VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezdružičtí jednali o podobě náměstí Kryštofa Haranta

Bezdružice – Veřejné projednávání Regulačního plánu týkající se náměstí Kryštofa Haranta se uskutečnilo v Bezdružicích. Představitelé města a místní občané se sešli v pondělí 28. února ve zdejším kulturním domě. Veřejné prezentace tohoto plánu se zúčastnilo přibližně třicet místních občanů.

1.3.2011
SDÍLEJ:

Místní občané se v pondělí vyjadřovali k budoucí podobě bezdružického náměstíFoto: Jiří Bízek

„Lidé se dozvěděli, kde by v budoucnu mohly stát nové domy, a hlavně jak by tyto domy měly vypadat, jakou podobu budou mít komunikace a jak je pamatováno na veřejnou zeleň,“ uvedl starosta města Jan Soulek. Stranou zájmu nezůstala ani organizace dopravy, odpočinková místa s lavičkami a možnost zřízení veřejných záchodků.

Jednou z kapitol tohoto plánu je i doporučení, jak vylepšit stávající nemovitosti tak, aby náměstí bylo příjemným domovem pro své obyvatele a vyhledávaným cílem pro návštěvníky města. Smyslem této akce bylo nejen Regulační plán představit obyvatelům, ale zpětně od nich získat připomínky k tomuto dokumentu. Písemné připomínky bylo možné podat okamžitě v závěru prezentace. „Vím o dvou připomínkách, které byly podány. Podali je majitelé nemovitostí, které jsou přímo na náměstí. Pondělí bylo zároveň posledním dnem, kdy se lidé mohli touto formou k plánu vyjádřit,“ dodal starosta.

Městský úřad ve Stříbře je pořizovatelem Regulačního plánu. „V minulosti již bylo několik připomínek občanů do plánu zahrnuto. Nyní je řada na zastupitelích města Bezdružice, jestli přijmou i poslední návrhy veřejnosti,“ uvedl Vladislav Hanzlíček ze stavebního odboru.

Autor: Václav Šimek

1.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení