VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bor zatím jen půjčí pozemky na stavbu domova pro seniory

Bor – Město Bor prozatím jen zapůjčí pozemek soukromé firmě pro výstavbu domova pro seniory. Teprve po dostavbě firmě pozemky pod komplexem prodá. S takovou verzí ve středu večer vyslovili tamní zastupitelé souhlas.

26.1.2012
SDÍLEJ:

Plánek domova pro seniory, který má vyrůst v Boru v zámeckém parku.Foto: Miroslav Přibyl

Pozemek se nachází u parku za borským zámkem. Město ho od státu dostalo s podmínkou, že bude účelově využit pouze pro stavbu zařízení pro seniory. Nápadů i nabídek už se objevilo několik, teprve poslední spěje snad ke skutečné realizaci. A to i přes četné připomínky a pochybnosti zastupitelů.

„Domov pro seniory bude tvořit komplex čtyř budov. Celkem v nich bude 120 bytových jednotek pro jednu až dvě osoby. Bydlení by zde tedy mohlo najít až 240 seniorů. Jedna z budov bude určená pro klienty vyžadující celodenní péči,“ řekl majitel soukromé firmy, která chce domov nejen stavět ale i provozovat. Dále uvedl, že nájem by se měl pohybovat od 250 korun do 500 korun na metr čtvereční, tedy od sedmi a půl tisíce korun do patnácti tisíc. Nejvyšší částky by byly právě v té části, která je určena klientům s celodenní péčí. Firma počítá, že by bylo možné využít státní příspěvek, který v současnosti činí 800 až 1200 korun na osobu podle stupně zdravotního postižení a měl by se zvyšovat. „Celková investice by měla činit řádově 170 milionů korun. Úvěr máme s bankou již předjednaný,“ doplnil informace majitel stavební firmy. Pavilóny by měly vyrůstat po etapách. Teprve po dostavbě a obydlení jednoho by se měl začít stavět další. Stavět by se mělo začít na podzim.

„Nemohu se zbavit dojmu, že projekt není úplně dobře připraven. Nevěřím mu. O firmě, která ho chce stavět a následně prostřednictvím jakési obecně prospěšné společnosti provozovat nelze zjistit žádné reference, nemá ani svoji prezentaci na internetu,“ vyslovil pochybnosti zastupitel František Vokroj. Některým zastupitelům se nelíbilo ani to, že firma nemá s podobnými stavbami žádné předchozí zkušenosti.

Podle jiných zastupitelů nejde město do žádného rizika. „Po dobu výstavby budou pozemky, které roky leží ladem, pouze v nájmu. K prodeji dojde, až bude celý komplex hotový,“ uvedl například František Podlipský. „Měl bych také obavy, kdybychom vstupovali s dodavatelskou firmou do společného podniku. My do akce ale jen půjčujeme pozemky. Podobnou stavbu potřebujeme a město samo na to nikdy mít nebude. Pozemek nelze využít pro jinou zástavbu,“ argumentoval starosta Petr Myslivec.

V závěrečném hlasování jedenáct zastupitelů ze čtrnácti přítomných souhlasilo se smlouvou o smlouvě budoucí. Znamená to, že město pozemky firmě na dobu výstavby zapůjčí a teprve po dostavbě domova pro seniory prodá.

Autor: Marie Podzimková

26.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve Ctiboři se konal tradiční Memoriál Františka Žejdla a Memoriál Ing. Josefa Dvořáka
19

Obrazem: Dobrovolní hasiči soutěžili ve Ctiboři

Zahradník a organizátor výstavy ovoce a zeleniny  Herbert Hacker.

Chystají výstavu výpěstků

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení