VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Tachovsko

10.5.2017

FOTOGALERIE: Na obnovu Böttgerova památníku přispěli i původní obyvatelé

Pavlův Studenec, Obora – Malá slavnost se konala u kamenného sloupu v centru zaniklé obce a v těsné blízkosti Česko-bavorských hranic. V pondělí u Böttgerova památníku zástupci německé strany předali do rukou starostky obce Obora Dany Lesak symbolický šek na 3700 euro. Částka bude použita na zrestaurování památníku i zkrášlení místa v těsné blízkosti.

10.5.2017

Stříbro hostí včelařskou soutěž pro dva kraje

Stříbro – Oblastní kolo soutěže mladých včelařů Zlatá včela se uskuteční v sobotu v prostorách Základní školy Gagarinova ve Stříbře. Určeno je pro mladé včelaře z Plzeňského a Karlovarského kraje a ve stejné době se uskuteční oblastní kola i v dalších krajích, celkem se do nich zapojí žáci více než 200 včelařských kroužků.

10.5.2017

Senioři v Kladrubech mohou cvičit i relaxovat v parku

Kladruby - Relaxační a odpočinkový RAZ SENIOR PARK (Relaxační a aktivně-zábavní park nejen pro seniory) v Kladrubech začal o víkendu sloužit veřejnosti. Starostka Kladrub Svatava Štěrbová, společně se senátorem Miroslavem Nenutilem, stříbrským starostou Karlem Lukešem a tvůrci projektu ho v pátek odpoledne slavnostně otevřeli.

10.5.2017

Ulice Palackého se dočká nových chodníků

Stříbro - Ulice Palackého, která tvoří hlavní dopravní tepnu směrem do sídliště, ke stadionu, k motokrosovému závodišti a k průmyslové zóně, je v současné době rozkopaná.

9.5.2017

Nové odrůdy jabloní přinesou vyšší úrodu

Velké Dvorce – Jabloňový sad ve Velkých Dvorcích čekají v následujících třech letech rozsáhlé změny. V říjnu minulého roku začala na části současných pozemků sadu výměna přestárlých stromů jabloní za nové. 

9.5.2017

Stříbro si prožilo víkend s Arakainem a dalšími českými legendami

Stříbro – Uplynulý víkend ve Stříbře toho nabídl opravdu mnoho. Na své si přišli milovníci vojenské techniky, veteránů. motokrosu, ale také tvrdé muziky. V posledním případě je řeč o speciálním turné metalové legendy Arakain.

9.5.2017

Dobrovolníci odřízli korunu stromu a zametli vozovku

Chodovoplánští dobrovolní hasiči v pondělí odstraňovali spadlý strom ze silnice.

8.5.2017

Májové jízdy se zúčastnilo před padesát strojů

Tachovsko - Sobotní den ve Stříbře nepřinesl pouze oslavy osvobození. Na programu byla také již šestá Májová jízda historických vozidel okolím Stříbra.

7.5.2017

FOTOGALERIE: Oslavy osvobození na Tachovsku

Tachovsko - Hned na několika místech Tachovska se oslavoval konec 2. světové války a osvobození. Objektiv Deníku zavítal na dvě největší akce.

6.5.2017

FOTO: Kostelečtí přivítali do obce deset nových občánků

Kostelec - Slavnostní chvíle prožili rodiče, prarodiče i hosté v Obecním úřadě v Kostelci.

6.5.2017

FOTOGALERIE: Návesný rybník obsadili závodící rybáři

Chodová Planá – Starousedlíci uspořádali v Chodové Plané rybářské závody. Už počtvrté se tak v sobotu sešli rybáři na březích Návesného rybníka, aby si nejen zarybařili, ale také zasoutěžili.

6.5.2017

Děti ozdobily strom do národních barev

Tachov – Žáci Základní školy Kostelní v Tachově, se se svými kamarády z partnerské Clausnitzerschule z bavorského Weidenu setkávají při různých aktivitách často.

6.5.2017

Tachov se představí dvakrát doma

Tachov – Na dva domácí mistrovské zápasy za sebou se mohou těšit příznivci třetiligového FK Tachov. První se uskuteční už dnes odpoledne, další ve středu 10. května, kdy se předehrává třiatřicáté kolo České fotbalové ligy.

5.5.2017

FOTO: Planá slavila osvobození

Planá - Páteční dopoledne v Plané patřilo oslavám. Připomínalo se totiž sedmdesáté druhé výročí osvobození města.

5.5.2017

Zámek v Plané jde opět do dražby

Planá - Jedna z dominant města Planá je opět k mání. Řeč je o plánském zámku. "Rozhodně se nejedná o první dražbu. V minulosti jich bylo již několik. Ne vždy se ale draží celý areál. Místo má rozděleno několik majitelů, tudíž se vlastně nemusí vůbec prodávat budova zámku," řekla starostka Plané Martina Němečková.

5.5.2017

Majitelka si nechala dva psy. Pozemek uklidí postupně

Staré Sedliště – Příběh jednadvaceti psů žijících v nevyhovujícím prostředí u majitelky ve Starém Sedlišti má šťastné pokračování. V uplynulých dnech se na redakci Tachovského deníku obrátila jejich původní majitelka s poděkováním při řešení nelehké situace.

4.5.2017

FOTOGALERIE: Ve Stříbře přivítali patnáct nových občánků

Stříbro – Tento týden ve Stříbře přivítali nové občánky. Slavnostní obřad pořádali na stříbrské radnici letos už po druhé.

4.5.2017

Horolezec Honza „Tráva“ Trávníček besedoval v Tachově

Tachov – Má za sebou pět úspěšných výstupů na osmitisícovky a je teprve pátým Čechem, který bez použití kyslíkového přístroje zdolal K2. Tachovský rodák a dnes již světový horolezec, cestovatel a sportovec Honza „Tráva" Trávníček přijel do Tachova besedovat o svém životě, horolezectví i snech do budoucna.

3.5.2017

Farmáři budou mít svůj první obchod

Konstantinovy Lázně - Brzy budou mít zákazníci možnost koupit si regionální výrobky v prvním kamenném obchodě na Tachovsku.

3.5.2017

Veteráni vyjedou do okolí Stříbra

Stříbro – Sedm různých zkoušek zručnosti a řidičského umění čeká na účastníky šesté májové jízdy historických vozidel, která se uskuteční tuto sobotu na silnicích tachovského okresu. Jízda startuje v sobotu dopoledne v areálu dobrovolných hasičů na bývalé stříbrské plovárně.

3.5.2017

FOTOGALERIE: Tachov si připomenul výročí osvobození

Tachov - U památníku osvobození se v úterý odpoledne sešli významní zástupci města Tachov, zástupce Spojených států amerických a další  představitelé, aby společně s veřejností a za doprovodu Tachovského dětského sboru oslavili 72. výročí osvobození města.

2.5.2017

Cykloklub Nežeňme se opět zavítal do Georgenbergu

Tachov, Georgenberg – Skupina cyklistů tachovského klubu Nežeňme se vyrazila první květnový den na přeshraniční výlet.

2.5.2017

Další ročník Kuličkiády je minulostí

Konstantinovy Lázně - Lázeňské městečko o víkendu přivítalo další zajímavou akci. Tou byl již devátý ročník Kuličkiády. V prostoru za mateřskou školou se sešly desítky hráčů všech možných věkových kategorií.

2.5.2017

OBRAZEM: Mže je po zimě opět odemčena

Tachov - Desítky zvědavců přilákalo sobotní odemykání mže. K němu došlo u mostu ve Světcích.

2.5.2017

Labuťští postavili májku společně s chalupáři

Labuť - Tradice dodržují také v malé obci Labuť. Za bývalou školou se poslední dubnový den sešlo 54 místních i chalupářů, aby společně postavili májku.

1.5.2017

FOTO: Archiv vůní představí v novém roce další parfém

Kladruby - I přes to, že klášter v Kladrubech již novou sezónu zahájil, některé jeho části se na tento akt teprv chystaly.

1.5.2017

FOTO: Keltská májka v Halži měla úspěch

Halže - Nedělní podvečer a večer patřil napříč celou Českou republikou májkám. Tachovsko samozřejmě nebylo výjimkou.

1.5.2017

OBRAZEM: Zámecké nádvoří ožilo stavěním májky

Chodová Planá - Na mnoha místech Tachovska poslední dubnový den vzplály vatry a obce, města nebo spolky postavily májky. Stalo tak i na nádvoří zámku v Chodové Plané, kde se od třetí hodiny odpoledne konaly Májové oslavy a stavění máje.

30.4.2017

FOTO: Muzeum pohraniční stráže je opět otevřeno veřejnosti

Rozvadov - Prostor Kóta nacházející se kousek za Rozvadovem o víkendu opět vypadal, jako by se vrátil v čase.

30.4.2017

FOTO: Aneta Langerová vyprodala Mži

Tachov - Páteční večer se v prostorách tachovského kina Mže nesl v hudebním duchu. Představila se zde totiž známá česká zpěvačka a hudebnice Aneta Langerová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení