VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bor je bez starosty

BOR - Nyní budu učit, říká bývalý starosta Kovařík, který v neděli rezignoval na funkci starosty města. Podle občanů, ale i podle zastupitelů je to krok správným směrem. „Dobře, že odešel. Není to příjemná situace, ale bylo to nevyhnutelné,“ řekla Deníku občanka města Jaroslava Jáchimová.

3.9.2008 1
SDÍLEJ:

Petr KovaříkFoto: DENÍK/Archiv

O tom, že Petr Kovařík opouští úřad starosty, se jako první dozvěděl tajemník města Jaroslav Havlíček. „Volal mi v neděli a akorát mi oznámil, že v pondělí nenastupí do práce a že už si našel jiné zaměstnání. Na to konto jsem ho vyzval, aby předal veškeré věci. Například mobil nebo notebook,“ popsal Havlíček.
Místostarosta Petr Myslivec byl překvapený, neboť tento způsob rezignace je, podle něj, nestandardní. „Mrzí mě, že jsem se to nedozvěděl přímo od něj. Bylo to velmi hektické, protože starosta má v první den školního roku například přivítat prvňáčky ve škole. Jeho povinnosti jsme vcelku zvládli. Ale bylo to opravdu narychlo. Starosta Kovařík uvedl důvody, proč odstoupil. V minulosti mi i vytkl, že mu nikdo nepomáhá s úřadováním,“ uvedl místostarosta .
Na červnovém zasedání zastupitelstva bylo dokonce v programu zahrnuto hlasování o tom, zda má být první muž radnice odvolán. Tehdy chyběl jediný hlas k tomu, aby byl skutečně odvolán.

„Napsal jsem rezignaci, a to z vážných osobních důvodů. Byl také zájem, z řad nejmenovaných, mě z pozice starosty odstranit. Bylo mi i vyhrožováno, že budou vyvolávána další jednání o tom, zda mám odsoupit. Tohle já nemám zapotřebí. Nyní učím na jedné z plzeňských škol,“ řekl bývalý starosta Petr Kovařík.

Zastupitelé se sejdou v nejbližší době, aby zvolili nového starostu Boru.
„Schůzku bych chtěl svolat ještě v září. Také já budu kandidovat na místo starosty. Jeho odchod budeme pochopitelně řešit i na zářijovém zasedání zastupitelstva. A do doby, než bude zvolen nový starosta, jsem pověřen vedením města já,“ řekl nám místostarosta Myslivec.
Zastupitelé odchod starosty Kovaříka uvítali.

Podle bývalého starosty a nynějšího zastupitele Františka Podlipského udělal Kovařík dvě chyby. „První je, že když nastoupil do úřadu, prohlásil, že si jde funkci jen zkusit a finančně si přilepšit, druhá byla, že se obklopil lidmi, kteří ho do toho tlačili. Slibovali, že mu pomohou, ale to nikdy neudělali. Nechtěl také nikdy řešit běžné problémy, které starosta musí řešit,“ uvedl Podlipský.

Josef Holek

3.9.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení