ve Stříbře návštěva dvou partnerských škol Gymnázia ve Stříbře. Jmenovitě se jedná o německou školu Realschule Vohenstrauß a francouzkou College Charles Péguy Moncoutant.

30.3.2017

Učitelé a sociální pracovníci získali ocenění od hejtmana

Tachovsko - Ocenění za práci se v uplynulých dnech dostalo pracovníkům sociálních služeb a učitelům škol působících na Tachovsku.

30.3.2017

FOTO: Prasklá hadička na toaletách vytopila školu

Tachov - Přístavbu Základní školy Hornická v Tachově vytopila ve čtvrtek ráno voda unikající z prasklé hadice v sociálním zařízení. Ta podle prvních dostupných informací praskla už během noci v nejvyšším patře budovy a do příjezdu hasičů stálo ve všech místnostech školy od dvou do pěti centimetrů vody.

30.3.2017

Podpora venkova se ozývá i ze senátu. Praktické kroky ale starostům zatím chybí

Tachovsko - Stálá komise senátorů Pro rozvoj venkova, složená z Miroslava Nenutila, Boženy Sekaninové, a Jiřího Voseckého si při jednom ze svých pravidelných výjezdů zvolila návštěvu Tachovska.

30.3.2017

Panel Deníku: V Plzeňském kraji už si lidé rozdělili 254 milionů korun

Plzeňský kraj – Plzeňský krajský úřad si rozhodně nemůže stěžovat na nezájem obyvatel o kotlíkové dotace.

29.3.2017

Mateřinky vítají jaro

Tachov - Zima byla dlouhá a tak se všichni těší na jaro. Pomoc sluníčku získat mu potřebnou sílu, aby přemohlo vládu zimy se snaží i děti z mateřských a základních škol tvořením i rituály.

29.3.2017

Domov pro seniory možná již příští rok

Bor – Při posledním veřejném zasedání zastupitelstvo opět vyneslo na povrch otázku výstavby domu s pečovatelskou službou v Boru. Tou se město zabývá již několik let.

29.3.2017

Kostelní pozvala malé florbalisty

Tachov – Tradiční florbalový turnaj se uskutečnil v tělocvičně Základní školy Kostelní v Tachově. Pozvání opět přijaly děti z tachovských mateřských škol, kteří se utkaly se žáky z prvního ročníku základní školy Kostelní. Turnaje se zúčastnilo pět týmů, zápasů se hrálo celkem deset, systémem každý s každým.

AKTUALIZOVÁNO
29.3.2017

Ztracenou ženu našli v polích. Podchlazenou, ale živou

Klatovy – Šťastný konec měla pátrací akce po 42leté ženě z Klatov, která v úterý 28. března v 9.30 hodin odešla ze svého trvalého bydliště do zaměstnání a od té doby se po ní slehla zem.

29.3.2017

Poprvé do všech tří věží

Tachovsko – Památkové objekty otevřou o víkendu poprvé v nové sezoně svoje dveře. Nejinak tomu bude také na zámcích v Boru a Svojšíně.

29.3.2017

OBRAZEM: Večer neměl chybu. Nadšeni byli i tanečníci z Německa

Studánka – Atmosféra letošního ročníku country bálu ve Studánce byla vskutku parádní. Do posledního místa zaplněné prostory kulturního domu určené k sezení byly po většinu večera prázdné. Příchozí, aniž by stačili usednout, ve víru tance dávali průchod svým emocím, aby vyjádřili svou vášeň ke country tancům, která je rok co rok přivádí nejen do těchto míst.

28.3.2017

Učitelka pomohla nemocné studentce

Tachov - Příběh jako z filmu se uskutečnil na Základní škole Zárečná v Tachově. Stojí za ním především obrovská porce solidarity a lidského pochopení.

28.3.2017

Plánská kotelna bude mít nový odlučovač

Planá – Další letošní velkou investici chystají v Plané. Kotelna, která zásobuje teplem dvě sídliště v Plané by nemusela v budoucnu splňovat přísné ekologické normy a tak se na výtopně musí instalovat nový odlučovač pevných částic.

28.3.2017

Starý papír přivolal jaro

Stráž – Jaro je tady, přestože zatím našlapuje jen opatrně a za okny to na něj moc nevypadá. Dočkat se ho už nemohou děti z družiny Základní školy ve Stráži, které si jaro v prostorách budovy za pomoci starých novin vyrobily.

27.3.2017

Čápi už se vrátili také do Plané

Planá - Z řady míst tachovského okresu přicházejí zprávy o návratu čápů po zimě. Jednu z nich poslal Deníku také Ivan Tomášek z Plané.

27.3.2017

Zaměstnanci statků si přijeli zatančit

Stříbro - Už 31. ročník Reprezentačního plesu Úněšovského statku a.s. se v pátek 24. března konal ve stříbrském kulturním domě. K tanci i poslechu hrála skupina Jenny Party Band, večerem provázel charismatický Petr Jančařík.

27.3.2017

Evidence účtenek neodradila. Přijelo čtrnáct trhovců

Tachov – Prodejci ovoce, bylinek, klobásek ale i vlastních výrobků, přijeli v sobotu do Tachova na první letošní farmářské trhy. Neodradila je ani povinnost zavedení elektronické evidence tržeb.

26.3.2017

Kostelečtí zápolili v pexesu

Kostelec – Už čtrnáctý ročník turnaje v pexesu se uskutečnil v Kostelci. Pro děti jej pořádá komise pro občanské záležitosti a pexeso je mezi dětmi velmi oblíbené.

26.3.2017

Kraj trápí přemnožení divočáci. Mají s nimi problémy chataři i pejskaři

Plzeňský kraj – S přemnoženou zvěří mají problémy i zemědělci.

26.3.2017

Žena vypadla z balkonu. Zraněním podlehla

Brod nad Tichou - Tragicky začalo sobotní ráno v Brodu nad Tichou. V brzkých ranních hodinách tam z balkonu jednoho rodinného domu vypadla osmdesátiletá žena cizí státní příslušnosti.

26.3.2017

OBRAZEM: Čerti pálili signální ohně

Tachovsko – Nad Stříbrem, na Vlčí hoře, na Krasíkově a na Homoli u Plané. Na čtyřech kopcích Tachovska vzplály vatry. Ne najednou, ale postupně.

25.3.2017

Mezinárodní festival navštívila v Tachově žraločí žena

Tachov – Sedm stovek fotografií pořízených pod vodou autorů sedmnácti zemí, řada filmů, přednášky a tři sta dětských výtvarných děl. Také takový byl tradiční mezinárodní festival PAF.

AKTUALIZOVÁNO
25.3.2017

FOTO: Konvoj amerických a britských vojáků projížděl kolem Plzně

Plzeňsko - Vojáci míří do Polska, kde budou působit v rámci NATO.

25.3.2017

Sladkovodní svět odstartoval mezinárodní festival

Tachov – Ze života ryb je název výstavy fotografií Rostislava Štefánka, který ji uvedl vernisáží v pátek večer v Muzeu Českého lesa v Tachově. Autor vystavované snímky pořídil ve sladké vodě a tím jsou jistým obohacením mezinárodního festivalu podvodní fotografie a filmu PAF, jehož 39. ročník začal právě v pátek v Tachově.

25.3.2017

Na vůni a erotiku lákají v muzeu

Kladruby – Regionální muzeum v Kladrubech vystavuje Nepraktovy Hanbaté eskapády, které doplňuje další výstavou Hříšné opojení parfémových flakónů od soukromé sběratelky Hany Štollové ze Stříbra.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies