VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Tachovsko

13.7.2017

Horníci ze Stříbra odjeli poblahopřát kolegům z Karviné

Stříbro – Oslav výročí 90 let tamního hornického spolku se v Karviné zúčastnili zástupci Hornického spolku Stříbro.

13.7.2017

Klášter v Boru opět mění majitele

Bor – Po událostech z minulého roku, kdy se již začalo strašáku města Boru, bývalému klášteru, blýskat na lepší časy, se situace opět téměř vrací do starých kolejí.

13.7.2017

Kladrubské léto začne tento víkend, nabídne šest koncertů

Kladruby – Jubilejní 40. ročník hudebního festivalu Kladrubské léto bude hostit v letošním roce klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech.

12.7.2017

V Labuti útočili hasiči, domácí svedli dramatický souboj

Labuť – Jubilejní desátý ročník soutěže v požárním útoku se konal v obci Labuť.

12.7.2017

Rybářské závody vyhráli rybáři z Tachovska

Staré Sedliště – Víkend na rybníku za Starým Sedlištěm nabídl rybářské závody pro všechny milovníky tohoto sportu. Původně závodů v malém měřítku se zúčastnilo více než padesát rybářů. 

12.7.2017

Zámecké historické slavnosti již tento víkend

Bor - Město Bor a především borský zámek se již pilně připravují na jednu z největších kulturních akcí letní sezóny, Zámecké historické slavnosti, které se letos uskuteční již po čtrnácté.

12.7.2017

Pára zatím jezdit může

Bezdružice – Není tomu tak dávno, co horka a sucho znemožnily jízdu parní lokomotivy v rámci Bezdružického parního léta.

11.7.2017

Traktoriáda v Třemešném se blíží, trať bude náročná

Třemešné – O prvním srpnovém víkendu se bude konat tradiční pouť v Třemešném. Slavnostně bude zahájena v pátek 4. srpna, ale vrcholný program je připraven na sobotu a neděli.

11.7.2017

Veterány se vrátily z Alp na Tachovsko

Tachovsko - Expedice Grossglockner 2017 se jmenovala akce pořádaná nadšencem a majitelem veteránů z Čečkovic na Tachovsku Jaroslavem Hofmannem.

11.7.2017

Oprava mostku v Plané se odkládá na příští měsíc

Planá – Už od června měl být provoz v centru Plané komplikovaný. V plánu totiž byla, a stále je, oprava malého můstku v Sadové ulici.

10.7.2017

Opustili nás

Tachovsko - Opustili nás. 

10.7.2017

Co nabídnou Husitské slavnosti

Tachov – Na několika částech okresního města je již k vidění program na jednu z největších kulturních akcí Tachova. Řeč je samozřejmě o Husitských slavnostech.

10.7.2017

Obrazem: Na Kořeni se konal prázdninový den pro děti

Kořen - V zámecké zahradě u zámku Kořen to opět žilo. 15. Přední hlídka Royal Rangers a obec Olbramov totiž společně připravili na sobotní odpoledne prázdninový den pro děti.

10.7.2017

První ročník Slap festu dopadl na jedničku

Tachov - Sobotní odpoledne přineslo do okresního města krom slunečného dne také nový Open air festival v prostorách muzejní zahrady.

9.7.2017

Ekumenická bohoslužba oživila kostel v Lestkově

Lestkov - Opět po roce byl veřejnosti zpřístupněn kostel svatého Prokopa v Lestkově.

8.7.2017

OBRAZEM: Indiáni rozbili tábor v Konstantinových Lázních

Konstantinovy Lázně - Indiánské táborové léto si v Konstantinových Lázních užívá téměř třicítka dětí z celého Tachovska.

7.7.2017

Černošín láká na kouzlo starého skla

Černošín - V černošínském muzeu si pro letní prázdniny připravili dvouměsíční výstavu pod názvem Kouzlo českého parfémového skla.

7.7.2017

Tanečnice chtějí pomoci postiženému Filípkovi

Černošín - Taneční skupina 11 Stars z Černošína zareagovala na výzvu, která upozorňuje na situaci rodiny Směšných z Ostrovců u Černošína.

6.7.2017

Střecha kostela prochází opravou

Tachov - Není tomu ani týden, co byly dokončeny opravy kostelní věže a kostel Nanebevzetí Panny Marie je opět obestaven lešením. Tentokrát se ale řemeslníci přesunuli na střechu hlavní chrámové lodi.

5.7.2017

Sotva přeparkovali auto, zřítila se v parku silná dubová větev

Chodová Planá – Slyšeli praskání dřeva a pak z ničeho nic spadla obří větev na místo, kde si opodál před chvílí hrály děti.

5.7.2017

Lidé o práci po ničivém požáru skladu lahví nepřišli

Planá – I když areál plánského prodejního skladu tlakových plynových lahví zdemoloval v pátek požár, firma pokračuje v činnosti, lidé o práci nepřišli.

5.7.2017

Sportovní osobnosti v Nové Vsi

Nová Ves – V sobotu 8. července se v Nové Vsi pod Přimdou opět po roce koná tradiční turnaj v malé kopané.

4.7.2017

Opustili nás

Tachovsko - Opustili nás.

4.7.2017

FOTO: Akademie přivedla na stadion desítky borských dětí

Bor – Závěrečné dny právě skončeného školního roku využily některé školy například i k pohybovým aktivitám dětí. Žáci Základní školy Bor se tak v posledních dnech školního roku sešli na borském stadionu při sportovním dni, který pro ně pomohla uspořádat pražská Fotbalová akademie Alexandra Zbura.

4.7.2017

Mladý včelař ze Stříbra skončil v celostátním kole na třetím místě

Stříbro – Celostátní kolo soutěže mladých včelařů Zlatá včela se uskutečnilo nedávno pod záštitou ministra zemědělství České republiky ve východočeských Nasavrkách.

4.7.2017

Hasiči se utkali v nočních závodech

Staré Sedlo - Louka na konci obce Staré Sedlo se opět po roce stala cílem mnoha hasičských oddílů nejen z Tachovska. Konal se zde totiž jedenáctý ročník nočních závodů.

3.7.2017

OBRAZEM: Historická vozidla se zastavila v Černošíně

Černošín - Historická vozidla měla v sobotu vyjížďku po Tachovsku, start byl v 10 hodin v areálu pivovaru Chodovar v Chodové Plané, odkud se vozy postupně přemístily směrem na Planou, Brod nad Tichou a zastavily se na černošínském náměstí, kde je náhle přepadla dešťová přeháňka.

3.7.2017

Paruka pro nemocnou žákyni je hotová

Tachov – Již dříve Tachovský deník informoval o krásném příběhu obrovské solidarity a lidského porozumění. Stojí za ním učitelka z tachovské Základní školy Zárečná Marcela Vránová, která věnovala své vlasy na paruku jedné její nemocné žákyni.

3.7.2017

FOTO: Bernartická pouť opět nabídla i Traktoriádu

Bernartice – Spoustu možností včetně zajímavé hudebního programu, různých dobrot, či možnosti vyzkoušet si zorbing. To vše nabídla pouť v Bernarticích. Jeden bod programu byl ale přeci jen více očekávaným než zbytek.

3.7.2017

FOTOGALERIE: Deváťáci ze stříbrských základní škol se loučili

Stříbro - Zcela poslední den na základní škole mají za sebou také žáci devátých tříd základní škol ve Stříbře. Sešli se v obřadní síni radnice, kde je kromě třídních učitelek a ředitelů škol uvítal také starosta města Karel Lukeš.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení