VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezdružičtí jednali o podobě náměstí Kryštofa Haranta

Bezdružice – Veřejné projednávání Regulačního plánu týkající se náměstí Kryštofa Haranta se uskutečnilo v Bezdružicích. Představitelé města a místní občané se sešli v pondělí 28. února ve zdejším kulturním domě. Veřejné prezentace tohoto plánu se zúčastnilo přibližně třicet místních občanů.

1.3.2011
SDÍLEJ:

Místní občané se v pondělí vyjadřovali k budoucí podobě bezdružického náměstíFoto: Jiří Bízek

„Lidé se dozvěděli, kde by v budoucnu mohly stát nové domy, a hlavně jak by tyto domy měly vypadat, jakou podobu budou mít komunikace a jak je pamatováno na veřejnou zeleň,“ uvedl starosta města Jan Soulek. Stranou zájmu nezůstala ani organizace dopravy, odpočinková místa s lavičkami a možnost zřízení veřejných záchodků.

Jednou z kapitol tohoto plánu je i doporučení, jak vylepšit stávající nemovitosti tak, aby náměstí bylo příjemným domovem pro své obyvatele a vyhledávaným cílem pro návštěvníky města. Smyslem této akce bylo nejen Regulační plán představit obyvatelům, ale zpětně od nich získat připomínky k tomuto dokumentu. Písemné připomínky bylo možné podat okamžitě v závěru prezentace. „Vím o dvou připomínkách, které byly podány. Podali je majitelé nemovitostí, které jsou přímo na náměstí. Pondělí bylo zároveň posledním dnem, kdy se lidé mohli touto formou k plánu vyjádřit,“ dodal starosta.

Městský úřad ve Stříbře je pořizovatelem Regulačního plánu. „V minulosti již bylo několik připomínek občanů do plánu zahrnuto. Nyní je řada na zastupitelích města Bezdružice, jestli přijmou i poslední návrhy veřejnosti,“ uvedl Vladislav Hanzlíček ze stavebního odboru.

Autor: Václav Šimek

1.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

MLADŠÍ ŽÁCI BANÍKU STŘÍBRO: Vpředu gólman Jan Adamovič. Horní řada zleva: Tomáš Lacina, Pavel Rašín, Tomáš Procházka, Václav Sýkora, Josef Bárta, Jan Flachs, Lukáš Hanzlík, Daniel Vykoupil; chybí: Jan Bláha. Trenéři zleva: Lubomír Mašek, Robert Ichnatolya

Baník vyhrál přebor Plzně-jihu

ZLEVA NĚMECKÝ DIRIGENT Hermann Mack, konferenciérka Kateřina Moravcová a český dirigent František Kratochvíl.

Stříbrská Zlatíčka spolu s německými kolegy zpívala v kostele

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Razie v plzeňské věznici objevila pašované telefony, SIM karty i drogy

Plzeň - Policisté obvinili jedenáct lidí. Jsou mezi nimi vězňové i jejich příbuzní a známí.

Pramen Mže dostal tabulku od milovníků přírody

Tachovsko, Hermannsreuth – O pramenu řeky Mže opět informuje tabulka. Instalovala ji parta nadšenců z Tachovska a obnovili tak označení, které u pramene zanechal v roce 2004 průvodce pořadu Zpět k pramenům Luděk Munzar.

Viktoria získala brankáře Hrušku

Plzeň – Fotbalová Viktoria Plzeň hlásí další posilu. Smlouvu na dva roky podepsal na západě Čech příbramský gólman Aleš Hruška.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies