VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Tachovsko

5.6.2017

FOTO: Tachovský dětský sbor koncertoval v Praze

Tachov / Praha – Těleso dětského sboru z Tachova má za sebou další zajímavý koncert. Tentokrát se představil v Praze, konkrétně ve Valdštejnské zahradě.

5.6.2017

Hasiči ve Starém Sedlišti oslavili 135 let od založení sboru

Staré Sedliště - Právě před 135 lety založili hasiči sbor ve Starém Sedlišti. Sobotní oslavy tohoto výročí navštívilo v sobotu celkem sedm hasičských sborů z okolí a to z Boru, Ctiboře, Halže, Chodové Plané, Labutě, Nového Sedliště, Tachova a dva sbory dobrovolných hasičů z německého Bärnau a Naabu.

4.6.2017

FOTOGALERIE: Stříbrská lampa má své vítěze

Stříbro – Ve stříbrském muzeu se v minulém týdnu konalo slavnostní vyhlášení vítězů výtvarné soutěže Stříbrská lampa, současně s tím byla zahájena i výstava nejlepších prací žáků.

4.6.2017

Návštěvníci letošní zámecko-muzejní noci cestovali do pravěku

Tachov – Opět po roce si mohli zájemci projít tachovské muzeum a zámek v netradiční době. Během pátečního dne byla totiž opět na programu zámeck – muzejní noc. Ta se letos nesla vzhledem k poloze Tachovska v poměrně netradičním duchu.

3.6.2017

Mezinárodní den dětí: soutěže i návštěva u koní

Tachov – V mateřince v Tachově v Sadové se den dětí slaví více dní. Začali jsme dnem, kdy děti ve školce navštívily na zahradě pohádkové bytosti. Čarodějnička, víla, šáša i čertice a měli pro děti připraveny různé úkoly.

3.6.2017

Svojšín rekonstruuje obecní úřad

Svojšín – Obci Svojšín se podařilo v letošním roce získat dotaci a může tak pokračovat v rekonstrukci budovy, do které chce přestěhovat obecní úřad. Jedná se o bývalou budovu polesí ve středu obce.

2.6.2017

Prostor pro duši naučí děti toleranci a pochopení

Tachov – Domov pro osoby se zdravotním postižením Milíře pořádal už šestnáctý ročník přehlídky tvořivosti a schopnosti dětí s postižením s názvem Prostor pro duši v prostorách tachovského kina Mže.

2.6.2017

Chtějí zachránit zbytky tvrziště v Trnové

Trnová – Středem pozornosti historiků jsou v současné době pozůstatky po tvrzi v Trnové. Z původně sídla nižší šlechty se téměř uprostřed obce dochovaly jen kamenné opěráky. Místo zkoumá archeolog a dokumentarista.

2.6.2017

Výrobek Robot Hračička získal ocenění od poroty

Tachovsko – Své zástupce do soutěže Řemeslo má zlaté dno vyslalo i Tachovsko. A vyplatilo se. Hned několik dětí ze základních i středních škol se umístilo na ohodnocených místech.

2.6.2017

V kraji byl otevřený již čtvrtý babybox

Mariánské Lázně - Jednasedmdesátý babybox v České republice a čtvrtý v kraji byl ve čtvrtek slavnostně otevřen v Mariánských Lázních. Jen letos zachránila tato zařízení osm dětí.

2.6.2017

OBRAZEM: Děti oslavily svůj svátek hrou a s rodiči

Tachov – O tom, že na celém světě mají děti svátek, si právě děti povídaly ve čtvrtek celý den.

1.6.2017

Stráž opraví komunikace

Stráž – Všechny místní komunikace v osadě Borek a několik cest v samotné Stráži nechá ještě v letošním roce opravit strážská radnice.

1.6.2017

Filip potřebuje speciální auto, rodině chybí peníze

Ostrovce – V Ostrovcích u Černošína žije rodina Směšných. Mají dva syny, devítiletého Filipa a jedenáctiletého Davida. Filip, ačkoliv se narodil jako zdravé miminko, po zdánlivě jednoduchém zákroku v nemocnici začal trpět těžkou mentální a fyzickou retardací. A čím je starší, tím je pro rodinu komplikovanější jeho převážení například na nutná vyšetření.

1.6.2017

Žáci představili obory na ZUŠ Open

Tachov – Základní umělecká škola působí v Tachově už více než šedesát let. Za dobu působení jejími branami prošly už tisíce žáků. V letošním roce jich vzdělává téměř osm set padesát.

1.6.2017

Na tachovském zámku jsou k vidění díla Zdeňka Buriana

Tachov - Zámek v Tachově nabízí od středy další zajímavou výstavu. Tou jsou ukázky prací jednoho z nejznámějších českých ilustrátorů a malířů, Zdeňka Buriana. Stovky obrazů se přitom na zámek odstaly de facto náhodou.

31.5.2017

Na zřícenině byl první Filip Tomeš

Přimda – Nebývalý počet závodníků, kteří se rozhodli poprat s náročnou tratí a zdolat přimdský vrchol, se sešel předposlední květnovou sobotu v Přimdě.

31.5.2017

Ježkovy voči se představily v Terezíně

Planá/Terezín – Židovské příběhy v podání dětí ze ZUŠ Planá v divadle Magdeburských kasáren v Terezíně připomněly válečné útrapy.

31.5.2017

Ve Stříbře se propadl chodník

Stříbro - Poměrně nepříjemné překvapení čekalo na obyvatelé jednoho z bytových domů ve stříbrské Větrné ulici.

30.5.2017

FOTO: Pejskům do útulku přinesly děti dobroty

Tachov – Návštěvu psího útulku U Šmudliny v Tachově si naplánovaly stejně jako každý rok děti z družiny Základní školy Zárečné v Tachově.

30.5.2017

Převod haly se opět komplikuje

Tachov - Situace ohledně převodu sportovní haly z tachovského Slavoje na město se začíná opět komplikovat. Důvodů je hned několik.

30.5.2017

Jedním z hlavních problémů zákona bude nepořádek a hluk

Tachov – Také v okresním městě se hospody připravují na platnost nového zákona o kouření v hospodách.

29.5.2017

FOTO: Svátek koní oslavili v Kladrubech průvodem

Kladruby – Město Kladruby hostilo o víkendu jednu ze svých tradičních akcí.

29.5.2017

Do tomboly připravili živé prase i soudek piva

Borovany – Už třetím rokem přichystal osadní výbor v Borovanech borovanskou pouť.

28.5.2017

Bor nabídne nová parkovací místa. Staví parkoviště

Bor – Bezpečnost chodců, zpřehlednění dopravní situace a nová parkovací stání.

28.5.2017

Den dětí oslavili malí i velcí tradičně. Pohádkovou cestou za pokladem jízdárny

Tachov – Oslavy dětského dne letos připadají na čtvrtek, a tak se některé přichystané akce pro děti přesunuly na uplynulý víkend.

27.5.2017

Jaroslav Kobza: Řád svatého Floriána i další ceny, to jsou krásné pocty

Černošín – Jaroslav Kobza je sice původem z Plzně, ale již od roku 1950 bydlí v Černošíně. Zde také propadl své vášní k dobrovolným hasičům.

27.5.2017

FOTO: Cesta do Rakouska přinesla řadu nápadů a podnětů

Stříbro – Na cestu po hornických skanzenech, štolách a muzeích se minulý týden vydali členové Hornického spolku ze Stříbra.

26.5.2017

Tachovský zámek byl také oceněn

Tachov - Čtvrteční den byl pro okresní město, především pro jeho památky, opravdu výživný. Vedle dvojího prvenství jízdárny v soutěži Stavba roku si zástupci města přivezli ještě jedno ocenění. První místo v anketě Cena Adolfa Heyduka.

26.5.2017

U rybníka v Čečkovicích se bude opravovat hráz

Čečkovice – Jeden z rybníků v Čečkovicích se brzy dočká proměny. Zástupci města Bor totiž mají v plánu místo, které těsně sousedí se silnicí, odbahnit a zlepšit i jeho stabilitu.

26.5.2017

Víkendová fotbalová nabídka

Tachovsko - Kam o víkendu za fotbalem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení