VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Tachovsko

17.3.2017

Vodopády na Tachovsku: zjara tečou a bývají nejhezčí

Tachovsko – Velice vzácným jevem jsou na Tachovsku vodopády. Určitě zde nenajdeme místa řek, potoků a skal, kde voda vskutku padá z vysoka dolů do údolí. Přesto ale několik malebných zákoutí proud vody v korytech vykouzlil a Deník se vypravil na šest z nich, které v mapách jsou označeny slovem vodopád.

17.3.2017

VIDEO: Na Špičáku už se lyžuje za ceny vedlejší sezony, sněhu je stále dost

Špičák - Poprvé po třech letech trvá zimní provoz ve Ski&Bike Špičák více než 100 dnů.

16.3.2017

O životě námořního důstojníka vyprávěl tachovský rodák

Tachov – Domů do České republiky, se dostane maximálně na čtyři měsíce v roce. Většinu roku brázdí na nákladní lodi moře. Jeho zatím nejvzdálenější cesta byla do Indonéské Jakarty.

16.3.2017

Děti lákají soutěžením i spaním v knihovně

Planá – Plánská knihovna vyhlásila výsledky výtvarné soutěže Planá očima dětí. Děti malovaly obrázky Plané, tak jak město vidí svým dětským pohledem, který se může lišit od toho dospělého.

16.3.2017

Capri z Čečkovic opět míří do Alp

Čečkovice - Zdolat vysokohorský silniční terén v rakouských Alpách hodlá opět po roce Jaroslav Hofmann z Čečkovic. Na trať vyrazí, tak jako loni, se svým Fordem Capri, modelem, ve kterém jezdili seriáloví Profesionálové.

16.3.2017

Česko-německá kuchařka je na světě a čeká ji křest

Planá/Hardeck – Pár měsíců stačilo k tomu, aby vznikla Česko-německá kuchařka, složená z vyzkoušených českých i německých receptů na nejrůznější pokrmy.

15.3.2017

Města na seniory myslí. Třeba i tím, že pro ně budují relaxační parky

Kladruby – Moderní senior park se speciálními cvičebními stroji, relaxační otevřený areál rozdělený na aktivní a klidovou zónu. Místo aktivního odpočinku převážně pro seniory, ale nejen pro ně – to všechno v jednom představí na jaře v Kladrubech.

15.3.2017

Kanalizace nahradí jímky, věří v obci

Obora – Obyvatelé obce Obora se bez jímky nebo septiku neobejdou. Po téměř čtyřiceti letech úsilí o vlastní kanalizaci, svitla obci naděje na její realizaci.

14.3.2017

S neplatiči problém není

Tachovsko – Mílovými kroky se blíží doba, kdy musí být zaplacen poplatek za čtyřnohé mazlíčky. Poplatková povinnost vzniká v kalendářním měsíci, ve kterém pes dovrší stáří tří měsíců nebo kdy se držitel psa přistěhoval, přičemž ohlásit je nutné do třiceti dnů od vzniku poplatkové povinnosti.

14.3.2017

Školáci soutěžili ve tvorbě animovaných filmů

Stráž – Žáci šestých tříd Základní školy ve Stráži se zapojili do projektu Stráž Fest 2017.

13.3.2017

Cyklostezka spojí Chodovou Planou a Mariánské Lázně, překoná i mokřad

Chodová Planá – K poměrně vzácným cyklostezkám vedoucím v regionu po samostatném tělese přibude v dohledné době další. Půjde o chybějící spojnici mezi Chodovou Planou a Mariánskými Lázněmi.

12.3.2017

Vítalky nové občánky v Tachově vítají už přes dvacet let

Tachov - Recitační soubor Vítalek je nedílnou součástí slavnostního obřadu vítání občánků v Tachově.

12.3.2017

Kulturní dům v Kladrubech praskal ve švech. Slavili MDŽ

Kladruby - Páteční podvečer patřil v Kladrubech ženám. V místním kulturním domě slavily Mezinárodní den žen.

12.3.2017

Na tachovském zámku přivítali nové občánky

Tachov - V obřadní síni tachovského zámku přivítali nové občánky. Nedílnou součástí slavnostního obřadu jsou i Vítalky, které narozená miminka vítají už přes dvacet let.

12.3.2017

Kočovští se bavili při masopustním odpoledni

Kočov – Sobotní odpoledne v obci Kočov patřilo masopustním maskám.

12.3.2017

Divadelní spolek Orchidej seniory baví

Kurojedy - Seniorská zařízení na Tachovsku se snaží svým klientům zpříjemňovat pobyt. Jednou z možností je i stát se členem divadelního spolku.

11.3.2017

Park by se měl změnit k nepoznání

Stříbro – Nemalou radost v obyvatelích Stříbra vyvolala instalace další části zábradlí v místním parku. „Jedná se o druhou fázi instalace nového zábradlí v parku. První se uskutečnila již v minulém roce. Jde vlastně o další část projektu, který má obyvatelům náš park více zpřístupnit a především jim také zaručit bezpečí," řekl Deníku starosta Stříbra Karel Lukeš.

10.3.2017

Nový závod přinese dalších dvě stě pracovních míst

Ostrov u Stříbra – Když společnost KION před více než rokem otevírala v průmyslové zóně v Ostrově závod na výrobu vysokozdvižných vozíků, jednalo se o jeden z nejmodernějších závodů svého druhu v centrální Evropě.

9.3.2017

Hřbitov v Hošťce působí skličujícím dojmem, to se ale změní

Hošťka – Původní německá část hřbitova v Hošťce se letos dočká revitalizace.

9.3.2017

VIDEO: Sezona na Špičáku vrcholí, chystá se tradiční jízda přes louži

Plzeň - Upravené sjezdovky i stále ještě sjízdné stopy pro běžkaře nabízejí i přes oteplení šumavská horská střediska v Plzeňském kraji.

9.3.2017

Ptáci dříve sloužili hlavně k jídlu, chytali je čihaři

Tachov – Když ptáčka lapají, tak se jmenuje výstava v Muzeum Českého lesa v Tachově. Potěší nejen všechny ornitology, ale i ostatní návštěvníky.

8.3.2017

Studenti se dozvěděli o životě a zvycích ve Vietnamu

Tachov – Studenti vyšších ročníků základních škol a gymnázií navštívili přednášku s videoprojekcí na téma Vietnam, která se konala v rámci projektu Svět kolem nás. Přednáška se uskutečnila v tachovském kinu Mže a provázeli jí dva cestovatelé Jan Lejsek a Jiří Dvořák.

8.3.2017

Přednáška Vetřelci v našem těle sklidila úspěch

Tachov – Komunitní centrum KAT ve spolupráci s Klubem zdraví v Tachově nabídli zájemcům o zdraví životní styl přednášku na téma Vetřelci v našem těle.

8.3.2017

Poslové jara už obsadili pivovarský komín, někteří zimují i v Dobřanech

Tachovsko – Prvního čápa bílého na Tachovsku ornitologové pozorovali letos ve Lhotce. Prvně ho spatřili Karel a Růžena Machačovi. Následoval přílet čápa do Boru a také na pivovarský komín v Chodové Plané.

7.3.2017

Studentka tachovského gymnázia získala první místo v jazykové olympiádě

Tachov - Krajské kolo olympiády německého jazyka má svého vítěze. Stala se jím studentka prvního ročníku tachovského gymnázia.

7.3.2017

Svojšínští budou mít novou náves

Svojšín – Nové lavičky, chodníky, osvětlení, autobusová zastávka, vjezdy k rodinným domům nebo třeba odpadkové koše. To vše chystají v rámci rekonstrukce návsi ve Svojšíně.

6.3.2017

Opravy mostu dále pokračují

Malý Rapotín – Hodně nemilé překvapení čekalo na řidiče jedoucí z Tachova směrem na Bor. Most u Malého Rapotína, který v posledních měsících procházel rozsáhlou opravou, byl totiž opět z části uzavřen.

5.3.2017

Od zabíjačky prošel Chodovou Planou průvod masek s hudbou

Chodová Planá – Prase určené k zabíjačce sice museli porazit a naporcovat na jatkách, ale ukázku, jak se dělají jitrnice či prejt předvedli na veřejnosti.

4.3.2017

Ptákem roku je datel. Je to skrytý lékař lesa, říká tachovský ornitolog

Tachovsko – Lékař stromů v černém fraku s červenou čepičkou. I tak je nazýván jeden z nejznámějších ptáků lesa, skoro půl metru veliký datel černý. Právě on byl pro letošní rok vyhlášen Ptákem roku. Převzal tak pomyslné žezlo po loňské července obecné.

4.3.2017

Pivo dostalo cejch žhavým železem z výhně

Chodová Planá – Poprvé v novodobé historii cejchovali v sobotu zlatavý mok v rodinném pivovaru v Chodové Plané. Navázali tak na pradávnou tradici, kdy zruční kováři rozžhaveným kusem železa ohřívali studené pivo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies