VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Alej neničí, pečují o ni odborníci

Tachov – Profesionální práce byla provedena celkově na jedenácti stromech, které se v Knížecí aleji nachází.

13.7.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Kateřina Chourová

„Před přibližně šesti až osmi roky byly instalovány nedestruktivní vazby, které se instalují na stromy, u kterých je takzvané tlakové větvení. Jelikož tyto vazby mají průměrnou záruku pět až šest let, hrozilo tak jejich rozlomení a proto se musely vyměnit," vysvětlila Deníku pracovnice investičního oboru Městského úřadu Tachov Marie Multušová.

Současně s výměnou starých vazeb byly již tradičně provedeny odborné řezy. Ty je ovšem možné provádět pouze v určitých obdobích, jako například v tom současném.

Právě řezy mají na svědomí spadané větve, které procházející občany zarazily s obavami, že někdo alej poškozuje. Jak již ale bylo řečeno, jedná se o odborný zákrok, který růstu zelených velikánů pomůže.

Projekt s názvem Knížecí alej – Revitalizace památných stromů není žádnou novinkou. Funguje již několik let a jak již samotný název napovídá, jedná se především o záchranu a podporu stromů, které lemují pěší cestu do osady Světce.

Dá se říct, že takovým předchůdcem prací na Knížecí aleji se stalo zvelebování druhé významné aleje v okresním městě, a to té na minerálce. Také zde v uplynulých letech došlo k několika profesionálním zásahům, které stromům pomohou v dalším růstu.

„Arboristické zásahy se budou provádět i v jiných částech města," dále řekla Multušová na otázku dalších případných prací.

Krom prací na revitalizaci zeleně Tachova se ovšem profesionálové přes péči o stromy v Tachově sejdou ještě dvakrát. A to při velmi zajímavých událostech, které spolu souvisí. Bude se jednat o 16. Mistrovství České republiky ve stromolezení a 15. konferenci arboristů.

Obě akce na sebe již tradičně navazují a první na řadu přijde pro diváky zajímavější 16. Mistrovství České republiky ve stromolezectví. To se uskuteční v městském parku. „Během závodů ukazují arboristé nejvyšší stupeň profesionálního umění a bezpečnosti práce a zároveň skrze atraktivní podívanou přibližují svou práci divákům," uvádí oficiální stránky komunity arboristů.

Diváci se mohou těšit na pět různých disciplín, z nichž ti nejlepší postoupí do evropského šampionátu.

O něco méně atraktivní, ale rozhodně neméně důležitá, bude také 15. konference arboristů, která tradičně začne po skončení závodů. Do Tachova se sjedou opravdová esa v tomto oboru. Letošní konference bude rozdělena na dvě části. A to na praktická témata, jako je například péče o staré stromy, koncepční péče o dřeviny z pohledu správy zeleně.

Hlavním tématem ovšem bude ovšem role stromů ve stále se rozrůstající zástavbě. „Na tuto problematiku se zaměříme ze dvou pohledů. Za prvé z pohledu stromu a za druhé z pohledu člověka," je dále uvedeno na oficiálních stránkách.

Mistrovství a následná konference se uskuteční od 20. od 23. srpna a i nadále budeme o dění informovat.

Autor: Jindřich Sýkora

13.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení